Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Ay-Yıldızlı ekibin kapısını hiçbir oyuncuya kapatmadıklarını söyledi. Terim, konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu?Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Ay-Yıldızlı ekibin kapısını hiçbir oyuncuya kapatmadıklarını söyledi. Terim, (A) Milli, A2 ve Ümit Milli takımların ilk kez bir arada kamp yaptığını, iskeleti oluşturacak 69 oyuncunun bir arada bulunmasından memnuniyet duyduğunu kaydederek şöyle konuştu: 'Yeni oyuncuları görmek zorundayız, o yüzden böyle bir değişime karar verdik. 15 sene önce nasıl bir grupla başladıysak, bu da öyle... Hepsinden ümitliyiz. Kısa zamanda bazıları üst düzeye gelecektir. Aralarında başka şekilde devam edenler olursa yenilerini buluruz.'

SOL KANAT KONUSU

Fatih Terim, Türkiye'de sol ayaklı futbolcu sıkıntısı bulunmadığını, Uğur Boral, İbrahim Akın, Ferhat, Eren, Mustafa Keçeli, Orhan gibi oyunculara sahip olduklarını belirtti. Hamit, Nihat, Selçuk, Serhat, İbrahim Toraman ve Fatih Tekke'nin sakatlıkları nedeniyle kadroya çağrılmadığını vurgulayan Teknik Direktör Fatih Terim, bu konunun yanlış anlaşılmaması gerektiğini söyledi. Milli takımın patronu bir soru üzerine, Hakan Şükür ve Bülent Korkmaz'a hizmetlerinden dolayı plaket verilmesi konusunu Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'la görüşeceğini belirtti.

Servet iyi futbolcu

4Servet'in Fenerbahçe'de oynamamasına karşın milli takıma davet edilmesinin bir mesaj içermediğini belirten Terim, 'Servet, Tolga ve Gökhan'ı bir adım önde gördüğümüz için çağırdık. Bizim kulüp antrenörüne 'neden böyle' deme hakkımız yok' dedi. Fatih Terim, Belçika Milli Takımı'na davet edilen Önder'in Türk Milli Takımı'nda oynayabilmesi için uğraş verildiğini belirterek, '20 gün geç müracaat edilmiş. Peşini bırakmış değiliz, uğraşıyoruz. Önder kadromuzda görmek istediğimiz bir oyuncu' diye konuştu.

Önder affını isteyecek

Daha önce yaptığı açıklamalarda Türk Milli Takımı'nın formasını giymek istediğini söyleyen Fenerbahçeli Önder Turacı, Belçika Milli Takımı'ndan gelen davet nedeniyle Brüksel'e gitmek zorunda kaldı. Belçika Futbol Federasyonu yetkilileri ve (A) Milli Takım Teknik Direktörü Rene Vandereycken ile görüşecek olan Önder affını isteyecek.

Belçika doğumlu olan Önder, FIFA kuralları gereği 21 yaşına kadar hangi milli takımda oynayacağını yazılı olarak bildirmek zorundaydı. Ancak 25 yaşındaki futbolcu bu süreyi aştı. Türk Futbol Federasyonu, Önder'in Ay-Yıldızlı formayı giymesi için girişimlerini sürdürüyor. Önder de ailesiyle birlikte ibreyi Türkiye'ye çevirmeye çalışıyor.

A Milliler'den 'Çek' mesaisi

İzmir'de yarın oynayacak Çek Cumhuriyeti maçının hazırlıklarını sürdüren A Milli Takımımız, dün akşam Atatürk Stadı'nda Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim yönetiminde bir çalışma yaptı. Antrenmanda Tuncay, Ersen Martin, Fatih Akyel, Yıldıray, Gökhan Ünal, Gökhan Zan, Mehmet Topuz, Hüseyin, Uğur Boral ve Mustafa Sarp, antrenör Eser Özaltındere yönetiminde düz koşu yaptı. Diğer futbolcular ise yarı sahada çift kale maç yaptı. Teknik Direktör Fatih Terim, yeni bir dönemin başladığını belirterek, 'Mayıs ayında katılacağımız turnuvada kulüp takımı hüviyetine bürüneceğiz. Burada takım olgusu da pekişecek' diye konuştu.