Belçika Milli Takımı'na çağırılan Fenerbahçe'li futbolcu Önder Turacı, tercihini Türk Milli Takımı'ndan yana kullanacağını resmi olarak bildirdi. İşte ayrıntılar?Bugün Belçika Futbol Federasyonu'na giderek yetkililerle görüşen ve ay-yıldızlı formayı giymek istediğini bir yazıyla resmi olarak ileten Turacı, tercihi konusundaki son kararını verdiğini ifade etti.

VANDEREYCKEN: BELÇİKA MİLLİ TAKIMI KAPILARI KENDİSİNE KAPANDI

Önder Turacı'nın kararını değerlendiren Belçika Milli Takımı'nın yeni Teknik Direktörü Rene Vandereycken, futbolcunun bu tercihine ilişkin bilginin kendilerine geç geldiğini belirterek, "Aldığı karardan bizi haberdar etmemişti. Türk Milli Takımı'nı seçmesi, Belçika Milli Takımı kapılarının kendisine kapandığı anlamı taşıyor. Zaten Belçika'ya geldiğinde yanında ne futbol ayakkabıları ne de kıyafetleri vardı. Ancak, Türk Milli Takımı'nda oynayabilmesi için Belçika Futbol Federasyonu'nun izni olması gerekiyor" dedi.

Teknik Direktör Vandereycken, Belçika Milli Takımı kadrosuna, Önder Turacı'nın yerine Club Bruges takımından Philippe Clement'i çağırdığını da açıkladı.