Yeni çıkan Nokia 5800 ve N97 modelleri için format atma aşamaları da farklı oluyor.

Cihazı formatlamak için 2 yol bulunmaktadır:


1) Bekleme ekranında iken *#7370# (Soft format) kodunu tuşlayın ve güvenlik kodunu girin (Varsayılan kod 12345) ve cihazınız yeniden başlatılacak ve sıfırlanacaktır.

2-a) Hard format için ise cihaz kapalı durumda iken Yeşil arama tuşu, 3 tuşu, *+ tuşu ve son olarak da Açma Kapama tuşuna basın ve bekleyin. Tüm tuşlara basılı şekilde belli bir süre bekleyin, cihaz ülke/bölge saat ayarlarını soruyorsa hard format tamamlanmıştır.

Şema


*NOT eğer Nokia 5800 XM cihazınız varsa:

2-b) Yeşil ve Kırmızı arama başlatma ve bitirme tuşlarına basın, kamera yakalama tuşu ve son olarak da cihazı Açma Kapama tuşuna basın ve bekleyin, cihaz ülke/bölge saat ayarlarını soruyorsa hard format tamamlanmıştır.

5800XM Şeması


*NOT eğer Nokia N97 cihazınız varsa:

2-c) Sol shift tuşu, boşluk tuşu, Geriye doğru Silme tuşu ve son olarak da cihazı Açma Kapama tuşuna basın ve bekleyin, cihaz ülke/bölge saat ayarlarını soruyorsa hard format tamamlanmıştır.


Eğer cihazınız açılma hatası vb sorunlar veriyorsa Hard Format bu sorunlara çözüm olabilir.

UYARI: Hard format sonucunda tüm kullanıcı verileri sıfırlanacak (SİLİNECEK) ve cihaz hafızasındaki tüm veriler kaybolacaktır. Rehber, takvim kayıtları, uygulamalar dahil C: sürücüsündeki herşey silinecektir. Format atmadan önce C: sürücüsünde bulunan verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız.