emlaklik & sedatyucel

Resident Evil: Operation Raccoon City'nin yeni detayları

http://www.cshtr.org/images/02024567519544236030.jpg Temmuz ayında resmi PlayStation Magazine dergisinin kapağında boy gösterecek olan Resident Evil: Operation Raccoon City'nin yeni detayları internete sızdı. Oyun dört sınıf seçeneğine sahip olacak. Bu karakter sınıfları, Recon, Medic, Surveilance ve Heavy Weapons olarak adlandırılıyor. Aralarındaki fark ise örneğin Recon, Medic'ten çok daha hızlı hareket ederken, sınıflar arasında en dayanıklı olanı doğal olarak Heavy Weapons olacak.

Bu konu 1639 kez görüntülendi ve 2 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Resident Evil: Operation Raccoon City'nin yeni detayları

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1639 kez incelendi.


Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Standart Resident Evil: Operation Raccoon City'nin yeni detayları


  Temmuz ayında resmi PlayStation Magazine dergisinin kapağında boy gösterecek olan Resident Evil: Operation Raccoon City'nin yeni detayları internete sızdı.

  Oyun dört sınıf seçeneğine sahip olacak. Bu karakter sınıfları, Recon, Medic, Surveilance ve Heavy Weapons olarak adlandırılıyor. Aralarındaki fark ise örneğin Recon, Medic'ten çok daha hızlı hareket ederken, sınıflar arasında en dayanıklı olanı doğal olarak Heavy Weapons olacak.


  Her sınıfın kendine özel dokuz "skill" yani yeteneği ve on iki ayrı silah seçeneği olacak. Her bölüme başlarken bu silahlardan ve yeteneklerden birini seçerek, o bölümün nasıl geçeceğini tahmin etmeniz ve ona göre seçim yapmanız gerekecek.


  Oyunda yer alacak düşmanların bir kısmı da ortaya çıktı. Operation Raccoon City'de zombiler, Hunter'lar, Tyrant, Spec Ops askerleri ve Leon Kennedy düşmanımız olacak.

  Operation Raccoon City'nin kontrolleri ise klasikleşmiş Resident Evil oyunlarından farklı olacak çünkü hareket ederken hedef alma ve ateş etme imkanına sahip olacağız. Ayrıca siper alma, sağlık doldurma ve "blind fire" yani siperdeyken elinizi çıkararak yaylım ateşi açmanıza imkan tanıyacak.


  Resmi PlayStation dergisinin oynadığı versiyonda herhangi bir deneyim ya da geliştirme sistemi bulunmazken, Slant Six geliştiricileri oyunun piyasaya sürülecek versiyonunda bu sistemin olup olmayacağı konusunda bir açıklama yapmamışlar ama olmayacağını da söylememişler.

  Düşmanlarınızdan korunmak ya da yakalandığınızda kurtulmak için bir yakın dövüş opsiyonu da oyuna eklenmiş. Dergi bu sistemi "hızlı gelişen Kung-Fu hareketlerine benziyor." diyerek tanımlamış. Fakat bu hareketler sırasında korunmasız kalacağınız ve diğer düşmanlar tarafından saldırıya uğrayacağınız da belirtilmiş.


  Raccoon City'de öldürdüğümüz (!) zombileri yerden kaldırarak kalkan gibi kullanabileceğiz.

  Son olarak, eğer kanlı canlı düşmanlarınızdan birine ölümcül bir yara açamazsanız, vurduğunuz noktadan sızmaya başlayan kanın kokusu, etraftaki zombileri o alana toplayacak ve işler birbirine girecek.

  Serinin daha önceki oyunlarından daha kanlı bir oyun olacak ve eski dostları da görebilmek için ne yazık ki biraz daha beklememiz gerekecek çünkü Capcom çıkış tarihini bile açıklamış değil henüz diyerek son noktayı koyuyor ve oyun içi video ile baş başa bırakıyorum sizleri.


 2. #2

  Standart

  inşallah en kısa süre de çıkar.

 3. #3

  Standart

  bu oyun hangi platform için ?