emlaklik & sedatyucel

Qwerty Nedir?

Son zamanlarda özellikle cep telefonlarının nesil değiştirmesi ile birlikte gelen soruların bazıları QWERTY klavye nedir? Nasıl bişeydir? yönünde. QWERTY klavye; aslında hepimizin bildiği Q klavyedir. İsmini klavyenin sol üstündeki sıralı 6 harften alır. (bknz. kendi Q klavyeniz) Yeni bir terim olmamasına karşın, son günlerde özellikle cep telefonu özelliklerinde geçen QWERTY kelimesi bazı kullanıcılara deyim yerindeyse “Afilli” geldiğinden bu yönde bir açıklamaya ihtiyaç var diye

Bu konu 2133 kez görüntülendi ve 3 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Qwerty Nedir?

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2133 kez incelendi.


Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Standart Qwerty Nedir?

  Son zamanlarda özellikle cep telefonlarının nesil değiştirmesi ile birlikte gelen soruların bazıları QWERTY klavye nedir? Nasıl bişeydir? yönünde.

  QWERTY klavye; aslında hepimizin bildiği Q klavyedir. İsmini klavyenin sol üstündeki sıralı 6 harften alır. (bknz. kendi Q klavyeniz)

  Yeni bir terim olmamasına karşın, son günlerde özellikle cep telefonu özelliklerinde geçen QWERTY kelimesi bazı kullanıcılara deyim yerindeyse “Afilli” geldiğinden bu yönde bir açıklamaya ihtiyaç var diye düşündük.

  Ek Bilgi: QWERTY Almanca/Fransızca Klavyelerde AZERTY şeklinde bilinir.


  NeVmiT bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  qwerty 'i yerine q klavye denmesi bence daha basit ve anlamlı insanları uğraştırmaya gerek yok:=)

 3. #3

  Standart

  bi eklemede ben yapayım qwerty ismi klavyeyi bulan adamın adı veya soy adı "qwerty" dir ve kalvyeye kendi edını vermiştir..
  omerkardesler bunu beğendi.

 4. #4

  Standart

  qwerty nin q klavye olduğunu biliyordum ama klavye üzerindeki yerine hiç dikkat etmemiştim açıkçası.