Samsung şirketinin, akıllı telefonlara ölçü olacak nitelikteki yeni modeli Samsung Galaxy S4, Android işletim sisteminin en son versiyonu olan Andorid 4.2.2 Jelly Bean ile çalışmaktadır. Samsung, son modeli Samsung Galaxy S 4 ile çıtayı oldukça yükselterek diğer akıllı telefon markalarının başına büyük bir çorap ördüğü olarak yorumlanabilir. Ekran ölçüsünü artırarak ve akıllı telefona özel yazılımlar yükleyerek Samsung, yeni ürünü Galaxy S 4 ile iphone konseptinden git gide uzaklaştığını gösteriyor.
Samsung Galaxy S3 tasarımı ile kıyaslandığında Samsung Galaxy S4 cihazının hünerleri zirveye ulaşmışa benziyor: beş inç ile çok daha büyük dokunmatik ekran, 1080p ile daha yüksek ekran çözünürlüğü, 2.600mAh ile daha uzun şarj ömrü ve 1.9GHz (dört çekirdekli) veya 1600 Hz (8 çekirdekli) işlemcisi ile daha hızlı işlem hacmine sahiptir.
İlk etapta bir önceki modele benzese de, sadece ölçüsünün artmış olması değil, aynı anda daha hafif ve ince olduğu da göze çarpmaktadır. 136.6mm yüksekliği ve 68.9mm genişliği ile Galaxy S4’ü tam olarak GS3 ile Galaxy Note arasında bir yerde yerleştirmek mümkün.
Siyah renginde de tercihe sunulan Galaxy S 4 göze hoş görünmesine rağmen, tasarımı ile yine de diğer ürünlerin ortaya koyduğu şık tasarımlı akıllı telefonlarla girdiği rekabette biraz arka planda kalmaktadır.
Ancak, Samsung’un plastik malzeme kullanmasının arkasındaki esprisi, cihazın böylelikle çok hesaplı ve uzun ömürlü olması ile sınırlı değil. Galaxy S 4 imalatında seçilen malzeme sayesinde, 1.920x1.080 px çözünürlüğe sahip 5 inç HD Super AMOLED ekran maksimum ekran aydınlığında renklerin epeyce canlı görünmesini sağlamaktadır.
Uzun lafın kısası Samsung firması; Galaxy markasını ön sıralara taşımak için gerekli elinden geleni yerine getirmiş olduğu söylenebilir.
Global ölçekte yankı uyandıran bu yeni model akıllı telefona hemen sahip olmak isteyenler için avea şimdiden ucuz samsung galaxy s4 için bir talep web sayfası hazırlamış.. Saygılar