3 Tuş Kombinasyonu ile Format:

İlk bahsedeceğimiz yöntem daha çok işletim sisteminde yaşanan sorunlarda ve cihazın düzgün açılmaması gibi durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemi adım adım yazacak olursak;

1.Nokia N8′inizi kapatın ve 20 sn kadar bekleyin, eğer telefonunuz kapalı yada açılmıyorsa 2. adıma hemen geçebilirsiniz.

2.Aşağıdaki resimde görülen 3 tuşa birlikte basın: Ses azaltma tuşu + Kamera tuşu + Menü tuşu

3.Bastığınız bu üç tuşu bırakmadan telefonun üst kısmında bulunan açma tuşuna basarak Nokia logosu belirene kadar bırakmadan bekleyin. Nokia logosu belirince bütün tuşları bırakabilirsiniz.

Eğer bu işlemi düzgün bir şekilde yaptıysanız telefonunuz tamamen sıfırlanarak açılacaktır.Not:Bu yöntem sonucunda Ovi store 2.0 uygulaması silinecektir ve bir daha yükleyemezsiniz.Bu yüzden çok zorda kalmadıkça bu yöntemi kullanmayınız.

Fabrika Ayarlarına Dön Menüsü Üzerinden Format:

Bu yöntemi kullanmadan önce eğer gerekliyse telefonunuzun yedeğini alabilirsiniz. Yedeğinizi aldıktan sonra menü tuşuna basarak sırasıyla Ayarlar > Telefon > Telefon Yönetimi > Orj. Tel. Ayarları > Verileri sil ve Geri Yükle adımlarını takip ederek N8′inizi formatlayabilirsiniz.

Gizli Kod (GSM Secret Code) Kullanarak Format:

Bir önceki yöntemde olduğu gibi bu yöntemde de eğer gerekliyse telefonunuzun yedeğini alabilirsiniz. Formatlamak için giriş ekranında ara butonuna basarak sanal klavyeyi açtıktan sonra *#7370# tuşlayarak ara butonuna bastığımızda çıkan uyarıya onay verip telefonu formatlayabilirsiniz.