Sony, Killzone’un üçüncü oyununun ilk kez Türkçe olarak PS3 ile dönüşünü müjdelemişti. Şimdi ise yine birbirinden güzel haberler ile heyecan doruklara çıkıyor. Daha fazla araç, yüksek güçlü patlayıcı silahlar ve şiddetli bir göğüs göğse çarpışma sistemi ile birlikte, devasa ve acımasız bir Helghast Ordusu’na karşı savaş tekrar başlıyor. Üstelik, Türkiye’nin en önemli ve ünlü oyuncularının seslendirmesiyle...
Atilla Olgaç ve Hazım Körmükçü karşı karşıya
Öykü, Killzone2’de kaldığı yerden başlıyor: Kötü Helghast diktatörü Visari, orada Özel Güç askerleri Sev ve Rico’nun ayaklarının dibinde ölü olarak yatıyordu. Mücadele kazanılmış olabilir, ancak savaş henüz bitmedi. Visari’nin ölümü geride politik dolapların döndüğü, iç çatışmaların ve açıkça cinayetlerin işlendiği bir dünya bıraktı.

Bu arada onun ödülü olan, Helghan başşehri Phyruss’da patlayan nükleer bir bomba ISA saldırı gücünün çoğunu imha etti. Helghast Ordusu’nun diktatörü Visari, yerine iki lider bıraktı: Jorhan Stahl ve Admiral Orlock.

Admiral Orlock’a ses veren kişi, Kurtlar Vadisi’nin Kılıç’ı olarak ün yapan Atilla Olgaç. Bu muhteşem savaşta, 25 yaşında, sessiz, saygılı ama bir o kadar da profesyonel ve cesur bir asker daha var: Özel Güç askeri Tomas “Sev” Sevchenko. Sev’i ise başarılı tiyatro oyuncusu Hazım Körmükçü seslendiriyor.

Killzone3 tamamen 3D de oynanabilecek. Sizi vahşi bir ortama üç boyutlu olarak taşıyacak ve düşmanlarınızı bulup onlara nişan almanızı daha da gerçek kılacak.

Geri sayım başladı: Kavgaya hazır olun!
Daha fazla araç, daha yüksek güçlü silahlar ve yenilenmiş bir göğüs göğüse savaş sistemi, sizi aksiyonun ortasına yerleştiriyor ve sizi Helghast’a karşı destansı bir savaş için donatıyor.

PS3’e özel Killzone 3 için geri sayım başladı. Oyun çok yakında bizlerle olacak...