Mass Effect 3'e Dair Bilgiler
Official XBox Magazine'in BioWare'den Casey Hudson ile yaptığı röportajda Mass Effect 3 ile ilgili ilk bilgiler verildi. Hudson BioWare'in "Mass Effect'çisi" ve seri ile ilgili söylenecek bir şey varsa genelde kendisi baklayı ağzından çıkartmaya çok hevesli.

Öncelikle Hudson demiş ki;

"İkinci hikaye üçlemenin en karanlık kısımlarından birisiydi, ilk hikayenin atmosferinden sonra çok daha karanlık yerlere gidiyorduk. Üçüncü oyun çok daha aydınlık ve ferah olacak."

"Mass Effect 2'de yapmaya çalıştığımız şeylerden birisi hikayeye çok daha olgun öğeler eklemekti, ayrıca çok daha fazla espri ekledik ki geçmişte yaşanılan ağır olaylar hikaye üzerinde çok ciddi bir ağırlık oluşturup oyuncuyu yormasın. Joker ve EDI gibi karakterler oyuncuların daha çok eğlenmesini sağlamıştır diye düşünüyorum."

"Mass Effect 3 ise seriye epik bir son getirecek, çok daha karanlık ve paralel olarak çok daha komik durumlar ile karşılaşmaya hazır olun."

Şahsen ben henüz ME 2 yi adam gibi oynamış değilim.Gerçi zaten kesin bir bilgide yok henüz ME 3 e dair.Sonra oyunu çıkarmazlar falan da kapıma dayanmayın ...(Mysterio)