Çaykur, facebook ve twitter aracılığı ile tanıtım yapacak. Dünyada 773 milyon 670 bin kullanıcısı olan Facebook ile 200 milyon kullanıcısı olan Twitter’da gençlere çay kültürü anlatılacak, doğal ve sağlıklı Türk çayının özellikleri aktarılacak.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Çaykur’u genç nesille buluşturmak için sosyal medyadan yararlanacaklarını söyledi. Çaykur’un bütün yönetim kadrosunun hazır bulunduğu toplantıda, tanıtım için sosyal medyanın önemi anlatıldı.

Çaykur Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen tanıtım toplantısında, Çaykur’un sosyal medya aracılığıyla tanıtımına ağırlık vereceklerini söyleyen Genel Müdür Sütlüoğlu, “Çaykur, çay sektörünün armadasıdır. Türkiye’de 500 dev sanayi kuruluşu içerisinde 35′inci sıradayız. Ülkemiz, yaş çay üretiminde dünya 5′incisi, kuru çay üretiminde ise dünya 4′üncüsüdür. Fakat ne yazık ki, dünya çay piyasasında herhangi bir etkinliğimiz yok. Türkiye’de pazarın lideriyiz ama bu bize yetmez. Ürettiğimizi satmak ve pazar payımızı büyütmek mecburiyetimiz var. Bunu da özellikle genç nüfusa yönelik tanıtım çalışmalarıylayapabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

ÇAYKUR'u sosyal medyada takip etmek için:
http://www.facebook.com/TurkiyeninCayi
http://twitter.com/TurkiyeninCayi