iPhone�u Ne Kadar Tanıyorsunuz?Bazılarınıza göre belki de ilk başta çok saçma gibi gelebilecek bir soru yahut, ben yeterince bu cihazı tanıyorum diye ukala bir gülümsemeyle bu yazıya bakıyor olabilirsiniz. Ama şuna emin olun, bu cihazı kullanıpta hala bir çok fonksiyonunu tanımayan binlerce insan olduğunu da biliyoruz.

Özellikle şimdi örneğini vereceğim fonksiyonu bilmeyen en azından çevremde gözlemlediğim onlarca insan var, gerçi bu anlatacağım iphone�dan ziyade kullanılan kendi orjinal kulaklığı ile ilgili olan ipuçlarını içeriyor. Merak ettiyseniz o zaman hemen bu çok fazla bilinmeyen özelliklere bir göz atalım ve iphone kulaklık aksesuarını biraz daha yakından tanıyalım.

o İphone�a kulaklığınızı takın ve bir şarkı yahut bir video açın, mikrofonun olduğu kısmına bir kere bastığınızda şarkının veya videonun duraklatıldığını göreceksiniz.

o Yine aynı şekilde mikrofona iki kere ardı sıra basın, bir diğer şarkı veya videoya geçecektir.

o Dinlemekte olduğunuz müziği en başa almak veya bir önceki parçaya almak için ise mikrofona 3 kere ardı sıra basmanız yeterli.

o Mikrofon takılıyken bir çağrı aldınız, o halde bir kere mikrofona basın ve çağrıyı yanıtlayın.

o İstemediğiniz bir kişiden çağrı aldınız ya da o anda müsait değilsiniz, o zaman çağrı geldiğinde mikrofona 2 saniye kadar basılı tutun, böylece çağrıyı reddetmiş olacaksınız ve karşıya meşgul tonu gidecek

o Çağrıyı yanıtladınız ve kapatmak istiyorsunuz, o zaman mikrofona bir kere basın.

o Biriyle konuşma yapıyorsunuz ve ikinci bir çağrı aldınız o zaman yine mikrofona bir kere basın diğer çağrınızı yanıtlayın, birdiğer çağrıya geçmek için bu işlemi yineleyin.

o Biriyle görüşürken bir başka çağrı aldınız ve ilk çağrıyı bitirmek istiyorsunuz, o halde mikrofona 2 saniye kadar basılı tutun, ilk çağrıyı göndermiş olacaksınız.

Belki çoğunu, bir kaçını ya da hiç birini bilmeyen iphone kullanıcıları olacaktır umarım faydalı olmuştur.