İphone winSCP Bağlantısı

İphone için yüklü programları düzenlemek, yama yapmak ve crack gibi işlemlerin tümünü yapabilmeniz için gerekli olan, bilgisayarınız ile iphone arasında bağlantıyı kuracak bir ek programa ihtiyacınız olacak. Bu konuda gayet kullanışlı olan yazılım olarak size winSCP önerebilirim.

Tabi bu tür bir bağlantıyı gerçekleştirebilmek için iphone�ununuzun Jailbreak yapılmış olması gerektiğini hatırlatmama gerek yok sanırım. Daha sonrasında ise size tek lazım olan aşağıdaki anlatımı takip edip bu işlevi kullanabilir hale gelmeniz kalıyor.

o Telefonunun �Installer� menü öğesine tıklayıp arama fonksiyonundan �openSSH� uygulamasını bulup yüklüyoruz. Burada bulamazsanız �Cydia� içinden de yükleyebilirsiniz.

o winSCP uygulamasını da indirip bilgisayarımıza kuruyoruz, böylece wifi aracılığı + bu program vasıtasıyla telefonumuzun ip adresi ile (modemden aldığı ip

o örneğin: 192.168.2.xx) bağlantısını yapabileceğiz. winSCP kurulumdan sonra masaüstümüze gelen simgeye çift tıklıyoruz ve açılan program penceresinde �Hostname� kısmına iphone telefonumuzun aldığı ip adresini yazacağız örnek olarak 192.168.2.3 gibi� bu adresin ne olduğunu bilemiyorsanız modeminizin ayarlarına tarayıcınızdan ulaşıp görebilirsiniz.

o �Username� kısmına standart kullanıcı adı �root� şifre kısmına da yine standart olarak �alpine� yazıp hemen alttaki �File protocol� kısmında standart olarak �SFTP� seçilidir, biz buradan �SCP� seçiyoruz ve en altta �Login� butonuna basıyoruz.Hepsi bu, eğer işlemleri doğru yapmışsak karşımıza bir pencere ve bu pencerede sol tarafta bilgisayarımızın içeriği en sağ kısımda da telefonumuzun dosya sistemini göreceksiniz.
[HIDE]
 
http://sourceforge.net/projects/winscp/files/WinSCP/4.2.4%20beta/winscp424setup.exe/download
[/HIDE]