Merakla beklenen savaş oyunu Call of Duty: Black Ops tartışmalarla birlikte çıktı.

Bir önceki versiyonu Modern Warfare 2'nin 22 milyon adetlik satış rakamıyla satış rekorlarını alt üst eden Call of Duty serisinin son oyunu Black Ops satışa çıktı. Savaş oyunu sevenler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan oyunun senaryosu Vietnam ve Küba gibi ülkelerdeki ABD operasyonlarını konu alıyor.Küba'da geçen bölümde ülkeyi 49 yıl yönetmiş ve ABD karşıtı duruşundan ödün vermemiş efsane lider Fidel Castro'ya yönelik bir suikast planının oyuncular tarafından gerçekleştirilmeye çalışılması şimdiden muhalif seslerin çıkmasına yol açtı.

Küba Hükümeti tarafından yapılan bir açıklamada "50 yıldır yapamadıklarını sanal ortamda gerçekleştirmeye çalışıyorlar" denildi.

Ayrıca oyunu tek oyunculu modda bitirdikten sonra özel bir zombi bölümü açılıyor ve Fidel Castro, John F. Kennedy, Robert McNamara ve Richard Nixon'ın Pentagon'da gizli bir toplantı yaparken etrafı saran zombilerle kıyasayıya bir mücadeleye giriyorsunuz.

Oyunun aşağıda izleyebileceğiniz tanıtım videosu da bazı çevrelerce çok beğenilse de bazı çevrelerce eleştiri oklarına maruz kaldı.


http://www.youtube.com/watch?v=lJerW...sh+div-1r-5-HM
Alıntıdır.