Alman Otoriteleri iPhone 4′ü Sınıfta Bıraktı


Almanya'da faaliyet gösteren, tüketici ürünlerini test edip incelemeler yayınlayan ve otorite kabul edilen Stiftung Warentest iPhone 4'ü test merkezinde incelemeye aldı. Sinyal sorunu sebebiyle kötü ün yapan iPhone 4 test merkezindekiler pek de şaşırtmadı ve sinyal seviyeleri yine hayal kırıklığı oldu.

Stiftung Warentest'e göre iPhone 4'ün sol alt köşesindeki anten boşluğuna parmağınızı sadece dokundurmak bile sinyalin yüzde 90'nın kaybına yol açıyor. Bu derece düşüş, iPhone 4'ün baz istasyonuna yakınlığına bağlı olmak kaydıyla, telefon görüşmelerinizin kesilmesine yol açabilir. Aynı şekilde 3G üzerinden internette gezinirken yavaşlıktan kıvranabilirsiniz.
Test merkezinde henüz ismi açıklanmayan iki akıllı telefon daha test edildi. Bu telefonlarda da beklendiği üzere sinyal düşüşü oldu. Ama düşüş yüzde 25 civarlarında kaldı. Her telefonda elin konumuna göre düşüş beklenen bir şey ve yüzde 25 düşüş kabul edilebilir bir seviye. En azından telefon görüşmelerinizin düşmesi gibi bir sorunla karşılaşmanız düşük bir ihtimal.

Kaynak.