emlaklik & sedatyucel

Beraat Kandiliniz Mübarek olsun!

ALLAH'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Bu konu 3295 kez görüntülendi ve 12 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Beraat Kandiliniz Mübarek olsun!

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 4 kişi oyladı ve 3295 kez incelendi.


Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Standart Beraat Kandiliniz Mübarek olsun!

  ALLAH'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

  qwer16 ve memo95 bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  hepimizin kandili mübarek olsun

 3. #3

  Standart Beraat Kandiliniz Mubarek Olsun

  TüM İSLAM ALEMİNİN BERAAT KANDİLİ KUTLU OLSUN
  RABBİM NİCE KANDİLLERE NASİP EYLESİN


  qwer16 bunu beğendi.

 4. #4

  Standart

  Eline sağlık Bozkurt kardeşim...

  Benimde biraz katkım olsun diye gününönem ve anlamını belirten Diyanet sitesinden aldığım
  camilerimizde okutulan bir hutbe ile katkım olsun istedim...Herkesin Kandili mübarek olsun...
  Zümer,39/53

  Değerli Müminler!


  Bugece, mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’dir. Günah, borç ve cezadan kurtulmak gibi anlamlara gelen berat, günahlardan arınmayı ve Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşmayı ifade etmektedir. Berat Kandili, Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir. Bu tür gün ve geceler, dinî ve toplumsal hayatımızda ilahî af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken anlardır. Bu geceler, kulluk şuur ve bilinciyle kendimizle hesaplaştığımız, hayatımıza Yüce Yaradan’ın rızası doğrultusunda yön vermeye karar verdiğimiz fırsat geceleridir.


  Muhterem Kardeşlerim!


  Yüce Rabbimiz, bu gecede kendisine huşû içinde yönelen kullarına rahmetini bol bol indirmekte, rızık ve şifâ kapılarını sonuna kadar açarak, bizleri sınırsız ikramlarına davet etmektedir. Bu konuda Sevgili Peygamberimiz şöyle buyurmuşlardır: “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim”[1]


  Bu itibarla, Berat Gecesi’ni idrak eden herkes, Yüce Allah’ın; “…Ey kendilerine kötülük edip aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları affeder. çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir”[2] müjdesinin farkına varmalıdır. Bunun gereği olarak kendi özüne dönmeli, ümitlerini canlandırmalı, günah ve kusurlarından dolayı tövbe etmeli, bundan sonraki hayatını daha da güzelleştirme kararını vermelidir.


  Değerli Kardeşlerim!


  Kutsal geceler; iman, ibadet ve düşünce bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için şüphesiz büyük bir fırsattır. Bu tür vesilelerle, günahlarla kirlenen gönül dünyamızı temizleme gayretinde olalım. Unutmayalım ki tövbe, kendini bulma ve bilmenin, gönlü arındırmanın en güzel yoludur. Zira Yüce Mevla, ameli her ne olursa olsun istisnasız herkesi tövbeye davet etmektedir.[3] Bu sebepledir ki Sevgili Peygamberimiz sürekli tövbe-istiğfarda bulunurdu. Bizler de bu tür geceleri, ibadetin özü olan dualarla en güzel bir şekilde değerlendirmeli, günahlardan arınmak için Yüce Mevla’ya yalvarıp yakarmalı, tövbe ve istiğfarda bulunmalıyız.


  Aziz Kardeşlerim!


  Bu kandil vesilesiyle çevremize karşı olan görev ve sorumluluklarımızı hatırlayalım. Bu çerçevede ana-baba ve akrabalarımızın kandillerini tebrik ederek, hayır dualarını alalım. Dargınlık ve kırgınlıklara son vererek, kırık gönülleri tamir edelim. Fakir ve muhtaçlara imkanlarımız nispetinde yardım elimizi uzatarak, paylaşımı hayatımıza yansıtalım.


  çağın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere, bu gecenin bir şifa olması dileğiyle, hepinizin Berat kandilini tebrik ediyor, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de arınmasına, affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.


  [1]ıbn Mace, ıkâmetü’s-Salât, 191.


  [2]Zümer, 39/53.


  [3]Nur, 24/31.


  kaynak:http://www.diyanet.gov.tr/turkish/hutbe.asp?h_id=309


  qwer16 bunu beğendi.

 5. #5

  Standart

  Geç kaldım ama herkesin beraat kandili mübarek olsun anca taşıdık siteyi aynı sorun devam oh ne güzel

 6. #6

  Standart

  Sağ olun arkadaşlar sizlerinde Berat kandiliniz mubarek olsun

 7. #7

  Standart

  Amin cümlemizin kandili mübarek olsun...Rabbim dualarımızı kabul etsin..

 8. #8

  Standart  Tüm inananların Berat Kandili mübarek olsun arkadaşlar
  ii akşamlar..
  gönlünüzden geçen güzel şeylerin kabul olması dileğiyle..


 9. #9

  Standart

  dün akşam siteyi açamadıım için şimdi yasayım bende
  geçmiş kandilinis mübarek olsun arkadaşlar...

 10. #10

  Standart

  geçmiş kandiliniz mbrk olsun arkadaslar biras geç kaldım ama

Benzer Konular

 1. Ber'at Kandiliniz Mübarek Olsun...!!!
  Konu Sahibi DaRk LoRD Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 18.Ağustos.2008, 10:43
 2. Mirac Kandiliniz Mübarek Olsun
  Konu Sahibi CaSh Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 20
  Son Mesaj : 29.Temmuz.2008, 23:12
 3. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun
  Konu Sahibi BeBeGiM Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 12
  Son Mesaj : 27.Ağustos.2007, 19:15