emlaklik & sedatyucel

Assassin's Creed 2 | PC GAME | Oyun | inceleme | Resim | Fragman

Assassin's Creed 2 Çıkış Tarihi : 2010'un ilk Çeyreği Tür : Aksiyon Üretici Firma : Ubisoft Platform : PC (Afis)

Bu konu 8812 kez görüntülendi ve 34 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Assassin's Creed 2 | PC GAME | Oyun | inceleme | Resim | Fragman

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 8812 kez incelendi.


Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Whosonline Assassin's Creed 2 | PC GAME | Oyun | inceleme | Resim | Fragman


  Assassin's Creed 2
  Çıkış Tarihi : 2010'un ilk Çeyreği
  Tür : Aksiyon
  Üretici Firma : Ubisoft
  Platform : PC
  Alıntı
  Yeni bir şehir, yeni bir dönem, yeni bir kahraman...  2007’nin sonunda yeni nesil konsollar PlayStation 3 ve Xbox360 için raflarda yer bulan Assassin’s Creed, ertesi yılın Nisan ayında PC kullanıcılarıyla da buluşmuştu. Kendini fazlasıyla tekrar eden oynanışına rağmen, son derece olumlu eleştiriler alan yapım, gerek atmosferiyle, gerek kurgusuyla kullanıcıların gönlünü kazanmayı bildi. Orta Çağ’da, Kudüs’ü almak için yola çıkan Üçüncü Haçlı Seferi’nin başındaki komutanlarını bir bir avladığımız yapımda, bir yandan da bize doğaüstü güçler kazandıracak olan artifact’lerin peşine düşüyorduk. Hatta oyunun son sahnesinde bir artifact ile neler yapılabileceğini gözler önüne seren Al Mualim’i öldürüp, diğer artifact’lerin yerlerini öğreniyorduk.


  "Yeni karakterimiz Ezio, ne kadar da Altair'e benziyor."

  Kurgusu gereği, aslında modern zamanda yaşayan bir insanın DNA’larından, önceki nesillerinin anılarını öğrendiğimiz yapımda, Altair adlı bir suikastçıyı kontrol ediyorduk. Modern zamanda (2012) ise Desmond Miles isimli bir barmeni yönetip, laboratuvar ortamında “Animus” adı verilen makine sayesinde, anılara yani Altair’e dönüyorduk. Hem Altair, hem de Desmond Miles için ilk oyunun sonu bir hayli enteresan bitmişti. Öyle ki, diğer artifact’lerin yerini öğrenen Altair’in ne yapacağı merak konusuyken, 2012’de de işler iyice karışıyor, laboratuvarı silahlı adamlar basıyordu. Düşmanlar henüz Miles’e ulaşmadan oyunun sonu geliyordu ve sonrasında ne olacağı bir hayli merak uyandırmıştı...


  "Artık suya düşmekten korkmaya son!"

  Da Vinci’nin tasarımları

  Yeni oyun duyurulduğunda her şey kaldığı yerden devam edecek derken, bambaşka bilgiler yayınlandı. Evvela Assassin’s Creed 2’de Altair’i kontrol etmeyecekmişiz! Zira artık farklı bir zaman dilimindeyiz. Altair’i 1191’de bıraktık. Onun yerine Floransalı bir soylu olan ve ailesi, düşman aileler tarafında öldürülen Ezio Auditore de Firenze’yi 1476 yılında yöneteceğiz. Dolayısıyla oyunun geçtiği dönemde Leonardo Da Vinci henüz 24 yaşında. Yayınlanan ilk trailer gösterdi ki, yapımcılar Assassin’s Creed 2’de Da Vinci’nin tasarımlarından bir hayli yararlanacak. Zaten Da Vinci’nin Venedik’teki atölyesi de oyunda yer alan mekanlar arasında. Venedik’te ilerleyeceğimiz yapımda, Saint Marks Kilisesi, The Rialto Köprüsü, The Grand Su Kanalı ve The Little Su Kanalı gibi yerler de bulunuyor. Gerçeklerine göre birebir modellenen bu mekanlar, oyunda da sıkça kullanılacak. Ağırlıklı olarak Venedik’te görev yaptığımız için bolca su kanalı göreceğiz. Neyseki Altair’de eksik olan bir şey, Ezio Auditore de Firenze’de mevcut; kanala düşüp boğulmak gibi bir korkunuz olmasın, zira artık karakterimiz yüzebiliyor. Sadece yüzmeyle de kalmıyoruz. Da Vinci’nin tasarımlarından yararlanan yapımcılar, onun meşhur uçma makinesini de kullanmamıza imkan tanıyacak...
  Bunca gerçek mekanı kullanan yapımcılar, dönemin önemli kişilerini de oyuna dahil etmiş. Floransalı düşünür Machiavelli, kontes Caterina Sforza ve Floransa hükümdarı Lorenzo de’ Medici de yapımda yer alıyor. Hatta Medici’ye bir suikast de yapacağımızı belirten yapımcılar, ayrıca Assassin’s Creed 2’deki görev çeşitliliğinin de altını çiziyor. Öyle ki, 16 farklı görev tipinin yer alacağı belirtilen oyunda, hırsızlık ve dinleme gibi sıkıcı işlere yer verilmeyecek. Bilindiği üzere ilk yapımda hem görev çeşitliliği azdı, hem de bazı rutin işleri tamamlamak adeta işkence oluyordu. Bu problemi fark eden Ubisoft, önlemini almış görünüyor.


  "İlk oyundaki gibi yüksek yerlerden aşağı atlayabiliyoruz."

  Yine ben geldim doktor

  Ezio’nun silahları hiç şüphesiz hayatta kalmasını sağlayacak olan yegane teçhizatlarını oluşturuyor. Her iki elinde de birer tane gizli bıçağı bulunan karakterimizin ayrıca balta, çekiç, mızrak, topuz, iki farklı kılıç ve baltalı kargısı da olacak. Tabii bunların aynı anda üzerimizde bulunduğunu düşünemiyorum(!)

  Geliştirilmiş yapay zeka sayesinde artık düşmanlar kolay yem olmayacak. Kendilerine özgü hareketleri ve dövüş şekilleri olan yeni düşmanlarımızın zayıf yönleri de bulunacak. Yani hep aynı kişiyle dövüşüyormuş gibi hissetmeyeceğiz. Eklenen bir yeni özellik de, askerlerin silahlarını onlara karşı kullanmak. Doğru tuş kombinasyonuyla düşmanı gafil avlayıp, bitirici vuruşu onun silahıyla yapabileceğiz. Eğer işler istediğimiz gibi gitmez de, ağır şekilde yaralanırsak, iyileşmemiz çok uzun sürecek ve bu yüzden kasabanın doktoruna gitmemiz gerekecek.


  "Kuş? Uçak? Süpermen? Hayır Ezio!"

  Bizim mahallenin çocuğu

  İlk oyunda da bulunan, halkla etkileşim Assassin’s Creed 2’de geliştirilmiş. Öyle ki, artık iyi veya kötü yaptığınız her şey, halk arasında tanınmanızı etkileyecek. Eğer kötü şeyler yapan biriyseniz, halk size karşı pek dostane davranmayacak. Halbuki onları askerlerin elinden kurtaran bir kahramansanız, size zorda kaldığınızda yardım edecekler.

  Oyunda Altair’i kullanmayacağımızdan dem vurmamıza karşın IMDB sitesinde Assassin’s Creed 2’ye ayrılmış olan künyede, Philip Shahbaz’ın seslendirme ekibinde olduğu görülüyor. İlk oyunda Altair’i seslendiren Philip Shahbaz’ın kadroda yer alması, eski kahramanımızı, belki kısa bir ara videoda bile olsa yeniden görebilme umudumuzu yeşertiyor.

  Gündüz düşleri

  Altair gibi Ezio’nun da akrobatik özelliklerinin bulunacağı belirtilen oyunda, at ile koşturmalara, kulelere ve binalar tırmanmalara devam edeceğiz. Hatta yapıma eklenen yeni bir özellik sayesinde, çıktığımız bir kuleden gün batımını izlemek imkanımız olacak! Zira gece ve gündüz değişimlerinin yaşanacağı yapımda, artık gece görevlerimiz de olacak.

  Assassin’s Creed 2’de de tıpkı ilk oyundaki gibi bonus objeler bulunacak. Bayrak, heykel ve altın para olarak belirlenen bu nesneleri topladığımızda, heyecan uyandıracak özel materyaller açılacak. Yaklaşık 240 kişilik koca bir ekibin üzerinde çalıştığı yeni yapımda, Ubisoft’tan Jade Raymond görev almayacak.


  "Yeni karakterimiz, Altair kadar usta bir suikastçı."

  Scimitar

  Ubisoft Montreal imzalı bir oyun motoru olan Scimitar Engine ile şimdiye dek üç yapım geliştirildi. Motorun ilk kullanıldığı isim Assassin’s Creed oldu. Ertesi yıl Shaun White Snowboarding ve Prince of Persia’da deneme fırsatı bulduğumuz Scimitar, şimdi de Assassin’s Creed 2’de karşımıza çıkacak. Bu da gösteriyor ki, yeni yapımda grafiksel olarak çok da öteye gidilmeyecek. Olsun, görevler çeşitlensin, yine geniş bir harita olsun kafi diyenlerdenseniz, Scimitar yeterli gelecektir. Henüz resmi bir açıklama gelmemiş olmasına karşın 2009 yılı içerisinde raflarda yer alması beklenen Assassin’s Creed 2 hakkındaki bilgiler gösteriyor ki, Ubisoft ödevlerine çalışıyor. Umarım bir aksilik olmaz ve en kısa zamanda Ezio ile Venedik’te tur atmaya başlarız.


 2. #21

  Standart

  Ezio Altair'i Eziyo

 3. #22

  Standart

  ''Ezio Auditore Di Firenze'' nin yüzebilmesi beni sevindirdi...

 4. #23

  Standart

  la eren sen ne arıyosun burada

 5. #24

  Standart

  kardes bu oyun PC de daha çıkmadı mı ? çıktıysa linklerini koyma şansınız vr mı gerçekten cok ama cok guzel bir oyun . .

 6. #25

  Standart

  oyun cıkıs tarıhı tam olarak ne zaman bı bulamadım

 7. #26

  Standart

  oyun çıkmıştır arkadaşlar.indiriyorum şuan.gece iner sanırım.yarın sabah denerim.eğer bi sorun olmazsa ve yarın akşama kadarda siteye kimse oyunu upload etmemiş olursa.yarın akşam upload ederim..

 8. #27

  Standart

  oyun çıkalı çok oldu pc versiyonunda crack problemi vardı sanırım hala çözülebilmiş değil.
  Xbox 360 versiyonu için buraya , en son inceleme için buraya,
  Pc versiyonu için buraya tıklayınız.

 9. #28

  Standart

  xbox 360 oynadığım en iyi oyunlardan biri koskoca bi dünya harika müzikler çok güzel grafik ince detaylar mesela bi bölümde adamı kovalıyonuz önüne askerler çıkıyo geçmene izin vermiyo ama adamı hemen yakalaman lazım yere 20-30 florin atıyosun askerler geçmene göz yumuyo gibi detaylar var kesinlikle oynanması gereken oyunlardan biri hele sonu çok güzel bambaşka bi konuya gidiyo buda 3. oyunda işlenicek

 10. #29

  Standart

  FC31C077-7614-4410-8C3F-BD531EDCCB3DCD key belki lazım olur

  -- CSHTR ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:53 -->-> Daha önceki mesaj 00:52 --

  FC31C077-7614-4410-8C3F-BD531EDCCB3Dkey belki lazım olur

 11. #30

  Standart

  arkadaşlar aramızda oyunu bitirenler varmı?? Varsa bir sorum olcak!!

Benzer Konular

 1. NBA 2K10 | PC Game | Oyun | inceleme | Resim | Fragman
  Konu Sahibi CaSh Forum Oyun İncelemeleri
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 12.Mayıs.2010, 18:46
 2. Cevap: 14
  Son Mesaj : 21.Nisan.2010, 09:53
 3. Mafia 2 | PC GAME | Oyun | inceleme | Resim | Fragman
  Konu Sahibi CaSh Forum Oyun İncelemeleri
  Cevap: 17
  Son Mesaj : 12.Nisan.2010, 17:58
 4. Saw: The Game | PC GAME | Oyun | inceleme | Resim | Fragman
  Konu Sahibi CaSh Forum Oyun İncelemeleri
  Cevap: 7
  Son Mesaj : 11.Şubat.2010, 21:30