emlaklik & sedatyucel

16 yıl önce söyledikleri bir bir gerçek oluyor

Microsoft'un efsane patronu Bill Gates'in 16 yıl önce söylediği bu sözler teker teker gerçek oluyor. http://cshtr.org/images/54945772023742799490.jpg Bill Gates'in 1994'de yazdığı 'The Road Ahead' adlı kitabında yaptığı tahminler, bugün şaşırtıcı bir şekilde doğru çıkmış görünüyor. Kitapda 'World Wide Web'den birkaç kez bahsedilirken, çoğunlukla daha genel olan 'Bilgi Otobanı' terimi kullanılıyor. Ancak Gates, kitabın yayınlanmasından sadece bir ay sonra Microsoft çalışanlarına

Bu konu 672 kez görüntülendi ve 1 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: 16 yıl önce söyledikleri bir bir gerçek oluyor

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 672 kez incelendi.


Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Bölüm Yöneticisi

  Standart 16 yıl önce söyledikleri bir bir gerçek oluyor

  Microsoft'un efsane patronu Bill Gates'in 16 yıl önce söylediği bu sözler teker teker gerçek oluyor.  Bill Gates'in 1994'de yazdığı 'The Road Ahead' adlı kitabında yaptığı tahminler, bugün şaşırtıcı bir şekilde doğru çıkmış görünüyor. Kitapda 'World Wide Web'den birkaç kez bahsedilirken, çoğunlukla daha genel olan 'Bilgi Otobanı' terimi kullanılıyor. Ancak Gates, kitabın yayınlanmasından sadece bir ay sonra Microsoft çalışanlarına yazdığı 'The Internet Tidal Wave' adlı dahili bir notta bunu hemen düzeltti. İşte 16 sene önce Aralık 1995'de Bill Gates'in söyledikleri:  - İnternet, bilişim dünyasına hükmedecek (Aksini düşünen var mı?)  - Açık web, AOL ve MSN gibi hizmetleri öldürecek. (Facebook gibi birçok platform, gerçekten de bugün sohbet yazılımlarından ziyade kullanıcıların bu portalları kullanmasını sağlıyor)  - Ücretsiz, reklamdan fon elde eden içerik kazanabilir, ancak bu zor bir iştir.  - Ucuz, taşınabilir bir Web gezinme cihazı, Windows ve Intel'i tehdit edebilir (Tablet bilgisayarların birçoğu Google'ın Android işletim sistemiyle çalışıyor. Tablet bilgisayarların satışının hızla arttığı bu dönemde Windows'un geleceği için de tehlike çanları çalıyor olabilir)  - Microsoft'un arama işinde çok daha iyi olması gerekiyor. (Gates'in bu sözü, Google'ın arama motoru olarak bu süreçte dünyanın bir numaralı internet sitesi olmasını akıllara getiriyor)

  Yani kısaca adam bu işi biliyor ya

  CSHTR_PRG ve windigo bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  Bence çok da şaşırmamak lazım. Çünkü sonuçta adam bilişim sektörünü yönlendiren adam her ne kadar ürünlerini sevmesem de. Hakkını vermek lazım Ayrıca zaten bu tür şirketler sürdükleri teknolojileri en az 5 yıl önce bulmuş oluyorlar zaten ama satmak için rafta tutuyorlar.