emlaklik & sedatyucel

Çanakkale Neden Geçilemez?

Aziz milletimiz, tarihinin hiçbir döneminde bağımsızlık ve özgürlüğünden taviz vermemiştir.18 Mart 1915’te tek vücut haline gelmiş bir milletin, bağımsızlığını, onurunu, vatanını ve bayrağını korumak için neler yapabileceğini bütün dünyaya göstermiş ve tarihe unutulmayacak bir destan yazmıştır. Tarihin kaydettiği en büyük savaşlardan biri de çanakkale Savaşı’dır. çehreleri, renkleri, dilleri ve ırkları değişik, çeşitli milletlerden oluşan, insan selini andıran ordular,

Bu konu 1795 kez görüntülendi ve 5 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Çanakkale Neden Geçilemez?

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1795 kez incelendi.


Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Standart Çanakkale Neden Geçilemez?


  Aziz milletimiz, tarihinin hiçbir döneminde bağımsızlık ve özgürlüğünden taviz vermemiştir.18 Mart 1915’te tek vücut haline gelmiş bir milletin, bağımsızlığını, onurunu, vatanını ve bayrağını korumak için neler yapabileceğini bütün dünyaya göstermiş ve tarihe unutulmayacak bir destan yazmıştır.
  Tarihin kaydettiği en büyük savaşlardan biri de çanakkale Savaşı’dır. çehreleri, renkleri, dilleri ve ırkları değişik, çeşitli milletlerden oluşan, insan selini andıran ordular, milletimizin üstüne yürümüş, mehmetçiğin göğsüne bomba ve mermi yağdırmıştır. Gökler ölüm indirmiş, yerler ölü püskürmüştür. Kahraman ecdadımız, bu öldürücü silâhların tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine vatan uğruna şehid olmayı şeref bilmiştir. Düşmanın gülleleri, mermileri, arslan neferlerimizin göğsünde sönmüş, çanakkale Boğazı düşmanlarımıza mezar olmuştur.
  çanakkale’de kazanılan zafer, savaşın ve tarihin akışını değiştirmiştir. çanakkale''de, donanım ve maddi imkan bakımından kendisinden güçlü ordulara karşı, inanılmaz bir direniş gösterilmiş, üstün cesaret ve özveriyle, “çanakkale geçilmez” dedirten, eşine az rastlanır, anlamlı bir kahramanlık destanı yazılmıştır.İman, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları, zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı koymada en önemli faktörler olmuştur.Bugün de milletçe, aynı ruh ve inanca, aynı birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyacımız vardır. çanakkale’de şahlanan ruh, milletimizin mayasını oluşturan ruhtur.Bu ruh, dinin, vatanın, namusun, bayrağın, kısaca bizi biz yapan değerlerin en zor şartlarda bile feda edilemeyeceğini açık bir şekilde ortaya koymuştur. Bu ruhu yaşattığımız müddetçe ulaşamayacağımız hiçbir hedef, başaramayacağımız hiçbir iş, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun, çözemeyeceğimiz hiçbir problem kalmayacaktır.
  Kanının rengini bayrağımıza vermiş, aziz canını vatanımız uğruna feda etmiş olan şehitlerimiz; bu yüce değerlerimizin korunmasını, savunulmasını ve ilelebet yaşatılmasını bizlere emanet etmişlerdir.Bu itibarla onları gönüllerimizde yaşatarak, emanetlerine ne pahasına olursa olsun sadık kalmalıyız.
  Milletimizin bitmez tükenmez gücüne, en güzel örnek olarak tarihimizde parlayan çanakkale Zaferi''nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza borcumuz olduğu gibi, geleceğimiz açısından da son derece önemlidir.Milletçe bu onurlu mirası aynı inanç ve duyarlılıkla yarınlara taşımak en büyük görevimizdir.
  “Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz.” ayetiyle Yüce Allah’ın iltifatına mazhar olan aziz şehitlerimize fatihalar gönderelim. Şanlı tarihimizi ve çanakkale’yi unutmayalım. Bugün üzerinde yaşadığımız bu cennet vatanın, milletimizin, devletimizin, bayrağımızın varlığını, istiklâl ve hürriyetimizi; milletçe namus ve şerefimizle yaşıyor olmamızı, doğusundan batısına ülkemizin hemen her bölgesinden gelerek, çanakkale’de canlarını feda eden şehitlerimize borçlu olduğumuzu unutmayalım. Cepheye mermi taşırken yolda donarak şehit olan Şerife Bacıları... Hayatının baharında cepheye koşan delikanlıları...Yavrusunu vatana kurban olsun diye kınalayıp cepheye gönderen anaları unutmayalım...

  "Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
  Gökten ecdât inerek öpse o pâk alnı değer.
  Ne büyüksün ki, kanın kurtarıyor TEVHİD''i...
  BEDR''in arslanları ancak bu kadar şanlı idi.
  Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
  "Gömelim gel seni tarihe" desem sığmazsın
  Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber,
  Sana âğuşunu açmış duruyor PEYGAMBER."
  M.Akif Ersoy

  ALINTIDIR
  Düzenleyen - [email protected] Tarih: 04/09/2006 19:40:35


 2. #2

  Standart

  İnsanın yüreğini söken bu yazıyı yazan değerli üstadımıza, yine bir kıtasını koyduğunuz üstadların üstadı değerli Mehmet Akif Ersoya, ve bu yazıyı buraya taşıyan değerli uzman arkadaşımız http://www.osmanli700.gen.tr/mehter/index.html[/b]'

 3. #3

  Standart

  Bana kalırsa bir sorun yok ama Cash abim bilir abeee??

 4. #4

  Standart

  Ulu umay arkadaşım paylaşımın için teşekkürler...

 5. #5

  Standart

  Paylaşim için teşekkürler arkadaşimm

 6. #6

  Standart

  mükemmel bir konu ve mükemmel duyarlılık teşekkürler arkadaşlar..

Benzer Konular

 1. Çanakkale 1915
  Konu Sahibi amazon Forum Tarihte Bugün
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 20.Mart.2011, 20:45
 2. ÇANAKKALE ANISINA
  Konu Sahibi WeLcOmeTheENd Forum Resim | Şiir | Fıkra
  Cevap: 15
  Son Mesaj : 15.Mart.2011, 01:11
 3. Cevap: 27
  Son Mesaj : 15.Eylül.2010, 02:21
 4. Çanakkale Geçilmedi-Şehitlerimiz
  Konu Sahibi SaNCaR Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 15
  Son Mesaj : 10.Mayıs.2009, 14:16
 5. Çanakkale Geçildi...
  Konu Sahibi Empyrium Forum Resim | Şiir | Fıkra
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 10.Haziran.2007, 23:37