emlaklik & sedatyucel

Soldat 1.4.2 Full Türkçe| Full Rapid Download | PC Game | iNDiR

http://img141.imageshack.us/img141/3211/cshtrsoldat1zc6.jpg SOLDAT 1.4.2 Full Türkçe Ücretsiz Online OYUN KEYFİ http://img232.imageshack.us/img232/5485/cshtrsoldatxt3.jpg http://www.cshtr.com/tesekkurbutonu.jpg

Bu konu 4972 kez görüntülendi ve 18 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Soldat 1.4.2 Full Türkçe| Full Rapid Download | PC Game | iNDiR

  5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 4972 kez incelendi.


Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Soldat 1.4.2 Full Türkçe| Full Rapid Download | PC Game | iNDiR  SOLDAT 1.4.2

  Full Türkçe Ücretsiz Online OYUN KEYFİ  Download Direk Link Türkçe Full Game + Türkiye Server Client Patch

  [hide]
  Direk Download İçin TIKLAYINIZ[/hide][hide]

  CLIENT Türkiye | Netten oynamak için bunuda indirmelisiniz
  [/hide]

  SOLDAT Nedir ?

  Tanıtım: Soldat, 2D multiplayer aksiyon oyunudur. Bu Worms, CS, Quake karışımı oyunda oyuncular 2D arenada birbirlerini öldürmeye çalışırlar. Çeşitli oyun modları ve bu modlar için ayrı ayrı haritaları bulunan (toplam 63 farklı harita), ister akıllı botlarla, ister internetten veya yerel ağ üzerinden diğer oyuncular ile oynayabileceğiniz ve gerçekten zevk alabileceğiniz bir oyundur. Son zamanlarda da geniş bir oyuncu kitlesi bulunan ve giderek yayılan bu oyunun bir diğer avantajı da bilgisayarınızda fazla yer kaplamaması ve güçlü bir sistem istememesi.

  En önemli özellikleri;
  Ücretsizdir
  Oyun ortamı gerçekçi fizik kurallarına dayalıdır
  18 farklı silah seçeneği bulunur
  Internet ve LAN üzerinden oynanabilir
  Akıllı botlar
  7 farklı oyun modu:
  - DeathMatch
  - PointMatch
  - TeamMatch
  - RamboMatch
  - Capture the Flag
  - Infiltration
  - Hold the Flag 63 farklı harita
  Harita ve interface editörü
  Lobby sunucusu ve hem Windows hem Linux için Dedicated server.


  Kontroller: Kontrolleri kendiniz nasıl istiyorsanız ayarlayabilirsiniz. Değiştirilmediği zaman A tuşu sola, D tuşu sağa gitmeye, W tuşu zıplamaya, S tuşu da çömelmeye yarar. Ayrıca yere yatmak ve kalkmak için X tuşu, el bombası atmak için E tuşu, silahınızın şarjörünü değiştirmek için (reload için) R tuşu, elinizdeki silahı yere atmak ve 2. bir silah olan bıçağı fırlatmak için F tuşu, ana silahınız ile 2. silahınız arasında geçiş yapmak için Q tuşunu kullanabilirsiniz. Mouse'unuzun sol tuşu ile ateş edebilir ve hareket ettirilen imleç ile silahınızın hedefini seçebilirsiniz. Sağ tuş ile de karakterinizi havalandırmaya yarayan bir jet motorunu çalıştırabilirsiniz. Jet motorunuz bir süre sonra biter ve kullanmadığınız sürece tekrar dolar. Ayrıca oyuncuları, takımlarını, puanlarını ve pinglerini görmek için F1 tuşunu kullanabilirsiniz.

  Not: Diğer oyunculara yazı yazmak için T tuşunu, takım oyunlarında yalnızca kendi takımınıza yazmak için Y tuşunu, oyun için hazırlanmış bazı komutları yazmak için / (Shift+7) tuşunu kullanabilirsiniz kullanabilirsiniz. Ayrıca oyun esnasında her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz ve kullanabileceğiniz belli cümleler taunt olarak oyunda kullanılabilinmektedir. Bunları kullanmak için Alt + Taunta has tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

  Oyun Modları: Oyunda 7 çeşit oyun modu vardır. Bunlar;

  # Deathmatch: En popüler oyun modlarından biridir. Takım yoktur. Herkes kendi için savaşır. Bu modda amacınız önünüze gelen herkesi vurmaktır.

  # Pointmatch: Yine takım yoktur ve herkes kendi için savaşır. Deathmatch modundan tek farkı puan için savaşılmasıdır. Oyunda bir sarı bayrak vardır ve bu bayrağa sahip olan oyuncu, diğer oyuncuları vurduğunda çifte puan kazanır. Diğer oyuncular da sarı bayraklı oyuncuyu vurarak sarı bayrağı almaya ve sarı bayrakla beraber diğer oyuncuları vurmaya çalışır.

  # Teammatch: Maksimum 4 tane takım vardır. Burada amaç Deathmatch modundaki gibi adam vurarak puan almaktır. Tek farkı, bu modda takımlar vardır. Siz bir adam vurduğunuzda size 1 puan yazıldığı gibi takımınız da 1 puan alır.

  # Rambomatch: Bu mod da Deathmatch moduna benzer. Fakat bu modda bir ok vardır. Oka sahip olan kişi isabet ettirdiği taktide karşısındaki oyuncuyu bir vuruşta öldürür. Bu yüzden herkes bu okun peşindedir. Ayrıca oka sahip olamayan kişiler birbirlerini vurduğunda puan alamazlar, yalnızca oka sahip olan kişi puan kazanabilir. Oku olmayan oyuncuları vurmak puan getirmez. Not: Ok sizde iken silah değiştirmek için Q tuşuna basarsanız okunuz alevli olur ve attığınız yerde M79 patlamasına benzer bir patlama yapar.

  # Capture the Flag: Başka bir popüler oyun modudur. 2 tane takım ve bu takımların bayrakları vardır. Bu takımların üsleri (takım oyuncuların öldükleri zaman tekrar oyuna başladıkları) yerler vardır. Amaç karşı takımın üssünden karşı takımın bayrağını kaçırmak ve kendi üssünüzdeki kendi bayrağınızın üzerine getirmektir. Alt ve üst (W ve S) tuşlarına basarak bayrağı atabilirsiniz. Üssünüzün dışındaki kendi bayrağınızın yanına giderek onu tekrar üssünüze dönmesini sağlayabilirsiniz. Sizin bayrağınızı taşıyan bir oyuncuyu vurduğunuzda bayrak düşer, bayrağı alarak geri döndürmeniz gerekir.

  # Infiltration: Oyunda 2 takım vardır. Mavi renkli takım (Beta) sadece savunma, kırmızı renkli takım (Alpha) da sadece atak yapar. Mavi renkli takımın üssünde siyah bayrak, kırmızı renkli takımın üssünde beyaz bayrak vardır. Kırmızı renkli takımın amacı siyah bayrağı kaçırarak beyaz bayrağın yanına getirmektir, bunu her yapışında takım 25 puan kazanır. Mavi takım da her 5 saniyede bir otomatik olarak bir puan kazanır.

  # Hold the Flag: Bu mod için Pointmatch modunun takım halinde oynanması denilebilir. Oyunda bir sarı bayrak vardır. Bu sarı bayrağı taşıyan oyuncunun takımı her 5 saniyede bir puan kazanır. Oyun sonunda puanı yüksek olan takım o eli kazanır.

  Silahlar: Silah bakımından da epey zengin olan bu oyunda 19 adet farklı silah vardır. Bunların 10 tanesi ana silah, (Desert Eagles, HK MP5, AK-74, Steyr AUG, Spas-12, Ruger-77, M79, Barret M82A1, M249 (FN Minimi), XM214 Minigun) 4 tanesi 2. silah (USSOCOM, Combat Knife, Chainsaw, M72 Law) 1 tanesi sadece RamboMatch moduna özgü olan silah, (RamboBow) 2 tanesi yerden bonus alarak sahip olabileceğiniz silah (Grenade, Cluster Grenade), 1 tanesi Flame God Mode bonusunu alarak sahip olabileceğiniz Flamer silahı, 1 tanesi de bazı haritalarda bulabileceğiniz yere monte edilmiş ağır makineli silahtır. Not: 2. Silahınızın otomatik olarak ne olduğunu kontrollerden ayarlayabilirsiniz. M72 Law silahını kullanmak ve Barret silahında daha ileriyi görmeye ve ateş etmeye yarayan sniper moduna geçmek için çömelmek veya yere yatmak gerekir.

  Oyuna Giriş
  Oyunun akıllı botları vardır, isterseniz bu botlarla oynayabilirsiniz. Veya botlardan da sıkılırsanız, oyunu internet üzerinden istediğiniz saatte oynayabilirsiniz. Saatine de bağlı olarak genellikle 100'ün üzerinde açık sunucu bulabilirsiniz. Bir sunucuya o sunucunun IP ve Port'unu yazarak girebilirsiniz. Ayrıca sunucu IP ve Port'unu favorilerinize ekleyebilir, bu sayede sevdiğiniz sunucuların IP&Portunu favori listenize kaydedebilir ve istediğiniz zaman oradan seçerek IP&Port yazma veya bulma derdi olmadan girebilirsiniz. Oyunu kurduğunuzda ayrıca gelen Soldat Dedicated Server ile kendiniz de sunucu kurabilirsiniz, sunucunuza şifre koyabilirsiniz, diğer oyuncuların sunucunuza girmesini bekleyebilirsiniz veya davet edebilirsiniz. Yalnız bağlantınız çok iyi değilse kurmak yerine açık bir sunucuya girmenizi tavsiye ederim. Ayrıca yerel ağ üzerinden de oyun kurabilirsiniz. Kendi kurduğunuz oyuna isterseniz akıllı bot sokabilir, isterseniz aynı ağ üzerindeki başka oyuncuların bağlanmasını bekleyebilirsiniz. Gerek internet üzerindeki, gerek yerel ağdaki sunucuları görüntülemek için Join Game menüsünden Request Servers a tıklayabilir ve görüntülediğiniz sunuculara IP&Port yazmaksızın girebilirsiniz. Girmek istediğiniz sunucuya iki kere tıklayarak sunucu kurucusu sunucuya şifre koymadıkça ve sunucu tamamen dolu olmadıkça girebilirsiniz. DipNot: Ayrıca Options bölümünden oyuncunuzun saç ve giysisinin renginden kask takıp takmamaya kadar çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz ve rumuzunuzu değiştirebilirsiniz. (Oyuna ilk girdiğinizde rumuzunuz Major olacaktır) Sadece jet motorunuzun rengini değiştirmek için oyunu register etmelisiniz.

  Sistem Gereksinimleri: # 333MHz'lik İşlemci # 32 MB Bellek # DirectX destekli ekran kartı # Ses Kartı # DirectX 8.1 veya üstü

  Önemli Not: Oyunun lisansı freeware fakat oyunu register (kayıt) etmek için üretici sitesinden 12$ ödemek gerekiyor. Register edilmediği taktirde jet motorunuzun rengini değiştiremiyorsunuz ve oyuna girerken küçük bir hatırlatma penceresi çıkıyor. (Eğer register ettiyseniz oyunda iken F1 tuşuna bastığınızda rumuzunuzun yanında küçük bir yıldız olur.) Ama bu kesinlikle şart değil.
  Register ettiğinizde Minimap, çözünürlük değiştirme, interface kullanabilme, jet rengi değiştirebilme gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

  OYUNA GİRİŞ VE KONTROLLER

  Oyuna Giriş

  Eğer botlarla oynamak istiyorsanız bunun en basit yolu önce Haritalar kısmından istediğiniz bir haritayı, daha sonra en sağdaki Botlar kısmından birkaç botu seçerek Oyunu Başlat düğmesine tıklamanız.

  Multiplayer oynamak için öncelikle siz mi server olacaksınız yoksa başkasının açtığı bir servera mı gireceksiniz ona karar vermeniz gerekiyor. İyi bir bağlantınız varsa her an oynayabilecek hızlı ve boş bir server bulmak mümkün. Ama yok ben kendi Server'ımı kendim kurarım derseniz Seçenekler menüsüne gidip, kısmından bağlantı çeşidini seçmelisiniz(LAN veya internet). En Fazla Oyuncu seçeneğiyle maksimum oyuncu limitini belirleyebilirsiniz (Internet üzerinden kuracaksanız ve 1mbit bağlantınız varsa maximum 5 oyuncu lagsız oynayabilir). İsteyen herkesin sizin serverınızı görebilmesini istiyorsanız Lobby Sunucusuna Kaydet seçeneğine tıklamanız yeterli.

  Kendi serverınızı kurmak istemezseniz 24 saat açık Soldat Türkiye serverlarında oynayabilirsiniz.

  Server açmak yerine tabii ki açılmış başka bir servera da girebilirsiniz. Bunun için Oyuna Gir menüsüne girmelisiniz. Eğer serverin IP'sini biliyorsanız bu IP'yi Oyun Sunucusu IP bölümüne giriyorsunuz. Eğer elinizde bir IP yoksa Sunucuları İste seçeneğine tıklayarak server listesine ulaşabilir ve istediğiniz bir Server'a çift tıklayarak oyuna girebilirsiniz. Hızlı bir oyun olduğu için en düşük pingli Server'ı seçmeniz oyunda sinir krizlerine girmenizi engelleyecektir.

  Kontroller

  [A]: Sola koşmak.
  [D]: Sağa koşmak.
  [W]: Zıplamak.
  [S]: Çömelmek.
  [Sol Mouse]: Ateş etmek.
  [Sag mouse]: Uçmak.
  [E]: El bombası atmak. (Basılı tutun)
  [F]: Elindeki silahı atmak.
  [X]: Sürünmek (sürünme pozisyonuna geçmek).
  [Q]: İkincil silaha geciş.
  [R]: Silah doldurmak.
  [T]: Diğer oyuncularla konuşmak.
  [Y]: Takımınla konuşmak.

  Bu tuş tanımlarını Oyuncu menüsünden değiştirebilirsiniz. Diğer tuşlar ise şöyle:

  [/]: Komut girmek.
  [F1]: Oyuncu listesi ve fragları.
  [F2]: Minimap (Sadece register'lı oyuncular için)
  [Alt + F2]: Nişan Çizgisi modu.
  [Alt + F3]: Takim arkadaslarinin nicklerinin ekranda görünmesi.
  [F3]: Oyun istatistikleri (FPS vs.)
  [F4]: Ekran görüntüsü almak (ekran görüntüleri Screens adli klasöre kaydediliyor)
  [F5]: Müziği açmak/kapamak.
  [F6]: Bir önceki müzik parçası.
  [F7]: Bir sonraki müzik parçası.
  [F8]: Video kaydı yapmak. (Demos adlı klasöre kaydeder, izlemek için dosyalar bölümünden demo player adlı programı indirin)
  [F9]: Windowsa dönmek (oyunu kapatmadan).
  [F10]: Oyunu durdur/başlat.
  [ALT] - + a,b,c... ya da 1,2,3...0: Hazır mesajlar (bunlar taunts.txt dosyasından düzenlenebilir)
  [ESC]: Oyunu durdurmak, oyun menüsunu görmek.


  OYUN MODLARI

  1. Deathmatch  Bu modda herkes tek, birbirlerini öldürmeye çalışır. Oyun sonunda en çok frag oyunu yapan kazanıyor.

  2. Pointmatch  Deathmatch haritalarında olduğu gibi amaç yine en yüksek fraga sahip olmak. Yalnız bu haritalarda sarı bir bayrak var ve bu bayrak elinizdeyken yaptığınız fragler ikiyle çarpılıyor. Multikiller için de ekstradan fragler kazanıyorsunuz (arka arkaya 2 kişi 2 kat fazla, arka arkaya 3 kisi 4 kat fazla puan) Eğer coşar, sarı bayrak elinizdeyken 6 kişiyi arka arkaya öldurürseniz 64 puan alıyorsunuz.

  3. Rambomatch  Haritada bir Rambo yayı var (John Rambo's Bow). Bu yayı kapan diğer oyunculara göre daha güçlü oluyor ve bunun da üstune canı azalsa bile zamanla yeniden eski haline dönüyor. Sadece Rambo (yani elinde yay olan) puan alabiliyor yaptığı fragler için. Diğer oyuncular da tabii ki Rambo’nun yayını alabilmek için onu öldürmeye çalışıyorlar.

  4. Teammatch  Bu haritalarda 4’e kadar takım olabiliyor (Alpha Team, Bravo Team, Charlie Team, Delta Team). Deathmatch’ten tek farkı bir takımdaki tüm oyuncuların fraglerinin toplanması ve en cok fragi yapan takımın kazanması.

  5. Capture the Flag

  Puan almak için karşi takımın bayrağını alıp kendi base’inize getirmeniz gerekiyor. Tabii ki bu sırada kendi bayrağınızın da base’de olması lazım.

  6. Infiltration  Yine iki takım arasında geçen bu mücadelede sadece mavi takımda bayrak var ve diger kırmızı takımın amacı bu bayrağı çalıp beyaz bayrağın olduğu yere getirmek. Yani kırmızı takım atak, mavi takım defans yapıyor bu modda.

  7. Hold The Flag  Bu modda 2 takım var ve 1 sarı bayrak var. Amaç, bu bayrağı almak ve korumak. Bu bayrağı taşıyan takım her 5 saniyede bir sayı kazanır.


  SİLAHLAR
  Silah seçmek için asagidaki menu karşınıza çıkınca Mouseunuzu kullanarak silahınızı ve ikincil silahınızı seçebilirsiniz. Bu menü, her öldüğünüzde çıkacaktır. Oyun sırasında silahınızı yere atarak yerdeki diğer silahı alabilirsiniz. 2 Silah birden taşıyabiliyorsunuz.  Combat Knife
  Bıçak. Düşman hemen yanınızdaysa bıçağı sallayarak tek hamlede öldürebilirsiniz düşmanı.
  Ayrıca F tuşuna basılı tutarak bıçağı fırlatabilirsiniz. Eğer isabet ettirirseniz düşman ölür. Sadece bıçak ile oynarak bile çok iyi bir oyun çıkartabilirsiniz. Tabi iyi kullanıyor olmanız lazım.

  Eğer elinizde silah yoksa yumruklar iş başına

  Fragmentation Grenades
  El bombalari. Atildigi anda patlamiyorlar, ama iyi bir zamanlamayla birkac kisiyi birden oldurmeniz mumkun. Yerdeki yesil kutulari toplayarak elinizdeki el bombasi sayisini artirabilirsiniz.

  Özel Silahlar:

  Rambo Bow
  Bu silah Rambomatch modunda var sadece. Oyuncuyu tek vuruşta öldürür. İyi isabetliyor olmanız lazım.
  Ayrıca bu silah elinizdeyken silah değiştirme tuşuna bastığınızda oklar alevli oka dönüşür. Deydiği yerde patlar.

  Flamethrower
  Yerden Flame God bonusunu aldıktan sonra bu silahla diger oyuncuları yakabilirsiniz.

  BONUSLAR
  Bunlar haritada belli aralıklarla ortaya çıkan ve üzerinden geçerek toplayabileceğiniz bonuslar.

  Medikit
  Canınızı maksimum levela getirir.

  Grenades
  El bombaları. E tuşuna bir sure basılı tuttuktan sonra bırakarak bomba atabilirsiniz.

  Cluster grenades
  Yere değer değmez patlayan ve parcaları etrafa dağılan el bombaları. Normal grenadelerden çok daha etkili.

  Vest
  Kurşun geçirmez yelek.

  Flame God
  Süre: 15 saniye
  Flamethrower adlı silahı alıyorsunuz bu bonusla, bunun yanında bir de ölumsüz oluyorsunuz.

  Berserker
  Süre: 15 saniye
  Elinizdeki silah 4 kat daha güçlu hale geliyor bu bonus sayesinde.

  Predator
  Süre: 25 saniye
  Görünmez mod. Ayrica silahınızın sesini de kimse duyamıyor. Yalnızca uçarken jetpackınızın alevi görünür.

  KOMUTLAR
  Klavyeden "/" tuşuna bastıktan sonra aşağıdaki komutlardan birini girebilirsiniz.

  Kullanıcı Komutları:

  KILL: Harakiri.
  BRUTALKILL: Harakiri otesi.
  PISS: İşeme
  SMOKE: Sigara yakma veya söndürme.
  TABAC: Tütün çiğneme.
  TAKEOFF: Başlığınızı çıkarın.
  VICTORY: Sevinç gösterisi.
  PAUSE: Oyunu durdurur.
  UNPAUSE: Oyunu başlatır.
  PWN: Ne yaptığını bende tam anlamadım :P göbek atıyor heralde.

  Server Komutları:

  /addbot# <bot adı> # takımına bot ekler (0=dm, 1=alpha, 2=bravo, 3=charlie, 4=delta)
  /kick # # numaralı veya isimli oyuncuyu serverdan atar
  /ban # # numaralı veya isimli oyuncuyu serverdan banlar
  /banip # Yazılan IP numarasını banlar
  /unban # Yazılan IP numarasının banını açar
  /map # Yazılan haritayı açar /restart Haritayı yeniden başlatır
  /nextmap Sıradaki haritayı açar
  /adm # Yazılan nicki remote admin yapar
  /admip # Yazılan IP yi remote admin yapar
  /unadm # Yazılan IP nin remote adminliğini alır
  /kicklast Oyuna son giren oyuncuyu kickler
  /respawntime # Respawn süresini değiştirir (saniye)
  /maxrespawntime # Takımlı oyun için respawn süresini değiştirir (saniye)
  /limit # Şuanki oyun modu için kill/cap/point sınırını değiştirir
  /timelimit # Bir sonraki harita için zaman limitini değiştirir (dakika)
  /password # Oyuna şifre koyar
  /setteam# <oyuncu> Yazılan oyuncu numarasını, # takımına koyar (0=dm, 1=alpha, 2=bravo, 3=charlie, 4=delta)
  /friendlyfire # Arkadaşı vurma (1=açık, 0=kapalı)
  /vote% # Votenin kabul edilmesi için gerekli minimum oy miktarını belirler (% cinsinden)
  /bonus # Bonus miktarını değiştirir (0-5)
  /maxplayers # Max. oyuncu sayısını değiştirir (1-32)
  /loadcon Soldat.ini deki ayarları tekrar yükler
  /loadlist # #.txt dosyasından harita listesini okur
  /loadwep # #.ini dosyasından silah ayarlarını alır
  /gamemode # Oyun modunu değiştirir (0 DM, 1 PM, 2 TM, 3 CTF, 4 RM, 5 INF, 6 HTF)
  /realistic # Gerçekçi mod (1=açık, 0=kapalı)
  /advance # Gelişmiş mod (1=açık, 0=kapalı)
  /survival # Hayatta kalma modu (1=açık, 0=kapalı)
  /kill # Yazılan numaradaki oyuncuyu öldürür
  /banlast Sunucuya son giren oyuncuyu banlar
  /unbanlast Son banlanan oyuncunun banını açar
  /lobby Sunucuyu lobby e kaydeder
  /say # Sunucuya server mesajı gönderir
  /recompile Scriptleri tekrar yükler
  /gmute # # Numaralı oyuncuyu muteler
  /ungmute # # Numaralı oyuncunun mutesini açar
  /pm # <mesaj> # numaralı oyuncuya özel mesaj gönderir
  SHUTDOWN Serverı kapatır

  Komutlarda adı geçen "oyuncu numarası" olayını, oyun sırasında / tuşuna bastıktan sonra ScoreBoard'ı (F1) açarsanız oyuncu nicklerinin yanında numara olduğunu ögreceksiniz.

  Soldat.exe parametreleri:

  Bunu kısayol dosyasının özellikler kısmından ayarlayabilirsiniz:
  - Soldat.exe -dedicated: Dedicated server açar.
  - Soldat.exe -start: Menüye girmeden oyuna girer.
  - Soldat.exe -dedicated -start: Otomatik olarak dedicated serverı çalıştırmak için.
  - Soldat.exe -join ip port password: Oyuna girdikten sonra direk verilen IP ve porta bağlanır. Gerekirse password kısmıda girilebilir.

  BOT YAPIMI
  Soldat'ta botlar haritalardaki waypointlere göre hareket ederler. Eğer haritada waypoint yoksa botun karşısına bir oyuncu çıkana kadar hareketsiz duracaktır. Eğer harita yapımcısı waypointleri güzel hazırlayıp yerleştirmişse botlarla oynamak zevklidir ve pratik yapabilirsiniz.
  Bu rehber ile botları nasıl oluşturup düzenleyeceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağım.

  Bot dosyaları Soldat klasörünün içindeki Bots klasöründe yer alır (..\soldat\bots) ve .bot uzantılıdırlar. Bu dosyaları not defteri ile açıp düzenleyebilir veya bu klasör içinde yeni botlar oluşturabilirsiniz. Eğer yeni bir .bot uzantılı dosya oluşturamıyorsanız başka bir bot dosyasını kopyala/yapıştır yapıp düzenleyebilirsiniz. Şimdi not defteri ile bir bot dosyasını açalım;

  [BOT]
  Name=Someone
  Color1=$00E253EE
  Color2=$00394F48
  Skin_Color=$00796938
  Hair_Color=$005336F5
  Favourite_Weapon=Spas-12
  Secondary_Weapon=1
  Friend=
  Accuracy=70
  Shoot_Dead=0
  Grenade_Frequency=160
  Camping=0
  OnStartUse=255
  Hair=2
  Headgear=1
  Chain=2
  Chat_Frequency=7
  Chat_Kill=Ha ha
  Chat_Dead=Kiss my ass
  Chat_Lowhealth=
  Chat_SeeEnemy=Punk
  Chat_Winning=Thats the way you do it

  Şimdi bunların ne anlama geldiğini ve nasıl kullanacağınız tek tek anlatacam.

  Name=Someone - Bu bölüme botun adı yazılacak. Oyunda bu belirlediğiniz isim görünecek.
  Color1=$00E253EE - Bu botunuzun elbisesinin rengi.
  Color2=$00394F48 - Bu botunuzun pantolon rengi.
  Skin_Color=$00796938 - Botunuzun skin rengi.
  Hair_Color=$005336F5 - Botunuzun saç rengi.

  Bu gördüğünüz renk kodları bir hexadecimal koddur. $ karakterinden sonra yanında 2 adet sıfır(0) herzaman bulunur.
  Bazı renk kodlarını bu adresden bulabilirsiniz:
  http://soldat.planets.gamespy.com/guides.php?g=hexadecimalcolors

  Favourite_Weapon=Spas-12 - Bu botunuzun favori silahı. Oyunda genellikle bu silahı kullanır.
  Secondary_Weapon=1 - Buda ikincil silahı. Botunuz ikincil silah olarak bunu kullanacak.

  Aşağıda silahların isimleri yazıyor. Botun favori silahını ayarlarken doğru yazmanız gerekmektedir:

  Desert Eagles
  HK MP5
  Ak-74
  Steyr AUG
  Spas-12
  Ruger 77
  M79
  Barret M82A1
  FN Minimi
  XM214 Minigun
  Hands
  Socom
  Combat Knife
  Chainsaw
  M72Law

  Friend=Doc - Bu botunuzun arkadaşı. Oyun sırasında bot asla arkadaşına ateş etmez. Yazdığınız nick botda olabilir gerçek oyuncuda olabillir. Bu bölümü doldurmak zorunlu değildir. Boş bırakabilirsiniz.

  Accuracy=70 - Botunuzun nişan kabiliyeti. 0 ile 200 arasında bir değer yazabilirsiniz. Çoğalttıkça botun nişan kabiliyeti azalacaktır. Eğer 0 yaparsanız bot neredeyse hiç ıskalamaz. Bir sniper botu yaparak bunu deneyebilirsiniz.

  Shoot_Dead=0 - Eğer bunu 1 yaparsanız botunuz öldürdüğü adamın ölüsünede ateş etmeyi sürdürecektir. Kapatmak için 0 yapın.

  Grenade_Frequency=160 - Bu, botun bomba kullanma ve taktik geliştirme yeteneğidir. 2 ile 10000 arasında bir değer yazabilirsiniz. Değeri çoğalttıkça botun bomba kullanma sıklığı azalacaktır. 2 yaparsanız bot herzaman bomba kullanır ve kum torbalarının vs. arkasına gizlenerek taktiksel bir oynayış sergiler.

  Camping=0 - Botun ne sıklıkla pusacağını ayarlayabilirsiniz. '0' asla pusmaz anlamına gelmektedir. '1' yaparsanız ara sıra pusacaktır. '2' yaparsanız botunuz bir sniper botu olur.

  OnStartUse=255 - Bu botunuzun respawn olduktan sonra ne yapacağıdır. 255 yaparsanız hiçbirşey yapmadan direk savaşa girecektir. '1' yaparsanız bot respawn olduktan sonra önce bir sigara yakar kendine. '2' yaparsanız respawndan sonra enfiye çekecektir.

  Hair=2 Bu botunuzun saç stilidir.
  0=Army
  1=Dreadlocks
  2=Punk
  3=Mr. T Style
  4=Normal

  Headgear=1 - Botun şapkası. 0 yaparsanız hiçbirşey takmaz kafasına. 1 yaparsanız kask, 2 yaparsanız şapka takar.

  Chain=2 - Zincir. 0 yaparsanız zincir takmaz. 1 yaparsanız Dog Tags, 2 yaparsanız Altın zincir takar.

  Chat_Frequency=7 - Botun ne sıklıkla konuşacağıdır. Bu değeri azalttıkça bot daha fazla konuşacaktır. 1 ile 50 arasında bir değer yazabilirsiniz. 1 yaparsanız bot çok konuşur, 50 yaparsanız neredeyse hiç konuşmaz.

  Chat_Kill=Ha ha - Bot birini öldürdüğünde bunu söyler.

  Chat_Dead=Kiss my ass - Bot öldüğünde bunu söyler.

  Chat_Lowhealth=MEDIC! - Bot yaralı olduğunda bunu söyler.

  Chat_SeeEnemy=Punk - Bot düşmanı gördüğünde bunu söyler.

  Chat_Winning=Thats the way you do it - Eğer bot oyunu kazanıyorsa bunu söyler.

  Ve OYUNDAN SEÇME KARELER Resimler  uzayx, ByZeus, MeMo ve 18 kişi daha bunu beğendi.

 2. #11

  Standart

  bu oyunu daha önceden oynamışlığım var ama online olarak oynamadım. Hep botlarla oynadım. bence çok güzel bir oyun.

 3. #12

  Standart

  Online olarak süper olur.. Saolun abi

 4. #13

  Standart

  ellerıne saglık tesekkurler

 5. #14
  Kont Vlad Nickli Üyeden Alıntı
  eline sağlık çok emek verilmiş belli teşekkürler görüntülerden güzel gibi duruyor severim böle ufak oyunları
  net cafelerde landan çok oynanan bir oyun abim sistem kasmaz sorun yok ve bayada zevkli artı kolayda yani bence denemelisin abim

 6. #15

  Standart

  saolasın...

 7. #16

  Standart

  Saol kardeşim inşallah botlar türkçe konuşuyordur

 8. #17

  Standart

  teşekkürler emeğine sağlık

 9. #18

  Standart

  ellerine sağlık, teşekkürler

 10. #19

  Standart

  eline saglik sagolasin

Benzer Konular

 1. Cevap: 7
  Son Mesaj : 19.Eylül.2012, 03:16
 2. Zylom Deluxe Games | PC | FS NL FSC | Download | iNDiR
  Konu Sahibi Regnas Forum PC Oyunları | PC Games
  Cevap: 38
  Son Mesaj : 31.Temmuz.2011, 19:32
 3. Cevap: 92
  Son Mesaj : 25.Haziran.2011, 20:01
 4. Need For Speed Pro Street | PC | 2007 | FS NL FSC | Download | iNDiR
  Konu Sahibi DaRkOmeN Forum PC Oyunları | PC Games
  Cevap: 235
  Son Mesaj : 22.Haziran.2011, 04:44