emlaklik & sedatyucel

Lord of the Rings: War of the Ring | PC | 2003 | FS NL FSC | Download | iNDiR

Lord of the Rings: War of the Ring PC -- Language | Oyun Dili : English Release Date | Çıkış Tarihi : 2003 Crack : Dahili Crack Uploaded By Tiko (08 Haziran 2011 )

Bu konu 2434 kez görüntülendi ve 5 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Lord of the Rings: War of the Ring | PC | 2003 | FS NL FSC | Download | iNDiR

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2434 kez incelendi.


Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Bölüm Yöneticisi

  Game Lord of the Rings: War of the Ring | PC | 2003 | FS NL FSC | Download | iNDiR

  Lord of the Rings: War of the Ring

  PC

  --

  Language | Oyun Dili : English
  Release Date | Çıkış Tarihi : 2003
  Crack : Dahili Crack
  Uploaded By Tiko (08 Haziran 2011 )

  Bu paylaşımın toplam boyutu 1.07 GB olup, Fileserve Bitshare Filesonic Netload sunucularına upload edilmiştir.  The Lord of the Rings: War of the Ring, The Lord of the Rings: War of the Ring PC - GameSpot.com  Alıntı


  Hepsine Hükmedecek Yüzük

  Yüzüklerin Efendisi, filmleriyle ve kitaplarıyla, hepimizin bilgi sahibi olduğu bir dünya haline geldi. Sauron, Gandalf, Aragorn, Elrond bizim için tanıdık isimler artık. Bu “sıcaklıktan” yararlanmak isteyen firmalar, ellerinde ne varsa Yüzüklerin Efendisi’ne uyarlamaya çalıştılar. War of the Ring, bu piyasadan yararlanmak isteyen Liquid Entertainment’in vasatın biraz üzerinde bir çalışması olmaktan ileriye gidemiyor.

  War of the Ring, uzun süredir beklenen ve üzerinde çok konuşulan bir oyundu. Liquid, oyunun resmi demosunu Internet’te yayınladığında, neredeyse tüm oyunculardan aynı tepki geldi; Güzel, ancak geliştirilmesi gerek. Bu demoda iki seçeneğiniz vardı; Legolas ve elf okçuları ile beraber Elf Ormanı’ndan kaçan Gollum’u kovalayabiliyor, veya Gimli ile Demir Dağlar’ı savunabiliyordunuz. Oyunun kendisi, size çok daha geniş bir yelpaze sunuyor; Minas Morgul kulesinden, Lothlorien’in mistik ormanına kadar.

  Filmi adım adım takip eden kuzenleri Fellowship of the Ring ve Return of the King’in aksine, War of the Ring (WotR) kitabı takip ediyor. Oyunu daha orijinal hale getirmek için ise Liquid farklı bir yol bulmuş; Oyunu iyi tarafla da, kötü tarafla da oynayabiliyorsunuz. İyi tarafta, filmde görüp, kitapta okuduğumuz yerler var. Ancak kötü taraf için aynısı geçerli değil. Görev sayısını fazla tutmak için, kitapta isim olarak bahsedilen savaşlar konu alınmış, bu çoğu kişi için önemli olmasa da, Yüzüklerin Efendisi’ni okuyan, filmlerine giden ve dolayısıyla oyundan bir şey bekleyen biri için hayal kırıklığı yaratıyor. Oyunu iyi tarafla oynarken, Orta Dünya’da farklı cephelerde başlıyoruz. Bir tarafta Demir Dağlar’ı savunan Gimli, bir tarafta Gollum’u kovalayan Legolas, bir tarafta da Gondor’u savunmaya çalışan Boromir ve Faramir var.

  Her karakterin görevinde ilerledikten sonra, Yüzük Kardeşliği ile Lothlorien’de buluyoruz kendimizi. Aragorn, Frodo ve onu takip eden Sam, Pippin ve Merry de katılıyor işin içine. Ancak bu dört Hobbit’i sadece bir görevde kontrol edebiliyoruz. Çünkü bir sonraki görev Miğfer Dibi’ni savunmak. Oyunda “bravo” dediğim tek yer burasıydı. Aragorn, Gimli, Legolas, Kral Theoden ve bir avuç asker ile, Miğfer Dibi’ni sabaha kadar savunmaya çalışıyorsunuz. Sabah olduğunda ise Gandalf ve Rohan Süvarileri geliyorlar. Bu bölümde, ekrana bir gösterge konulmuş, kaç Orc öldürdüğünüzü gösteriyor. Ben bölümü bitirdiğimde sanırım 950 idi. Bu muhteşem bölümden sonra Minas Morgul kulesini kurtarmaya gidiyoruz.

  Kötü tarafta ise görevler lineer; Hikaye olarak iyilerden daha geride başlıyor kötülerin Campaign’i. Bu bölümler, Sauron’un Mordor’a dönüşü ile başlıyor. Onun için Mordor’u koruyan Gondor köylerine saldırıyor, Troll’leri orduya katmaya çalışıyor, insan/orc birleşimi Uruk-Hai’leri yaratıyor ve Rohan’lılara saldırıyoruz. Ancak bu bölümler oldukça şişirilmiş. “Shire” ve “Baggins”’ten başka laf edemeyen Nazgul’ler şimdi dilimizi sökmüşler, oldukça akıcı konuşuyorlar. Nazgul Lord’una bir şey diyemeyeceğim, onun karizmasını oyuna aynen yansıtmışlar. Ama, Nazgul Lord’nun karizmasına ve oyunda başlı başına bir sanat eseri olan Gollum’a rağmen kötü tarafta bölümler o kadar sıkıcı oluyor, o kadar yavanlaşıyor ki içinizden oyunu kapatmak geliyor.

  Hepsini O Bulacak

  Oyun, Warcraft 3 Motorunu kullanıyor. Birkaç şey değişik sadece. Warcraft 3’teki Altın ve Odun kaynakları yerine, burada Yemek ve Demir kaynakları var. Kötü taraf, Warcraft 3’teki Undead ırkı gibi sadece “kötüleştirilmiş” toprak üstüne bina kurabiliyor. İyi taraf, tüm strateji oyunlarındaki gibi ev yaparak popülasyon limitini yükseltiyor. Kötü taraf ise bunu Goblin Köle Liderleri ile yapıyor. Bu üniteler hem savaşıyor, hem de popülasyon limitini yüksekte tutuyorlar. Bu Goblin’ler Savaş Kulesi de dikiyorlar. Bu kuleler, etraftaki toprağı kötüleştiriyor. Ayrıca bazı birimler, attıkları oklarla binaları yakabiliyorlar. Yanan bina, siz ona saldırmasanız bile hasar almaya devam ediyor.


  Oyun tamamen karada geçiyor, deniz ve hava savaşları yok. Eğer bunlar eklenseymiş, en azından hava savaşı konulsaymış, oyun daha eğlenceli olabilirmiş... dev kartallar ile Nazgul’lere karşı savaşmak güzel olabilirdi. Oyunu basit bir Warcraft klonu olmaktan kurtaran tek ve en büyük özellik Kader Puanları. Savaştıkça Kader Puanı alıyorsunuz, belli miktarda Kader Puanınız olduğunda oyun daha eğlenceli hale geliyor. Oyunda, Warcraft 3’teki gibi “Kahramanlar” var. Bu kahramanları, ana üssünüzden Kader Puanı ile haritaya getirebiliyorsunuz. İyi tarafta Frodo Baggins, Gimli, Legolas, Aragorn ve Gandalf var. Kötü tarafta ise Gollum, Nazgul Lordu, Ork general Grishnakh, Harradrim’den gelen katil Saleme ve Saruman var. Her kahraman kendi çapında çok güçlü, savaşın kaderini değiştirebiliyorlar, tekrar Kader Puanı sayesinde. Kahramanlarınızın ilk başta bir özelliği var, Puan harcayarak diğer özellikleri ekleyebiliyorsunuz, Frodo’ya Tek Yüzük’ü, Aragorn’a Anduril’i verebiliyor, Saruman’ın düşmanlarını kendi tarafına çekme
  sini sağlayabiliyorsunuz.

  Kader Puan’larınızın bir işlevi daha var; büyüler. İki tarafın da kendine has beş büyüsü var, doğru kullanırsanız oyunu kazanmanıza yardımcı olabilecek büyüler. İyi tarafla, mesela, bir alanın dikenli çalılarla çevrilmesini sağlayabiliyorsunuz, çalılardan geçen düşmanlarınız zarar görüyorlar. Kötü tarafla yapabileceğiniz büyülerden biri de filmde bol miktarda görüp, kitapta okuduğumuz kargaları çağırmak. Bu kargalar, büyük bir alanda uçuyorlar ve karşı tarafın oklarını engelliyorlar. Yedi kader puanınız olduğunda da iyi tarafla bir Ent, kötü tarafla bir Balrog çağırabiliyorsunuz. İki dev savaş alanında çarpışmaya başlayınca, oyun daha eğlenceli oluyor. Bir yeni özellik de okçuların, dolayısıyla Legolas’ın sahip olabileceği “Knockback”, yani “Geriye Uçurma”. Vurulan ünite, oku yedikten sonra geriye uçup yere seriliyor, kalkana kadar diğer birimleriniz ona saldırabiliyorlar. Bu özellik dengesiz olmuş ama kötü taraf’ın okçuları Uruk-Hai’ler de bu özellikle geliyorlar. Bu birimler ucuz olduklarından, on tane bile
  yapsanız, dev bir orduyu yere sermenize yetiyor. “Dengeyi” sağlamak için iyi tarafın neredeyse tüm birimleri Knockback’ten etkilenmiyor...

  Oyundaki hiç bir birim hayal ürünü değil, hepsi ya kitaptan, ya da filmden olduğu gibi alınmış. Her bir birimin özellikleri çok iyi düşünülmüş, iyi tarafın gözcü ve ana savaşçıları olan Korucular, mesela, gerçekten göz kamaştırıyorlar. Yanlız Kötü Taraf’a “Fül” birimlerini koymamışlar, üzüldüm. Oyun, basit bir taş-kağıt-makas sistemini kullanıyor. Birimleri seçtiğinizde, birimin saldırı tipini görüyorsunuz. Cursor’u o simgenin üstüne getirdiğinizde de hangi birime karşı iyi ve hangi birime karşı kötü olduğunu. “Kılıç” saldırı ikonlular “Ok” saldırı ikonlulara karşı iyiler. “Ok”lu birimler “Çekiç”li birimlere karşı iyiler, onlar da kılıçlı olanlara karşı. Kahraman’ların saldırıları üç birim tipine de ful hasar veriyor.

  Üniteleri, kahramanları, Kader Puan’larını ve hikayeyi saymazsak, oyunun Warcraft’tan bir farkı kalmıyor... Eğer Warcraft oynamış olan ve oyundan bir şeyler bekleyen biriyseniz bu gerçekten can sıkıyor. Müzikler, beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Oyun yapımcılarının kendi besteledikleri parçalar yerine Yüzüklerin Efendisi’nin orijinal müziklerini koyabilirlermiş. Oynanabilirlik ise oldukça basit, menülere ulaşım kolay ve kafa karıştırıcı bir şey yok oyunda. Özellikle Warcraft 3 oynadıysanız, hiç hız kesmeden, Tutorial’lara bile bakmadan oyuna direk başlıyor ve o hızla devam ediyorsunuz. Oyunda kamerayı döndüremiyor, ama savaş alanına yakınlaşıp uzaklaşabiliyorsunuz. Bunun stratejiye pek katkısı olmuyor, sadece, eğer iyi bir bilgisayarınız varsa, ünitelerin göz bebeklerini görmenize yarıyor.

  War of the Ring, üstünde biraz daha uğraşılsaymış çok daha güzel bir oyun olabilirmiş. Yüzüklerin Efendisi fanatiği olan biri, tüm kusurlarına rağmen oyundan zevk alacaktır ama oyunu “strateji” diye almış olanlar kısa sürede sıkılacaklardır.
   
  
  
  İşlemci: Pentium 2 400 MHz
  Ekran Kartı: 64 MB
  RAM: 128 MB
  HDD: 1 GB
   
  
  Bir Part Boyutu: 200 MB - Toplam Boyut: 1.07 GB

  [HIDE]
   
  http://www.fileserve.com/file/QdhzCUt/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part1.rar
  http://www.fileserve.com/file/RkG95aA/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part2.rar
  http://www.fileserve.com/file/YjCk4FX/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part3.rar
  http://www.fileserve.com/file/svD3R4R/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part4.rar
  http://www.fileserve.com/file/J88bedS/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part5.rar
  http://www.fileserve.com/file/RNZ3mpE/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part6.rar
  [/HIDE]  [HIDE]
   
  http://bitshare.com/files/6ck06ffe/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part5.rar.html
  http://bitshare.com/files/kxw0btxp/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part3.rar.html
  http://bitshare.com/files/wru2fyp0/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part2.rar.html
  http://bitshare.com/files/u2wu44tr/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part4.rar.html
  http://bitshare.com/files/yz6skjbd/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part6.rar.html
  http://bitshare.com/files/5vmtjkbw/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part1.rar.html
  [/HIDE]  [HIDE]
   
  http://www.filesonic.com/file/1165942974/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part1.rar
  http://www.filesonic.com/file/1165955014/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part2.rar
  http://www.filesonic.com/file/1165950641/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part3.rar
  http://www.filesonic.com/file/1165972791/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part4.rar
  http://www.filesonic.com/file/1165985204/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part5.rar
  http://www.filesonic.com/file/1165958731/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part6.rar
  [/HIDE]  [HIDE]
   
  http://netload.in/dateiC7H6a7N8Fv/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part5.rar.htm
  http://netload.in/dateibbCHvEGUE7/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part4.rar.htm
  http://netload.in/dateib5abqIvS7T/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part3.rar.htm
  http://netload.in/datei0xh8EyXD1v/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part2.rar.htm
  http://netload.in/datei05Jqb46Ois/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part1.rar.htm
  http://netload.in/dateibyI5FoQwMB/CSHTR.8611.O.Tiko.yuzukcu.cshtr.com.part6.rar.htm
  [/HIDE]  www.cshtr.com


  HuZo ve tolgahan bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  guzele benziyor, bakalim......

 3. #3

  Standart

  deniyelim bakalım

 4. #4

  Standart

  hotfile linklerinin silinmemesi güzel olmus teşekkürer..

 5. #5

  Bölüm Yöneticisi

  Standart

  Linkler güncellendi.İyi eğlenceler.Sitemize destek olmak için ağustos 2011 e kadar bitshare tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 6. #6

  Standart

  deniyorum teşekkürler

Benzer Konular

 1. Cevap: 6
  Son Mesaj : 26.Aralık.2012, 10:26
 2. Cevap: 5
  Son Mesaj : 25.Aralık.2012, 23:20
 3. IMDB #011 | The Lord of the Rings | The Return of the King | 2003 | 4 Alt | Download
  Konu Sahibi CSHTR_PRG Forum IMDB Top 250 Filmler | IMDB Top 250 Movies
  Cevap: 13
  Son Mesaj : 26.Ağustos.2011, 03:26
 4. IMDB #020 | The Lord of the Rings | The Fellowship of the Ring | 2001 | DVDRip TR
  Konu Sahibi CSHTR_PRG Forum IMDB Top 250 Filmler | IMDB Top 250 Movies
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 22.Şubat.2011, 15:13
 5. Cevap: 16
  Son Mesaj : 27.Ocak.2011, 18:38