Jurassic Park Oyunu Geliyor !!!

Jurassic Park’ı izleyip dinozor hayranlığı doruklara ulaşan her oyuncunun yıllardır beklediği şey sonunda gerçek oluyor. Sam & Max ve Tales of Monkey Island oyunlarının arkasındaki isim olan Telltale Games, Jurassic Park’ı ele alan episodik oyunlar yapacak.

Gerçi daha önce Jurassic Park adını taşıyan oyunlar yapılmadı değil ancak bu kez isim daha güvenilir ellerde ve çok daha sağlam bir yapım yolda gibi görünüyor. NBC Universal ile anlaşan ve onların ellerinden çıkan ürünlerin oyunlarını yapma hakkını elde eden Telltale Games, ilk olarak Jurassic Park oyunlarıyla işe başlayacağını duyurdu. Tıpkı daha önceki oyunlarında izlediği yöntemle birkaç ay arayla yeni bölümlerinin yayınlanacağı bir oyun serisi olacak Jurassic Park.

Henüz oyunun hangi platformlara çıkacağı, türünün ne olacağı, tam olarak kaç bölüm olacağı gibi ayrıntılar belli değil. Ancak beklentiler 4-6 bölümlük bir seri olacağı yönünde. Ve ilk bölümün yıl sonuna kadar çıkarılmaya çalışılacağı söylenenler arasında. Muhtemelen E3’te yeni seriyle ilgili daha fazla bilgi edinebileceğiz.