emlaklik & sedatyucel

Google+ Projesi | Google'ın Sosyal Ağı | Real Life Sharing Plus | Facebook'a Rakip

Google'dan sosyal ağa dev adım: Google+ http://im.haberturk.com/2011/06/30/644340_detay.jpg?1309428645 Google, yeni sosyal ağ bombasını patlattı! İşte sosyal dünyayı sallayacak yeni hizmet Google+ (Google Plus) Google, yeni bir sosyal proje ile sosyal ağ dünyasına bir kez daha girmeyi deniyor. Bir seneden fazla bir süredir geliştirildiği dedikoduları yapılan Google+ adındaki yeni hizmet, dün tanıtıldı. Hizmet şu an sadece küçük bir test grubuna açık.

Bu konu 1346 kez görüntülendi ve 3 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Google+ Projesi | Google'ın Sosyal Ağı | Real Life Sharing Plus | Facebook'a Rakip

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1346 kez incelendi.


Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Thumbs up Google+ Projesi | Google'ın Sosyal Ağı | Real Life Sharing Plus | Facebook'a Rakip

  Google'dan sosyal ağa dev adım:
  Google+
  Google, yeni sosyal ağ bombasını patlattı! İşte sosyal dünyayı sallayacak yeni hizmet Google+ (Google Plus)

  Google, yeni bir sosyal proje ile sosyal ağ dünyasına bir kez daha girmeyi deniyor. Bir seneden fazla bir süredir geliştirildiği dedikoduları yapılan Google+ adındaki yeni hizmet, dün tanıtıldı. Hizmet şu an sadece küçük bir test grubuna açık.

  Hizmet, arkadaşlarınızı gruplara sürükleyip bırakabildiğinz "Circles" paylaşma mekanizmasını kullanıyor. Aşağıdaki bağlantıdan seyredebileceğiniz videoda ise bunun sorunsuz ve hızlı bir işlem olduğu göze çarpıyor. "Hangout" ise kişileriniz ile çevrim içi olarak metinle, sesli veya videolu sohbet etmenize izin veren bir alan. Hangout'un farklı bir varyasyonu olan "Huddle"da ise mobil cihazlar ve Google+ kişileriniz arasında grup sohbeti düzenleyebiliyorsunuz.

  "Instant Upload" ile Android cebinizde çektiğiniz her fotoğraf ve kaydettiğiniz her video, anında Google+ hesabınızla eşitlenebiliyor.

  Google+'nın tam olarak ne olduğu, Orkut'la veya Buzz ile bir ilgisinin olup olmadığı, Google +1 ile nasıl çalışacağı ise Google'ın zamanla cevaplayacağı sorular. Bu girişim, Google'ın ilk sosyal ağ denemesi değil ve teknoloji dünyası Google'a bu alanda şüpheyle yaklaşıyor. Ancak bu kez her şey farklı olabilir ve bunu hep beraber göreceğiz.

  Hizmet şu an sadece davet ile çalışıyor ve davet istemeniz için herhangi bir bağlantı bulunmuyor. Ancak hizmetle ilgili davet mevcut olduğunda bilgi edinmek için aşağıdaki adresi ziyaret ederek e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

  Google+'ya buradan erişebilirsiniz: https://plus.google.com/

  The Google+ project: A quick look
  Video 2. #2

  Standart

  hocam çok iyi çok güzel de davetiyesi olan var mı?

  biz de biraz denesek

 3. #3

  Standart

  Davetyesi olan var mı

 4. #4

  Standart

  Davetiye sistemini kişilere dağıtmamış araştırdığım kadar yukarıdaki en sondaki linkten googledan davetiye istiyorsunuz sadece olay bu ancak
  1 Temmuz yani bugünün haberi :

  Google, Google Plus'ın oldukça hızlı artan üye sayısının ardından davetiye sistemini kilitledi.

  Google’ın, Facebook’a rakip olarak gösterilen sosyal paylaşım ağı Googleplus’ı piyasaya sürmesinden bir gün sonra, davetiyeleri önceden gönderilmiş olan kullanıcılar sosyal ağa kabul edilmeye başlandı. Şirket, oldukça hızlı artan üye sayısının ardından davetiye sistemini kilitledi.

  Google, “yeni sosyal paylaşım ağının henüz ilk basamaklarında olduğunu, deneme süreci olarak görülen ilk günlerin başarılı olmasını beklediklerini çünkü ağa üye olan herkesin bir başka kullanıcıya davetiye gönderme hakkı olduğunu” ifade etti.

  Ancak, davetiyeyle üyeliğe kabul edilen kullanıcıların da davetiye gönderme hakkının bulunması, üyelik sürecinde aşırı yığılmaya neden olabiliyor.

  Google, çekmiş olduğu ilgiden son derece memnun. Googleplus’ın hizmete girmesinden sadece altı saat sonra, yoğun ilgi yüzünden üyelik sisteminin bir süre için kapatıldığı belirtildi. Şirketin başkan yardımcısı Vic Gundotra, bu durumum “aşırı talepten” kaynaklandığını söyledi.

  Gundotra, Google+ sayfasından, “İlk günleri üyelik sisteminin dikkatli bir şekilde, kontrol altında geçirmeliyiz” yorumunu yaptı. Ancak üyelik sisteminin ne zaman döneceği hakkında yorum yapmadı.