emlaklik & sedatyucel

Cumhuriyetimizin 84. Yılı Kutlu Olsun !

http://i150.photobucket.com/albums/s111/bebegim6/ataturk_18.jpg GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL YAŞAR BÜYÜKANIT’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI ( 29 Ekim 2007 ) Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları, Yüce Türk ulusunun kahramanlığına ve Atatürk’ün vurguladığı yüksek Türk kültürüne dayanan Cumhuriyetin kuruluşunun 84’üncü yıl dönümünü kutlamanın engin coşkusunu

Bu konu 2163 kez görüntülendi ve 10 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Cumhuriyetimizin 84. Yılı Kutlu Olsun !

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2163 kez incelendi.


Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Yeni Cumhuriyetimizin 84. Yılı Kutlu Olsun !


  GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL YAŞAR BÜYÜKANIT’IN
  CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI


  ( 29 Ekim 2007 )
  Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,
  Yüce Türk ulusunun kahramanlığına ve Atatürk’ün vurguladığı yüksek Türk kültürüne dayanan Cumhuriyetin kuruluşunun 84’üncü yıl dönümünü kutlamanın engin coşkusunu yaşıyoruz.
  Ulus devlet, üniter devlet ve laik devlet yapısı üzerinde yükselen anayasal düzeniyle “kendisine bağlı olanları en ileri zirvelere taşıyan” Cumhuriyet, “ulusal egemenlik ülküsün&#252 ; en iyi ve en güvenilir biçimde uygulayan devlet şeklidir”. Kurulduğu günden beri Türk ulusunun çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmasının itici gücü olan Cumhuriyet, hem her alanda ilerleyişin kaynağı hem de çatısı altında toplananları her türlü tehditten koruyarak ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesidir.
  Ancak, cumhuriyet bayrağı altında toplanan Türk ulusunun bütünlüğün e zarar verme çabaları ne yazık ki dün olduğu gibi bugün de sürmektedir. Bu çabalar, çağdaş uygarlık hedefine ulaşma hedefimizi engellemekten, bilim ve aklın yol göstericiliğinden uzaklaşarak ulusumuzu karanlık devirlere çekmekten başka bir amaca hizmet etmemektedir.
  Bugün, amaçlarına ulaşabilmek için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına yönelik saldırılar, yoğunluk kazanmıştır. Bir taraftan bu saldırılarla, diğer taraftan etnik milliyetçiliğe ve irticaya dayalı tehditlere zemin hazırlamaya çalışan çabalarla, devlet yapımıza zarar vermek hedeflenmiştir.
  Değişik anlamlar yüklenmek istenen etnik milliyetçiliğe dayalı bölücülüğ& #252;n yarattığı terörün çirkin yüzü son dönemdeki hain saldırılarla bir kez daha ortaya çıkmış ve tüm ulusumuzu yasa boğmuştur. Bu konuda, hayranlık duyduğumuz ve emrinde bulunduğumuz yüce ulusumuza bir konuyu ifade etmek istiyorum. Son günlerde meydana gelen ve hepimizi çok üzen terörist saldırılardan büyük üzüntü duyuyor, kahraman şehitlerimizin acısını en derinden hissediyoruz. Ancak, bu acılar, bizim mücadele azmimizi artırmaktadır. Unutulmasın ki, bu Cumhuriyeti kuranlar bizden çok daha büyük acılar çekmiştir. Bize bu acıları yaşatanlara, o acıları hayal bile edemeyecekleri bir yoğunlukta yaşatacağız ve bu konuda kararlıyız.
  Ülkemizin bölünmez bütünlüğün e kasteden teröristler etkisiz hâle getirilinceye kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu mücadeleyi sürdüreceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Türk Silahlı Kuvvetleri taraf olduğu insani ve ulusal değerler üzerinde yükselen Atatürk Milliyetçiliği vasıtası ile etnik milliyetçiliğe dayanan bölücülü k karşısında Cumhuriyetin “ulus devlet” yapısının teminatı olmaya devam edecektir.
  Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş kazanımlarına kasteden irtica tehdidi karşısında da en büyük dayanağımız laikliktir. Cumhuriyetimizin dayandığı akılcı ve bilimsel tutumun ayrılmaz bir parçası olan laiklikten vazgeçilebileceğini düşünmek, çağdaş uygarlık hedefinden uzaklaşarak karanlıklar içine gömülmeyi arzu etmekle eşdeğerdir. Unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ve vazgeçilmez değeri olan “laiklik” ilkesinin en güçlü savunucusu yine yüce ulusumuzun kendisidir ve biz onun hizmetkârıyız.
  Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına kasteden bütün bu tehditler, kararlı duruşundan asla taviz vermeyecek olan Türk ulusu karşısında başarısızlığa uğramaya mahkumdur. Çünkü, ulusunun güveninden aldığı destek ve Atatürkçü Düşünce Sisteminin yol göstericiliğiyle daima ileri gitmeyi hedefleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, büyük bir kararlılıkla Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğün e ve temel değerlerine hizmet etmeye devam edecektir.
  Cumhuriyetin erdemine ve temel değerlerine yürekten inanmanın ve Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve eylemlerinin anlamını özümsemiş olmanın bilinciyle; en değerli varlığımız Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önderimizin, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizin ve komutanlarımızın aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, kendilerine Tanrı’dan rahmet diler, kahraman gazilerimize ve emekli personelimize şükran ve minnetlerimi sunarım. Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensuplarının ve onların kıymetli ailelerinin Cumhuriyet Bayramını kutlar, esenlikler dilerim.
  Bu anlamlı günde Ulu Önderimiz Atatürk’ün ifadesini bir kez daha hatırlatmak istiyorum:
  “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.”

  ...ALINTIDIR...


  ****************************** ****************************** ****************************** **********


  CUMHURİYET

  Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller . ister.
  Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz.
  Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister.
  Cumhuriyet, demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesidir. Bu rejim, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, onlardan esirlik, soysuzluk, dalkavukluk hislerini uzaklaştıran bir yoldur.
  Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur.
  Cumhuriyet, fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz.
  Cumhuriyet fazilettir. 2. #2

  Standart
  "Ugruna ölmekse eger seni yasatmak;
  bin defa ölürüm de adına leke sürdürmem..."

  bayramımız kutlu olsun...

 3. #3

  Standart

  herkesin cumhuriyet bayramını gönülden kutlarım

 4. #4

  Standart

  Cumhurİyet Bayraminiz Kutlu Olsun

 5. #5

  Standart

  cumhuriyet bayramınızı kutlarım arkadaşlar

 6. #6

  Standart

  ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ

  Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden, mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr u zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

  Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur!
  Mustafa Kemal ATATÜRK


 7. #7

  Standart

  Bu kadar şehitin üstüne bu bayram çok önemli daha içten daha yürekten kutlayıp Türkiyemiz'de her yeri kırmızı beyaza boyamalıyız herkese iyi bayramlar
  Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene...

 8. #8

  Standart

  Cumhuriyetimizin 84. yılı kutlu olsun.... ALLAH yardımcımız olsun akıl ihsan eylesin başka bişe demiyorum...

 9. #9

  Standart

  Atamıza ve Şehitlerimize birkez daha teşekkür ediyorum...Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun kardeşlerim...

 10. #10
  LaPaTYa

  Standart

  herkesin cumhuriyet bayramını en içten dileklerimle kutlarımm
  BeBeGiM bunu beğendi.

Benzer Konular

 1. 23 kutlu olsun!
  Konu Sahibi kitapçı38 Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 24.Nisan.2011, 01:29
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Mart.2011, 17:54
 3. Cumhuriyetin 87. Yılı Kutlu Olsun... 29 Ekim 2010
  Konu Sahibi absahun Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 29.Ekim.2010, 17:28
 4. İstanbul'un Fethi'nin 557. yılı Kutlu olsun
  Konu Sahibi geompac Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 29.Mayıs.2010, 14:31
 5. 6 Kasım kutlu olsun...
  Konu Sahibi absahun Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 07.Kasım.2009, 01:27