Türk Milli Takımı, 1 Mart Çarşamba günü (yarın) İzmir Atatürk Stadı'nda Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı özel maça yeni formasıyla çıkacak. Milli Takım'ın Nike tarafından üretilen yeni forması Doğu ile Batı'nın benzersiz buluşmasını simgeliyor.

1 Mart Çarşamba günü saat 21:00'da Çek Cumhuriyeti ile Türkiye arasında oynanacak özel maçta, Türk Milliler Nike tarafından üretilen yeni formalarıyla ilk defa sahaya çıkacak. Doğu ile Batı arasında fiziksel bir köprü olan Türkiye'nin, Milli Takım formaları da bu iki dünyanın buluşmasını simgeliyor. Tonlar arası renk geçişi yaklaşımıyla forma renkleri Türk Bayrağı'nın renklerine dayandırıldı.

Nike tarafından tasarlanıp üretilen iç saha formalarında bayrak kırmızısı ile koyu kırmızı tonlarının kombinasyonu kullanıldı. Göğsün sol kısmında, tam kalbin üzerinde Türk bayrağı, beyaz zeminde sergilendi. Oldukça sıkı bir şekilde vücuda oturan uzun kollar tarihi milli forma tarzını temsil ederken şort ve çoraplardaki belirgin koyu kırmızı ton dikkati çekiyor. Dış saha formasında ise Türk bayrağının diğer rengi olan beyaz kullanıldı ve iç saha formasında olduğu gibi Türk bayrağı ve federasyon logosu sergilendi.

Her iki formada da oyuncu numaraları yepyeni bir yaklaşımla ele alındı. Fontta Türk mimarisinden ve tekstil tasarımcılığından etkilenildi. Font, keskin ve sivri kemerleriyle belirgin bir şekilde Türk motiflerini yansıtıyor. Oyuncuların numaraları hem iç hem de dış saha formalarında önde ve ortada, şortlarda ise sol bacakta yer alıyor. Renk seçimi, fonu dengeleyecek ve Türk taraftarların hızlı ve hareketli maçlarda bile milli kahramanlarını rahatça takip edebilmelerini sağlayacak şekilde yapıldı.

Kollara oturan tişört net bir görünüm sağlıyor. Malzeme olarak ise terin vücuttan uzaklaşmasını ve kumaşın yüzeyine çıkarak kolayca buharlaşmasını sağlayan Nike Sphere Dry kullanıldı. Tişörtün iç tarafındaki kabartılar malzemeyle cilt arasında boşluk bırakarak yapışmayı azaltıyor ve bu yolla cildin kuru kalmasını sağlıyor. Ayağın anatomisine uygun olarak üretilen çorapların burun kısmındaki düz dikiş ise tahrişi azaltmak amacıyla kaldırıldı.javascript:wopen2(' galeri.php?a=119&b=9 23',450,450)