Çin’den başlayıp dalga dalga yayılan çift sim kartlı telefonlar furyasına Nokia da dahil olmaya çalışacak gibi görünüyor.


Özellikle Çin menşeli markaların çift sim kartlı modelleri, yanında fazladan bir telefon daha taşımak istemeyen kullanıcılar tarafından fazlaca rağbet gördü. LG, Samsung ve Motorola gibi markalar da zaman içersinde kısıtlı bir yelpazede çift sim kartlı modellerini birer birer duyurdu. Çin'de ürettirilip ülkemizde farklı markalar altında satışa sunulan ürünlerin ise gerek teknik servis konusundaki yetersizlikleri gerekse kalite konusunda vasatı aşamamış olmaları, kullanıcıların bildiği ve güvendiği markalardan görmek istediği beklentileri artırdı.

Ülkemizde de en çok tercih edilen üreticilerden biri olan Nokia, bu konuda bir hazırlık içersinde gibi görünüyor. Şirketin Rusya'da yetkili bir yöneticisi yaptığı bir konuşmada, 2010 yılının ikinci çeyreği içersinde, çift sim kartlı modellerin Rusya piyasasındaki yerini almış olacağını belirtti. Konu hakkında daha fazla net bilgi mevcut olmasa da çift sim kartlı modellerin üst seviye akıllı telefonlardan ziyade, giriş seviyesine yönelik ve S40 arayüzüne sahip Nokialardan olacağını tahmin etmek pek de güç değil.