emlaklik & sedatyucel

30 Ağustos Zafer Bayramınız KUTLU OLSUN | 30.08.2011

1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Dumlupınar Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin ve ülke topraklarımızın düşmandan geri alınışının 89.yılı, 30 Ağustos Zafer Bayramınız KUTLU OLSUN... http://cshtr.org/images/14240618474491728507.jpg

Bu konu 6326 kez görüntülendi ve 39 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: 30 Ağustos Zafer Bayramınız KUTLU OLSUN | 30.08.2011

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 3 kişi oyladı ve 6326 kez incelendi.


Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Arrow 30 Ağustos Zafer Bayramınız KUTLU OLSUN | 30.08.2011

  1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp,
  30 Ağustos'ta Dumlupınar'da
  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Başkumandanlığında
  zaferle sonuçlanan Dumlupınar Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin
  ve ülke topraklarımızın düşmandan geri alınışının 89.yılı,
  30 Ağustos Zafer Bayramınız KUTLU OLSUN...  sensub, TyLer, anubis.mm ve 2 kişi daha bunu beğendi.

 2. #21

  Standart

  yıllar öncesinden kan dökülerek kazanılan bu toprakların üzerinde yaşamak, onun nimetlerinden faydalanmak ve Atatürk gibi bir öndere sahip olduğumu bilmek bana gurur veriyor. Bize bu günleri yaşamamıza sebeb olan atalarımızı ve en önemlisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ü saygıyla anıyor, her birine ayrı ayrı Allah'tan rahmet diliyorum. Zafer bayramımız kutlu olsun
  Yacan3 ve S.E.T bunu beğendi.

 3. #22

  Standart

  Geçmişteki Atalarımız hiç birşey beklemeden mallarını sevdiklerini hatta canlarını vererek bugün üzerinde yaşadığımız bu cennet vatanı bize bıraktılar ruhları şad olsun mekanları cennet olsun...
  Bu emaneti bizde geleceğe bırakmalıyız bunun için gerekirse malımızı değil canımızı bile vermeliyiz. Zafer Bayramımız Kutlu olsun hepimize...
  Yacan3 bunu beğendi.

 4. #23

  Standart

  30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

  GÜNÜN ANLAMI VE ÖNEMİ

  Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla yurdumuz tamamen elimizden alınıyor, vatanımızda hür olarak yaşama hakkımıza son veriliyordu. Yüzyıllardır üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklar düşmanlara veriliyor, bizim de bunu kabul etmemiz isteniyordu.
  Türk milletinin bu durumu kabul etmesi elbette mümkün değildi. 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkmasıyla, lideriyle kucaklaşan Anadolu, Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı başlattı. Amasya Genelgesi'nin yayınlanmasının ardından Erzurum ve Sivas Kongreleri yapıldı. Daha sonra 27 Aralık 1919'da Ankara'ya gelen Atatürk, 23 Nisan 1920'de TBMM'yi kurdu. Böy-lece hem memleketin yönetimi halkın iradesine verilmiş oluyordu. Hem de Kurtuluş Savaşı'nın merkezi Ankara oluyordu.
  TBMM meclisi yaptığı görüşmelerde yurdun durumunu ve kurtuluş çarelerini aradı. "Misak-ı Millî sınırları içinde vatanın bir bütün olduğu ve parçalanamayacağı görüşü"nden hareketle, düşmanla mücadele kararı alındı. Oluşturulan düzenli ordularla savaşa girildi. İlk başarı, Doğu'da Ermeni çetelerine karşı kazanıldı. Daha sonra, Batı cephesinde, Yunanlılarla, I. İnönü ve II. İnönü Savaşları yapıldı. Bu savaşların kazanılmasıyla Yunanlılar'a büyük bir darbe indirilmiş oldu. Bunun üzerine Yunan ordusu yeniden saldırıya geçti. Saldırı üzerine Mustafa Kemal, or-dularına: "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz." emrini verdi.
  Türk askeri, büyük bir azim ve fedakârlıkla bu karara uydu. 23 Ağustos ve 12 Eylül 1921 tarihleri arasında yapılan Sakarya Meydan Muharebesiyle, Türk milleti 1699 Karlofça Antlaşmasından beri ilk defa toprak kazanmaya başlıyordu. Sakarya Savaşı, Türk milletinin savunma durumundan taarruz durumuna geçtiği önemli bir savaş olarak da tarihe geçti. Bu zafer sonunda, TBMM tarafından, Mustafa Kemal'e "gazi" unvanı ve "Mareşal" rütbesi verildi.
  Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşı'ndan sonra, büyük bir taarruzla düşmanı tamamen yok etme kararı alındı.
  1922 yılı Ağustosuna kadar, hazırlıklar tamamlandı. Güneydeki Türk birlikle-ri, büyük bir gizlilik içinde Batı cephesine kaydmld". İstanbul'daki cephane depolarından silah ve cephane kaçırıldı. İtilaf Devletleri tarafından tahrip edilerek kullanılmaz hâle getirilen toplar onarıldı. Yeni silâhlar satın alındı. Ordumuza taarruz eğitimi yaptırıldı. Bu hazırlıklardan sonra, Gazi Mustafa Kemal'in başkomutan-lığını yaptığı ordumuz, 26 Ağustos 1922'de düşmana saldırdı. Bir saat içinde düşman mevzileri ele geçirildi. 30 Ağustos'ta düşman çember içine alındı. Sağ kalanlar esir alındı. Esirler arasında Yunan Başkomutanı Trikopis'te vardı.
  Bu savaş, Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık
  Meydan Muharebesi olarak adlandırıldı.
  Büyük Tarruzun başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir'e kadar takip edildi. 9 Eylül 1922'de İzmir'in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmandan temizlenmiş oldu. Hain düşmanın, haksızca ve alçakça işgaline "dur" diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan bu büyük zaferi her yıl, 30 Ağustos günü, bayram yaparak kutluyoruz.

  Bize ülkemizi geri kazandıran başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün gazi ve şehitlerimizi şükranla anıyoruz herkesin 30 Ağustos'u (ZAFER BAYRAMIMIZ) Kutlu olsun
  Yacan3 ve DaRk LoRD bunu beğendi.

 5. #24

  Standart

  Ben de tüm cshTr kullanıcıları gibi,tüm ülkemizin gurur duyduğumuz gününü kutlarım...
  YouAndMe ve Yacan3 bunu beğendi.

 6. #25

  Standart

  Zafer Bayramımız Kutlu olsun

  Yurdumuzun düşman işgalinden kurtuluşunu simgeleyen 30.Ağustos Zafer bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Milli Eğitim bakanlığı tarafından hazırlanan günün anlam ve önemine ilişkin yazıyı aşağıda okuyabilirsiniz. Antu.com olarak bizlere bu cennet vatanı miras bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehit kanlarıyla süsledikleri topraklarda yatan binlerce şehidimizi rahmetle anıyor, manevi huzurlarında saygıyla eğiliyoruz...

  Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla yurdumuz tamamen elimizden alınıyor, vatanımızda hür olarak yaşama hakkımıza son veriliyordu. Yüzyıllardır üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklar düşmanlara veriliyor, bizim de bunu kabul etmemiz isteniyordu.

  Türk milletinin bu durumu kabul etmesi elbette mümkün değildi. 19 Mayıs 1919`da Atatürk`ün Samsun`a çıkmasıyla, lideriyle kucaklaşan Anadolu, Atatürk`ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı`nı başlattı. Amasya Genelgesi`nin yayınlanmasının ardından Erzurum ve Sivas Kongreleri yapıldı. Daha sonra 27 Aralık 1919`da Ankara`ya gelen Atatürk, 23 Nisan 1920`de TBMM`yi kurdu. Böy-lece hem memleketin yönetimi halkın iradesine verilmiş oluyordu. Hem de Kurtuluş Savaşı`nın merkezi Ankara oluyordu.

  TBMM meclisi yaptığı görüşmelerde yurdun durumunu ve kurtuluş çarelerini aradı. "Misak-ı Millî sınırları içinde vatanın bir bütün olduğu ve parçalanamayacağı görüşü"nden hareketle, düşmanla mücadele kararı alındı. Oluşturulan düzenli ordularla savaşa girildi. İlk başarı, Doğu`da Ermeni çetelerine karşı kazanıldı. Daha sonra, Batı cephesinde, Yunanlılarla, I. İnönü ve II. İnönü Savaşları yapıldı. Bu savaşların kazanılmasıyla Yunanlılar`a büyük bir darbe indirilmiş oldu. Bunun üzerine Yunan ordusu yeniden saldırıya geçti. Saldırı üzerine Mustafa Kemal, or-dularına: "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz." emrini verdi.

  Türk askeri, büyük bir azim ve fedakârlıkla bu karara uydu. 23 Ağustos ve 12 Eylül 1921 tarihleri arasında yapılan Sakarya Meydan Muharebesiyle, Türk milleti 1699 Karlofça Antlaşmasından beri ilk defa toprak kazanmaya başlıyordu. Sakarya Savaşı, Türk milletinin savunma durumundan taarruz durumuna geçtiği önemli bir savaş olarak da tarihe geçti. Bu zafer sonunda, TBMM tarafından, Mustafa Kemal`e "gazi" unvanı ve "Mareşal" rütbesi verildi.

  Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşı`ndan sonra, büyük bir taarruzla düşmanı tamamen yok etme kararı alındı.

  1922 yılı Ağustosuna kadar, hazırlıklar tamamlandı. Güneydeki Türk birlikle-ri, büyük bir gizlilik içinde Batı cephesine kaydmld". İstanbul`daki cephane depolarından silah ve cephane kaçırıldı. İtilaf Devletleri tarafından tahrip edilerek kullanılmaz hâle getirilen toplar onarıldı. Yeni silâhlar satın alındı. Ordumuza taarruz eğitimi yaptırıldı. Bu hazırlıklardan sonra, Gazi Mustafa Kemal`in başkomutan-lığını yaptığı ordumuz, 26 Ağustos 1922`de düşmana saldırdı. Bir saat içinde düşman mevzileri ele geçirildi. 30 Ağustos`ta düşman çember içine alındı. Sağ kalanlar esir alındı. Esirler arasında Yunan Başkomutanı Trikopis`te vardı.

  Bu savaş, Atatürk`ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık
  Meydan Muharebesi olarak adlandırıldı.

  Büyük Tarruzun başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir`e kadar takip edildi. 9 Eylül 1922`de İzmir`in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmandan temizlenmiş oldu. Hain düşmanın, haksızca ve alçakça işgaline "dur" diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan bu büyük zaferi her yıl, 30 Ağustos günü, bayram yaparak kutluyoruz.

  www.meb.gov.tr
  Yacan3 bunu beğendi.

 7. #26

  Standart

  bende Tüm CshTR' nin 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutluyorum
  Yacan3 bunu beğendi.

 8. #27

  Standart

  Bütün CshTR nin Zafer bayramını kutluyorum ..
  Yacan3 bunu beğendi.

 9. #28

  Standart

  cshtr üyelerinin yöneticilerini ve ziyaretcilerin zafer bayramını kutlarım

 10. #29

  Standart

  Ana konu bu olsun nice 30 Ağustos ZAFER BAYRAMLARINA

 11. #30

  Standart  Ben gittim, sizlerden ne haber. En kutsal mekanımıza gideniniz var mı?

  Ne mutlu TÜRKÜM diyene.

  Mustafa Kemal ATATÜRK...

Benzer Konular

 1. Kurban Bayramınız kutlu olsun
  Konu Sahibi CaSh Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 24
  Son Mesaj : 15.Ekim.2013, 23:39
 2. Bayramınız Kutlu olsun | E-Kart |
  Konu Sahibi amazon Forum E-Kartlar | E-Cards
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 27.Şubat.2011, 14:35
 3. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu olsun
  Konu Sahibi ZuZu Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 19.Mayıs.2008, 15:43
 4. Zafer Haftası 26-30 Ağustos - Zafer Bayramı 30 Ağustos
  Konu Sahibi Derya Forum Belirli Günler ve Haftalar
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 10.Nisan.2008, 12:27
 5. Bayramınız Kutlu Olsun
  Konu Sahibi BuZKaRa Forum Tebrik,Özel Gün Kutlama ve Hoşgeldiniz
  Cevap: 16
  Son Mesaj : 25.Ekim.2006, 05:14