emlaklik & sedatyucel

Tavsiye: Suya Düşen Bir Telefona Ne Yapılır...

Suya Düşen Bir Cep Telefonuna Ne Yapılır... Tuzlu suya düşerse İlk önce telefonun pili ve sim kartı çıkarılır.Daha sonra telefon tatlı suya konulur.15 dk kadar tatlı suda bekledikten sonra telefon iyi bir bezle iyice kurulanır(saç kurutma makinesi,mikrodalga fırın ve güneş altında kurutmayınız devreleri yanıyorr.) ve pirinç kavanozunun içine koyulup 3 gün bekletilir.Daha sonra 3. günü kavanozdan çıkartılıp arkasından fatiha ve ayet el kürsi okunup pili takılır.Ve sim kartı içinde olmadan

Bu konu 1883 kez görüntülendi ve 2 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Tavsiye: Suya Düşen Bir Telefona Ne Yapılır...

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1883 kez incelendi.


Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Exclamation Tavsiye: Suya Düşen Bir Telefona Ne Yapılır...

  Suya Düşen Bir Cep Telefonuna Ne Yapılır...
  Tuzlu suya düşerse

  İlk önce telefonun pili ve sim kartı çıkarılır.Daha sonra telefon tatlı suya konulur.15 dk kadar tatlı suda bekledikten sonra telefon iyi bir bezle iyice kurulanır(saç kurutma makinesi,mikrodalga fırın ve güneş altında kurutmayınız devreleri yanıyorr.) ve pirinç kavanozunun içine koyulup 3 gün bekletilir.Daha sonra 3. günü kavanozdan çıkartılıp arkasından fatiha ve ayet el kürsi okunup pili takılır.Ve sim kartı içinde olmadan şarj edilmeye başlanır.

  Tuvalete düşerse

  İlk önce telefonun pili ve sim kartı çıkartılır.(Pilin çıkarılmasının nedeni telefonun kısa devre yapmasını önlemektir.Sim kart ise pil çıkarılsa bile işlem yapmaya devam etmektedir.) Daha sonra telefon tatlı suya konulur. 30 dk kadar tatlı suda bekletildikten sonra telefonu sökünüz ve iyi bir bezle iyice kurulayınız. Kurutulduktan sonra telefonu 1 gün kadar sim kart ve pilini takmayınız. 1 gün bekledikten sonra pirinç kavanozunun içine atınız ve 3 gün bekletiniz. 3.günü telefonu çıkarıp pilini takınız. Ve sim kartı olmadan şarj ediniz. Telefon çalıştıktan sonra da hemen elinizden çıkarmaya bakınız.(sadece tuvalet ve tuzlu su için geçerlidir.)

  Tatlı suya düşerse

  Hemen pilini ve sim kartını çıkarın. Daha sonra telefonu sökün ve iç parçaları suyu iyi emen bir bezle kurulayın. Telefonu hemen bir pirinç kavanozuna koyun. Kavanozu sallayın ve 1 gün kadar bekletin.Ve telefonunuzun pilini takın. Ve sim kartı olmadan şarj etmeye başlayın.

  NeVmiT bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  Çok işimize yarayacak faydalı bir bilgi. Teşekkürler
  omerkardesler bunu beğendi.

 3. #3

  Standart

  tuvalete düşünce çek sifonu gitsin
  omerkardesler bunu beğendi.