Google Telefonunun Fiyatı Ve Satış Tarihi


Ünlü arama motoru, uzun zamandır telefon sektörüne girmek için hazırlıklarını yapıyordu. Nihayet, Google imzalı telefonun resmi satış ve fiyat bilgisi açıklandı. İşte o bilgiler...
Nexus One, bu isime alışsanız iyi ederseniz çünkü Google imzalı telefon, daha piyasaya sürülmeden adından çok bahsettirmeye başladı. Önce bu farklı ismiyle, tartışılan cihaz daha sonra da özel bir kapmaya yürüteceğiyle ilgili iddialar nedeniyle dikkatleri üzerine çekti. Ünlü bir bilimkurgu yazarının kızı tarafından da isim hakkı yüzünden dava açılan telefonla ilgili hemen her şeyi, daha cihaz piyasaya sürülmeden öğrenildi.


Nexus One'ın resmi olarak yayınlanan ilk görüntüsü

Satış tarihi resmi olarak açıklandı
Geriye bir tek, ürünün fiyatı ve piyasaya çıkış tarihlerini doğrulayan resmi açıklamalar kalmıştı. Nihayet Google, Nexus One'la ilgili beklenen bilgileri halka duyurdu. Ürün 5 Ocak 2010'da piyasaya sürülecek ve resmi satış fiyatı 529 dolar olacak. Ancak Nexus One'ın testlerini gerçekleştiren T-Mobile adlı operatör sözleşme karşılığında ürünü 129 dolara satacak.


Firma satış planını bu sayfada açıkladı

T-Mobile ülkemizde faaliyet göstermeyen bir operatör olduğu için ne yazık ki bu bizler için üzücü bir haber. Dünya çapındaki tüm müşteriler ise ürünü Google'ın açtığı sayfadan alabilecekler. Şu anda kullanım dışı olan adres, önümüzdeki günlerde aktif olacak.
Resmi, teknik özellikleri ve fiyatı derken Nexus One'la ilgili akıllarda kalan tek sorun ürünün vereceği performans, bunu önümüzdeki hafta öğrenmiş olacağız.