Barselona'da gerçekleşen Mobile World Congress'te (MWC) görücüye çıkan Vodafone 150 model cep telefonu, donanımsal özelliklerinden ziyade düşük fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Dünyanın en ucuz cep telefonu olduğu iddiasıyla satışa sunulacak olan Vodafone 150 model cep telefonunun fiyat etiketi 11 dolar olarak belirlendi.

Bir cep telefonunda bulunması gereken temel özelliklere sahip olan ve Çinli elektronik üreticisi TCL Corporation tarafından üretilen Vodafone 150, 96x64 monokrom bir ekrana ve çift-bant GSM bağlantısına sahip.

Geceleri fener olarak da kullanabilecek olan bu cepte, bu amaçla aydınlatma lambası da bulunuyor. 5 saatlik konuşma süresine sahip olan cep, 16 gün boyunca standby konumunda kalabiliyor.

Bunun dışında Vodafone 150'nin bir üst modeli olan Vodafone 250 model cep telefonu da MWC'de görücüye çıktı. Yaklaşık 20 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan bu modelde dahili radyo da bulunuyor.

Vodafone'dan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Vodafone 150 ve 250 model cepler ilk olarak Türkiye başta olmak üzere Hindistan, Katar, Güney Afrika, Mozambik, Kenya, Tanzanya ve Kongo'da satışa sunulacak.

Hürriyet