Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in basın mensuplarının sorularını cevaplarken kullandığı ifadelere ilişkin, Kayserispor Kulübü'nden bugün itibariyle yapılan açıklamanın büyük bir ibretle öğrenildiği kaydedildi.

Açıklamada, ''Başkanımızın kurumsal bir suçlamaya yönelmeden bireysel anlamda ironiyle desteklenen temennisini farklı boyutlarda algılayarak, hakarete varan cümlelerle eleştirmek aslında bilinç altında var olan endişelerin dışa vurumudur'' denilerek, şu ifadelere yer verildi:
''Müsabakayı izleyen taraflı tarafsız milyonlarca kişinin gözleriyle tanık olduğu ve değerlendirdiği bir vakanın üzerine yapılan yorumlardan korkulmaması gerekmektedir. Trabzonspor Kulübü Başkanı'nın etik yaklaşımını eleştirmek kimsenin üzerine vazife olmadığı gibi, spor aklını sorgulamak, liderliğini tartışmaya açmak birilerinin haddine değildir. Türkiye Futbol Federasyonu'nu göreve çağıranların önce kendilerinin pazartesi akşamı Türk futboluna verdikleri imajı sorgulamaları daha mantıklı bir yaklaşım tarzı olacaktır.