Mutlaka Ofis programları kullanıyorsunuz Office 2003-2007 veya Open office gibi mail at flasha at word excell vs peki googleda bir hesabınız olsa ve içinde hem düzenleyip hem indirebileceğiniz heryerden bakabileceğiniz birşey olsa nasıl olur ?
Google yavaş yavaş herşeyi ele geçiriyor ofis programıda bunlardan biri olacak gibi en güzel özelliklerinden biride izin verdiğiniz sürece belli kişilerin o word veya excell dosyasına işlem yapabilmesi yani ortak bi excell sayfası buyrun yazıya geçelim


Google Docs Nedir?

Bilmeyenler için “Google Docs nedir?” kısaca bahsedelim. DOC, XLS, ODT, ODS, RTF, CSV, PPT vb. dosyaları bilgisayarınıza herhangi bir ofis yazılımı yüklemeden doküman oluşturup, düzenleyip, saklayabileceğiniz web tabanlı bir uygulama. Dökümanlarınızı dilerseniz arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz, hazırladığınız sunumları isterseniz web sitenizde tıpkı YouTube’dan video ekler gibi kullanabilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemler ücretsiz, ofis yazılımlarına para harcamanıza gerek yok.

Sıfırdan basit dokümanlar oluşturun.
Madde işaretli listeler yapma, sütunlara göre sıralama, tablolar, resimler, açıklamalar, formüller ekleme, yazı tiplerini değiştirme ve daha fazlası dahil, tüm temel işlemleri kolayca yapabilirsiniz. Ücretsizdir.

Var olan dosyalarınızı karşıya yükleyin.
Google Dokümanlar, DOC, XLS, ODT, ODS, RTF, CSV, PPT vb. dahil, popüler dosya biçimlerinin çoğunu kabul eder. O halde, beklemeyin ve var olan dosyalarınızı karşıya yükleyin.

Alışık olduğunuz biçimde düzenlenmiş olan masaüstü, düzenleme işlemini çok kolaylaştırır.
Karakterleri kalınlaştırmak, altını çizmek, içerden başlatmak, yazı tipini veya sayı biçimini değiştirmek, hücre arka plan rengini değiştirmek, vb. için araç çubuğu düğmelerini tıklamanız yeterli olacaktır.


Dokümanlarınıza erişebilecek kişileri seçin.
Belirli bir dokümanı kendileriyle paylaşmak istediğiniz insanların e-posta adreslerini girin ve onlara bir davetiye gönderin.

Anında paylaşın.
Dokümanınızı, elektronik tablonuzu veya sununuzu düzenlemeye veya görüntülemeye davet ettiğiniz herkes, oturum açar açmaz dokümanınıza erişebilir.

Başkalarıyla birlikte gerçek zamanlı düzenleme yapın ve sunun.
Birden çok kişi aynı anda görüntüleyebilir ve değişiklikler yapabilir. Elektronik tablolar için ekranda görüntülenen bir sohbet penceresi vardır ve doküman düzeltmeleri tam olarak kimin neyi ne zaman değiştirdiğini size gösterir. Bir sunuyu birlikte görüntülemek çok kolaydır, sunuya katılan herkes konuyu otomatik olarak sunucuyla birlikte izleyebilir.İstediğiniz yerden erişin ve düzenleyin.
İndirilecek hiçbir şey yok; dokümanlarınıza, elektronik tablolarınıza ve sunularınıza İnternet bağlantısı ve standart bir tarayıcısı olan herhangi bir bilgisayardan erişebilirsiniz. Ücretsizdir.

Çalışmanızı güvenle depolayın.
Online depolama ve otomatik kaydetme, yerel sabit disk arızalarından veya elektrik kesilmelerinden korkmanıza gerek kalmaması anlamına gelir.

Kopyaları kolayca kaydedin ve dışa aktarın.

Dokümanlarınızı ve elektronik tablolarınızı DOC, XLS, CSV, ODS, ODT, PDF, RTF ve HTML formatında kendi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Dokümanlarınızı organize edin
Dokümanlarınızı klasörler halinde organize ederek onları kolayca bulun. Dokümanlarınızı istediğiniz sayıda klasöre sürükleyip bırakın.

Daha fazla bilgi olmak ya da kayıt olmak için http://docs.google.com/