emlaklik & sedatyucel

Symbian Sertifika Sorununa Çözüm | s60v3 Hack

Symbian Sertifika Sorununa Çözüm Evet arkadaşlar özelikle s60v3 ve s60v5 işletim sitemine sahip arkadaşların muzdarip olduğu bir konudur sertifika sorunu.Bu konu hakkında bir çok yöntem mevcuttur.Bunlardan birini aşağıda sizinle paylaştım.Eğer daha basit veya kolay bir yöntem bulursam onu da paylaşırım. Yapacağımız işlemlerden kısaca bahsetmek istiyorum;önce kendimize bir tane sertifika alıyoruz.Aldığımız bu sertifikayı bir bilgisayar programı ile kullanıp uygulamalarımızı

Bu konu 17014 kez görüntülendi ve 25 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Symbian Sertifika Sorununa Çözüm | s60v3 Hack

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 17014 kez incelendi.


Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Folder Hot Symbian Sertifika Sorununa Çözüm | s60v3 Hack


  Symbian Sertifika Sorununa Çözüm

  Evet arkadaşlar özelikle s60v3 ve s60v5 işletim sitemine sahip arkadaşların muzdarip olduğu bir konudur sertifika sorunu.Bu konu hakkında bir çok yöntem mevcuttur.Bunlardan birini aşağıda sizinle paylaştım.Eğer daha basit veya kolay bir yöntem bulursam onu da paylaşırım.
  Yapacağımız işlemlerden kısaca bahsetmek istiyorum;önce kendimize bir tane sertifika alıyoruz.Aldığımız bu sertifikayı bir bilgisayar programı ile kullanıp uygulamalarımızı sertifikalı hale getiriyoruz.

  Opda� dan sertifika alabilmek için üç aşamalı işlem yapmak gerekiyor.
  1-Opda sitesine üye olmak
  2-Sertifika almak için başvuru yapmak
  3-Sertifikayı indirmek


  Ayrıca sertifikayı aldıktan sonra sertifikayı nasıl kullanacağınız anlatılmıştır.

  4-Sertifikayı aldım ama nasıl kullanacağım?

  Genel Uyarı: Sertifika almak için imei numaranızı OPDA sitesine vermeniz gerekiyor. Normalde imei numarasını hiç bir yere vermemek gerekiyor. İmei numarasının klonlanma ihtimali var. Ama yüzbinlerce kişi bu siteye imei numarasını veriyor. Herhangi bir problem olduğunu duymadım. Seçim size kalmış.

  Sertifikanın nedir? Sertifika, biri cer diğeri key olmak üzere iki dosyadan oluşur.
  Symbian programlar signed ve unsigned olmak üzere iki çeşit. Signed olanları telefona doğrudan kurabiliyoruz ama unsigned olanları kuramıyoruz. Unsigned programları sertifika ile signed hale getiriyoruz ondan sonra telefona kuruyoruz.
  Herhangi bir problemle karşılaşmamak için işlemleri sırası ile ve kesintisiz bir şekilde yapmaya çalışın.

  1-OPDA SİTESİNE ÜYE OLMAK

  1- http://cer.opda.cn/ sitesine girin. Siteyi İngilizce dili ile kullanabilmek için; açılacak olan sayfanın sağ üst tarafındaki okla gösterilen İngiltere bayrağına tıklayın.  2- Sayfanın sağ üst tarafında okla gösterilen ''Register'' yazısına tıklayın.
  3- Karşınıza aşağıdaki sayfa gelecek. Resime bakarak gerekli yerleri doldurun.
  Artık OPDA sitesine üye oldunuz. Şifre ve kullanıcı adınızı unutmamak için bir yere not edin.  2-SERTİFİKA ALMAK İÇİN BAŞVURU YAPMAK

  1- http://cer.opda.cn sitesine girin. Karşınıza aşağıdaki sayfa gelecek. Sayfanın sağ üst tarafında okla gösterilen ''Login'' yazısına tıklayın. (Eğer okla gösterilen yerde ''Login'' değil de ''Logout'' yazısı varsa ''Logout'' a tıklayın ve biraz bekleyin. Şimdi ''Login'' yazısı görünecektir).  2- Açılan sayfada üstteki boşluğa kullanıcı adınızı, alttaki boşluğa şifrenizi girin ve hemen alttaki ''Login'' butonuna tıklayın.  3- Açılan sayfada sağ üst tarafta iki tane portakal renkli buton var. Soldaki portakal renkli butona basın.  4- İlk boşluğa telefon modelini yazın (N78, N79 gibi).
  İkinci boşluğa telefonunuzun imei numarasını yazın. (İmei numarasını, telefon bekleme ekranındayken *#06# i tuşlayarak öğrenebilirsiniz).
  Üçüncü boşluğa tekrar telefonunuzun imei numarasını yazın.
  Dördüncü boşluğa kafanıza göre içinde Türkçe karakter bulunmayan bir kelime yazın (örnek; ngage, N95, N73,Heza, Cshtr gibi).
  Sayfanın altındaki ''Submit application'' butonuna tıklayın.
  Kutucuklara yazmış olduğunuz tüm bilgileri bir yere not edin. Sertifika indirileceği zaman o bilgilerin doğrulanması istenebilir.
  Sertifika başvurusunu yapmış oldunuz böylece. Artık sertifikanızın çıkmasını bekleyeceksiniz. Sertifika genellikle başvuru yaptıktan bir gün sonra çıkıyor. Bazen bir günü bulmuyor. Nadiren de olsa bir günden fazla olabiliyor. Tamamen OPDA' nın çalışmasına bağlı.  3-SERTİFİKAYI İNDİRMEK

  1- Sertifikayı indirmek için aşağıdaki linke girin.
  http://cer.opda.cn/index.php?module=...cate&action=my
  Linke girdiğinizde eğer karşınıza aşağıdaki sayfa çıkarsa, üstteki boşluğa kullanıcı adınızı, alttaki boşluğa şifrenizi yazıp hemen alttaki butona tıklayın. Eğer linke girdiğinizde sizden kullanıcı adı ve şifre istemezse OPDA sizi otomatik tanımış demektir. Bu durumda direk 2. maddedeki işleme geçebilirsiniz.  2-Karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa gelecek. Sayfanın sağ alt tarafında cer ve key yazılarını göreceksiniz. (Cer ve key yazıları görünmüyorsa sertifikanız henüz hazır değil demektir. Belli bir zaman sonra tekrar bakın). Önce cer yazısına tıklayıp cer dosyasını indirin. Cer dosyası indikten sonra key yazısına tıklayıp key dosyasını indirin. İndirme işlemi yavaş olabilir, acele etmeyin. Cer ve key dosyalarını indiremiyorsanız veya bozuk olarak iniyorsa farklı bir internet tarayıcı kullanın. Mesela ben geçen gün Firefox ile dosyaları indirdim fakat dosyalar bozuk iniyordu. İndirme işlemini İnternet Explorer ile yaptım; doğru olarak indi.
  Sertifika indirme işlemi bitti. Son olarak dosya uzantılarını kontrol edeceğiz.
  Bilgisayardaki dosyaların uzantısını görünür hale getirmek için; bilgisayardaki C sürücüne çift tıklayıp açın. Açılan pencerenin üst kısmındaki menüden şu yolu izleyin;
  ''ARAÇLAR/KLASÖR SEÇENEKLERİ/GÖRÜNÜM'' çıkan penceredeki ''bilinen dosya türleri için uzantıları gizle'' seçeneğinin kutusundaki onay işaretini kaldırın.
  Şimdi indirmiş olduğunuz sertifika dosyalarının uzantılarına bakın. Dosyanın birinde .cer, diğerinde .key uzantısı varsa işlem tamam demektir. Eğer dosyalarda uzantı yoksa kendimiz elle uzantı ekleyeceğiz. Aşağıdaki resimde görülen bir numaralı dosyanın üzerinde sağ tıklayıp ��ad değiştir�� i seçin ve dosya adının sonuna .cer yazıp enter� e basın. İki numaralı dosyaya da aynı işlemi uygulayıp dosya adının sonuna .key yazıp enter� a basın.
  NOT:Bu işlemi yaptığınız halde .cer ve .key uzantılarını göremiyorsanız .cer ve .key dosya isimleri çok uzun olduğu için görüşmüyordur.Emin olmak için sağ tıklayıp ad değiştire tıklayıp dosya adının en sonunda yer alan uzantıları kontrol edininz.
  GÜLE GÜLE KULLANIN...

  4-SERTİFİKAYI ALDIM AMA NASIL KULLANACAĞIM?

  -İMZALAMA PROGRAMI

  Programın adı; BinpdaSİgnSİS.Programı aşağıdaki linkten indirin.

  [hide]
   
  http://hotfile.com/dl/68390430/66492f6/BinpdasignSiS.rar.html
  [/hide]

  Programı indirdikten sonra kurmaya gerek yok. İndirdiğiniz klasörün içindeki sisimza.exe dosyasını çalıştırın.
  1 numaralı okla gösterilen yere cer dosyasını sürükleyip bırakın.
  2 numaralı okla gösterilen yere key dosyasını sürükleyip bırakın.
  3 numaralı okla gösterilen yere imzalama istediğiniz programı sürükleyip bırakın.
  Son olarak 4 numaralı okla gösterilen butona tıklayın.
  İmzaladığınız programı orjinal programın yanında görebilirsiniz.  www.cshtr.com
 2. #21

  Standart

  ultraemre Nickli Üyeden Alıntı
  gerçekten güzel anlatım... teşekkürler (bu arada sertifika işleme programının linki kırık)
  Link yenilenmiştir.Ayrıca s60v3 hack ile alakalı aşağıdaki diğer konuyu da inceleyebilirsiniz.

  http://www.cshtr.com/yararli-bilgile...stem-hack.html

 3. #22

  Standart

  Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim lakin BinpdaSİgnSİS.Programı'nın linki bozulmuş sanırım ilgilenirseniz çok sevinirim

 4. #23

  Standart

  horizon_war Nickli Üyeden Alıntı
  Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim lakin BinpdaSİgnSİS.Programı'nın linki bozulmuş sanırım ilgilenirseniz çok sevinirim
  Hotfile çekememiş silmiş linkimi en kısa sürede yüklemeye çalışırım.Sizde bu arada bu konuyla alakalı diğer konuyu inceleyebilirsiniz.(çaktırmayı n diğer yol daha kısa ve kökten çözüm üretiyor )

  http://www.cshtr.com/yararli-bilgile...stem-hack.html

 5. #24

  Standart

  teşekkürler

 6. #25

  Standart

  cahit72 Nickli Üyeden Alıntı
  Güzel paylaşım .Kardeş en sonda verdiğin link kırık. Hotlife de Bu dosya ya telif hakkı iddiası nedeniyle veya yükleyen kişi tarafından silinmiştir. diyor. yenileyebilir miyiz...
  Eğer telefon modeliniz uygunsa aşağıdaki konuyu incelemenizi tavsiye ederim;

  http://www.cshtr.com/yararli-bilgile...stem-hack.html

  Link ile ilgileneceğim.

 7. #26

  Standart

  eline saglik

Benzer Konular

 1. HelloOX v2.03 | s60v3 Symbian Sistem Hack
  Konu Sahibi NeVmiT Forum Yararlı Bilgiler ve Dökümanlar
  Cevap: 26
  Son Mesaj : 19.Temmuz.2014, 23:57
 2. iPhone 4: Sinyal Sorununa Çözüm Buldu | Cep Haber | 26.07.2010
  Konu Sahibi MoRtaL36EaGLe Forum Teknoloji Haberleri
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 31.Ekim.2010, 19:59
 3. nokia 5800xm hellox ve sertifika imza
  Konu Sahibi ozkan1979 Forum Yararlı Bilgiler ve Dökümanlar
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 01.Ağustos.2010, 09:55