emlaklik & sedatyucel

Half-Life 2: Episode Two | PC | 2008 | FS NL FSC | Download | iNDiR

Half-Life 2: Episode Two PC Language | Oyun Dili : English Release Date | Çıkış Tarihi : 2008 Crack : Dahili Crack Uploaded By Aykut_K (29 Mayıs 2011 ) Bu paylaşımın toplam boyutu 2.56 GB olup, Fileserve Bitshare Filesonic Netload Wupload sunucularına upload edilmiştir.

Bu konu 14700 kez görüntülendi ve 77 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Half-Life 2: Episode Two | PC | 2008 | FS NL FSC | Download | iNDiR

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 14700 kez incelendi.


Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 78 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Genel Yönetici

  Game Half-Life 2: Episode Two | PC | 2008 | FS NL FSC | Download | iNDiR

  Half-Life 2: Episode Two

  PC

  Language | Oyun Dili : English
  Release Date | Çıkış Tarihi : 2008
  Crack : Dahili Crack
  Uploaded By Aykut_K (29 Mayıs 2011 )

  Bu paylaşımın toplam boyutu 2.56 GB olup, Fileserve Bitshare Filesonic Netload Wupload sunucularına upload edilmiştir.

  Uploader Notu : İyi eğlenceler  Half-Life 2: Episode Two, Half-Life 2: Episode Two PC - GameSpot.com  Alıntı

  Lost'un dijital mekandaki rakibi Half-Life.

  İlk Half-Life çıktığı zamanı hatırlıyorum. Arkadaşım bana gelip “Öyle bir oyun çıktıki ortalığı kasıp kavuruyor, kaçmaz” diyerek Half-Life’a bulaştırmıştı. CD’den kurup yapıma girdiğim zaman farklılığını ortaya koymuştu. Gordon Freeman olarak Black Mesa’ya gittiğimde, deneyden dolayı ortamdaki kasvetlilik, insanlardaki gerginlik daha baştan belli oluyordu. Kıyafetimizi giyip deneyin olacağı yere gittik ve ondan sonrasında olanlar oldu. Birkaç kere Zen gezegenine gidip geldikten sonra dönüşte laboratuarı yaratıklar tarafından istila edilmiş ve ortalığı karışmış halde bulmuştuk. Gordon Freeman artık yaşamak için öldürmek zorundaydı ve Black Mesa’dan bir an önce dışarı çıkmalıydı. Zaten gerisinde neler oldu biliyoruz. Half-Life 2’de konu daha dallanıp budaklanmıştı. Half-Life 1’deki olaylar sonucunda Combine’ler Dünya’ya gelmiş ve 7 saat savaşı sonucunda Dünya’yı ele geçirmişlerdi. Gordon olarak yeniden geri dönüyor ve Combine’lere karşı Black Mesa’daki eski dostlarımızla beraber bir mücadeleye girişiyorduk. Aly
  x’le de işte bu esnada tanışmıştık. Half-Life 2 sonunda G-Man bizi patlamadan kurtarmıştı. Bundan sonrasında Valve, Half-Life 2’nin devamında Episode’lar olacağını ve olayların bunlarla devam edeceği açıklamasını yaptı. Hep beraber derinleşen senaryo ve cevapsız sorulara yanıt bulmak için Episode’ları bekledik.

  Gizemler artıyor
  Episode 1’in sonunda Alyx’le beraber City 17’den trenle kaçmıştık. Fakat Citadel’in patlamasının etkileri trene kadar gelmiş ve kaza yapmasına yol açmıştı. O anda Episode 1 bitmiş ve bizi heyecan içinde bırakmıştı. Valve gerçekten Episode 1’ı tam yerinde bitirdi, benden de biraz kalay yedi. Episode 2 tam tren kazasının olduğu yerde başlıyor. Alyx yine bizi kurtarıyor ve macera başlıyor. Oyunun hemen başında patlamanın etkisiyle bir dalga üstümüze doğru geliyor. Hemen arkamızı dönersek tren vagonlarının köprüden aşağı düşmesini görebiliyoruz. Böylece kapalı olan mağaranın ağzı da açılıyor ve içeri giriyoruz. Alyx’in yardımıyla önümüze çıkan yaratıkları temizledikten sonra bir binaya geliyoruz. Alyx burada babasıyla iletişime geçiyor ve yeniden devam ediyoruz. Vagonları ve binaların olduğu bir maden girişine geliyoruz. Çatıdan binanın içine girip düğmeye basarak kilidi açtıktan sonra binanın altından dışarı çıkarken olanlar oluyor. Alyx burada saldırıya uğruyor ve ölüyor. İşte bu esnada bir Vortigaunt tarafında
  n Alyx ve biz kurtarılıyoruz. Bundan sonrasında Alyx’i yeniden canlandırmak için yeraltında koşturup, geri kalanında Alyx’le beraber devam ediyoruz.

  Gelelim oyundaki bazı yeniliklere. Alyx’e saldıran üç bacaklı yaratık oyuna yeni katılan yaratıklardan biri. Bir diğeri ise yeraltında koştururken karşımıza çıkacak olan ve üstümüze Toxic madde atıyorlar. Bu attıkları madde üstümüze geldiğinde canımızı yakabilir. Ancak zehir atan bu yeni böceğe karşı pompalı kullanmanızı öneririm. Gerçekten haklarından geliyor. Birde duvarlarda veya köşelerde larvalar göreceksiniz. Bu larvalar sağlığımızı 1 yükseltiyor. Vortigaunt, Alyx’i canlandırmaya çalışırken, 4 taraftan böcekler saldırmaya başlayan bölüm var, gerçekten heyecanlı olmuş. Bir taraftan Alyx’i ve Vortigaunt’ı korumaya çalışırken diğer yandan kendimizi de savunmaya çalışıyoruz. Sandıklar içindeki mayınları kullanarak toplu böcek ölümleri gerçekleştirebiliriz. Böylece onları daha kolay durdurabiliyoruz. Aynı şekilde yardım eden direnişten iki kişi var. Onlar sayesinde böceklerin hakkından gelmemiz daha kolay oluyor. Yeraltında oradan buraya koştururken en başlarda bölüm biraz tekdüze gibi geliyor. Ancak ilerled
  ikçe ortalık daha karışıyor ve heyecan artıyor. Böylece tek düzelik hissi anında kayboluyor.

  Canlandırma

  Alyx’in yeniden canlanmasıyla beraber portalı kapatma görevine yeniden geri dönüyoruz. Yapımda Alyx’in direktiflerini yaparak ilerliyoruz. Şuraya git şurayı aç vs… şeklinde portalı kapatmak için uğraşı veriyoruz. Ancak bu o kadar kolay değil tabii ki. Yapımda en güzel kısımlar aslında araba kullanmak. Zaten oyunun ortalarında arabayı alıyoruz ve son kısımda Strider’larla kapışmak gerçekten mükemmel bir final olmuş.

  Episode 2’de kayda değer köklü bir yenilik yok. Ama hikayedeki sürükleyici anlatım devam ediyor. Genel olarak kullandığımız silahlar aynı. Half-Life 2’de karşımıza çıkan ve bazı oyunlarca taklit edilen Gravity Gun’ı kullanmak yine ayrı bir zevkli. Aslında genelde oyunda karşımıza çıkan küçük bulmacaları ve engelleri aşmak için kullansak da, düşmanları öldürmek için alternatif yollarda en etkilisi. Bulmaca demişken zaten önceki oyunlardan aşina olduğumuz, fizik etkileşimi sayesinde çözebildiğimiz bulmacalar yeniden var. Mesela yük asansörüyle beraber yukarı çıkmamız lazım. Ancak asansörü çalıştırır çalıştırmaz, normal olarak yetişemiyoruz ve hemen yukarı çıkıyor. Yapılması gereken asansörün üstüne Gravity Gun sayesinde demir ağırlıkları koymak ve hareket etmesini engellemek. Böylece yukarı çıkamazken bizde üstüne atlayıp yetişebiliyoruz. Ağırlıkları aşağı atarak yukarı çıkabiliyoruz. Yine bu tip bulmacalar oyunu daha zevkli ve daha değişik kılıyor. Halen böylesi engelleri çoğu farklı projede göremiyorum.

  Grafikler her zamanki gibi başarılı. Özellikle karakterlerin suratlarındaki ifadeler gerçekten çok iyi tasvir ediliyor. Mesela Alyx’le konuşurken, suratı biraz tebessümle bakarken bir anda kaşlarını çatıp anlı kırışıyor. Sesindeki öfkeyi, kırgınlığı, mutluluğu dışa da vurabiliyor. Source motoru her ne kadar bundan birkaç sene önce çıksa da, üstünde yapılan yeniliklerle şuanda çoğu oyuna yine kök söktürüyor. Half-Life 2’de açık alanların çizilmesi başarılıydı. Episode 1’de ve 2’de de bu olay biraz daha makyajlanarak daha iyi kotarılmış. Kapalı alanlar, gölgelendirmeler yine olması gerektiği gibi görselliğe yansıyor. Fakat asıl olay mahvolmuş dünyanın, kaplamalardaki renginden çevredeki detayına kadar tamamen gösterilmesi. Dünya’nın içinde bulunduğu kötü durum oyunda görselliğe çok iyi aktarılıyor. Bu HL2’den beridir beni en çok etkileyen taraf olmuştu.

  Fizik konusunda zaten Half-Life 2’de görmüştük. Oyun gerçek anlamda fizik nasıl olur, çevreyle etkileşim nasıl olur diye resmen ders vermişti. Bu özellik yine aynen devam ediyor. Sesler yine kaliteli. Zaten aşina olduğumuz efektler, Alyx ve diğerlerinin seslendirmesinin başarısı ortada. Müzikler yapıma yine kendince yetiyor. Zaten Half-Life 2 ve devamındaki Episode 1 teknik anlamda başarılıydı, bu başarı Episode 2’de de yine aynen devam ediyor.

  Heyecan fırtınası
  Episode 2’de ilerledikçe oyunla ilgili arşivlerde açılıyor. Bu arşivde yaratıklar, bulunduğunuz yer olay vs… hakkında bilgiler bulunuyor. Bu bilgiler ayrıca Steam hesabınızdaki statlara işleniyor. Oyunu ne kadar zamandır oynadığınızı ve açtığınız arşivleri görebiliyorsunuz.

  Valve gene harika bir sanatsal yapımı oyunculara hediye etti. Hikayedeki gizem yine devam ediyor. Episode 2’le birlikte kafalardaki sorular daha çok arttı diyebilirim. Yine gizem ve sırlar bıraktı. G-Man’nin de yine ne olduğu belli olmuyor. Resmen olay Lost dizisi gibi oldu. Ama yapımla ilgili bana göre eksiklik Episode 1’dan daha kısa sürmesi oldu. Birde Gordon yine konuşmuyor. Bir kerede başkarakterimizin sesini duyabilsek tam olacak. Sonuç olarak Episode 2, Episode 1’dan sonra hikayeyi devam ettirip, kazadan sonra Alyx’le Gordon’nun başına ne geldi, neler ettiler anlatıyor. Ama kapanışı yaparken yine gizemler bırakıyor. Kesinlikle alınıp oynanması lazım. Eğer Half-Life’tan nefret etmiyorsanız alın oynayın.


   
  
  
  1.7 GHz işlemci, 512MB RAM, DirectX 8 destekli ekran kartı
  HALF LİFE 2 Yİ OYNADIYSANIZ BU OYUNUDA SORUNSUZCA OYNAYABİLİRSİNİZ.
  


  Bir Part Boyutu: 201 MB - Toplam Boyut: 2.56 GB

  [HIDE]
   
  http://www.fileserve.com/file/sX73XhK/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part01.rar
  http://www.fileserve.com/file/vnCJX8e/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part02.rar
  http://www.fileserve.com/file/TuV5PAP/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part03.rar
  http://www.fileserve.com/file/uEPZF9c/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part04.rar
  http://www.fileserve.com/file/GudcsYW/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part05.rar
  http://www.fileserve.com/file/Zd8pbke/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part06.rar
  http://www.fileserve.com/file/f4TXdTB/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part07.rar
  http://www.fileserve.com/file/tw89Mmc/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part08.rar
  http://www.fileserve.com/file/fYAEEeG/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part09.rar
  http://www.fileserve.com/file/f7nJDaC/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part10.rar
  http://www.fileserve.com/file/9Ypk9d2/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part11.rar
  http://www.fileserve.com/file/2pyjGE4/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part12.rar
  http://www.fileserve.com/file/gVXJYXb/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part13.rar
  http://www.fileserve.com/file/ygWNAxe/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part14.rar
  [/HIDE]  [HIDE]
   
  http://bitshare.com/files/7qh1ffvj/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part01.rar.html
  http://bitshare.com/files/qousfc08/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part02.rar.html
  http://bitshare.com/files/2ewkvct7/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part03.rar.html
  http://bitshare.com/files/hicxgvjv/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part04.rar.html
  http://bitshare.com/files/fkbdhgq0/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part05.rar.html
  http://bitshare.com/files/6cqmpiym/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part06.rar.html
  http://bitshare.com/files/m9wqtwnr/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part07.rar.html
  http://bitshare.com/files/01smzcqs/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part08.rar.html
  http://bitshare.com/files/3ss3tftl/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part09.rar.html
  http://bitshare.com/files/g6dvpvww/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part10.rar.html
  http://bitshare.com/files/7ltti6nf/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part11.rar.html
  http://bitshare.com/files/ef4yeel8/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part12.rar.html
  http://bitshare.com/files/xsxaoqgv/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part13.rar.html
  http://bitshare.com/files/qv6ummc4/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part14.rar.html
  [/HIDE]  [HIDE]
   
  http://www.filesonic.com/file/1087651601/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part01.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087660681/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part02.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087661461/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part03.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087660111/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part04.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087672101/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part05.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087681171/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part06.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087681761/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part07.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087682791/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part08.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087681221/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part09.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087681261/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part10.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087683481/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part11.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087684231/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part12.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087684281/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part13.rar
  http://www.filesonic.com/file/1087669091/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part14.rar
  [/HIDE]  [HIDE]
   
  http://netload.in/datei8g69pms4MU/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part01.rar.htm
  http://netload.in/dateiHBrPzcp7kK/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part02.rar.htm
  http://netload.in/dateileX8HICu7V/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part03.rar.htm
  http://netload.in/dateieKQJLSkHPa/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part04.rar.htm
  http://netload.in/dateimPMarpyZ6G/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part05.rar.htm
  http://netload.in/datei3AUkFz7osj/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part06.rar.htm
  http://netload.in/dateik2tvHc0Ykb/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part07.rar.htm
  http://netload.in/dateiCVsL248wd0/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part08.rar.htm
  http://netload.in/dateiJmYHTHQLM6/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part09.rar.htm
  http://netload.in/dateigPf6NKFOV2/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part10.rar.htm
  http://netload.in/dateiEBMy47FUrr/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part11.rar.htm
  http://netload.in/dateiIYGsmJZDCF/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part12.rar.htm
  http://netload.in/dateio6mj7b8wyO/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part13.rar.htm
  http://netload.in/datei3HJvK5mtJK/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part14.rar.htm
  [/HIDE]  [HIDE]
   
  http://www.wupload.com/file/3787036/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part01.rar
  http://www.wupload.com/file/3787118/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part02.rar
  http://www.wupload.com/file/3787077/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part03.rar
  http://www.wupload.com/file/3787089/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part04.rar
  http://www.wupload.com/file/3787091/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part05.rar
  http://www.wupload.com/file/3787456/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part06.rar
  http://www.wupload.com/file/3787265/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part07.rar
  http://www.wupload.com/file/3787756/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part08.rar
  http://www.wupload.com/file/3787280/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part09.rar
  http://www.wupload.com/file/3787702/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part10.rar
  http://www.wupload.com/file/3787929/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part11.rar
  http://www.wupload.com/file/3787955/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part12.rar
  http://www.wupload.com/file/3788251/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part13.rar
  http://www.wupload.com/file/3787260/www.cshtr.com.yarimhayat.bolumiki.Aykut_K.part14.rar
  [/HIDE]  www.cshtr.com


  PaShCaSh, FTH, DeKaN ve 125 kişi daha bunu beğendi.

 2. #31

  Standart

  kardeşim bu en alta koyduğun 3 linkte problem var heralde. bakarsan iyi olur. tıklayınca saçma bir site geliyor

 3. #32

  Standart

  süpersin dostum tşk ederimmm emegine saglıkk sabırsızlıkla oynayacagımm

 4. #33

  Standart

  HL2'nin bilgisayarda yüklü olması gerekiyormu bunu oynamak için ?

 5. #34

  Standart

  MountAppFilessystem() failed hata verdi bu ne oluyor

 6. #35

  Standart

  teşekkürler...

 7. #36

  Standart

  Sımdı bu partları ındırınce oyunu sorunsuz oynayabılıyomusuz? Bu episode 1 shared.gcf dosyası ne ayak onu anlamadım . onuda mı kurmak lazım oynamak ıcın. ben Episode 1 i dun bıtırdım. sımdı dırek 2 ye baslamak ıstıyorum.

 8. #37

  Standart

  arkadaslar oyun bende de acılmıyor. ıcındekı anlatımı yapmaya calıstım ama nafile. bu parametre olayını nasıl ayarlıcaz?oyunun hl2 episode two simgesini masaüstüne klasör yapın sonra özellikler ve hedef kısmına exe"
  yazısından sonra bir boşluk bırakıp -steam -game ep2 bu parametreyi girin yazıyor. bunu nasıl yapacagız anlatırmısınız?

 9. #38

  Standart

  MountAppFilessystem() failed aynı hatayı bende de verdi.

 10. #39

  Standart

  yani 45 part indiripte oyuna baslayamamak cok sinir bozucu. daha once episode 1 ı kurmustum hıc bole bırsey vermemıstı dırek yukledıgım gıbı oynamıstım. ama burdakı butun adımları yaptım yıne baslamıyor oyun.

 11. #40

  Standart

  saol kardes

LinkBacks (?)


Benzer Konular

 1. Cevap: 31
  Son Mesaj : 14.Mart.2012, 14:42
 2. Half-Life 2 | PC | 2004 | FS NL FSC | Download | iNDiR
  Konu Sahibi DaRkOmeN Forum PC Oyunları | PC Games
  Cevap: 29
  Son Mesaj : 16.Ocak.2012, 17:39
 3. Cevap: 7
  Son Mesaj : 22.Şubat.2011, 11:22
 4. Half Life 1 Xp de Nasıl Oynanır?
  Konu Sahibi twolf Forum Oyun Crack | Serial | Patch | Yama | Hile
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 02.Ocak.2009, 11:27