Çek Cumhuriyeti ile İzmir'de karşılaşacak A Milli Futbol Takımı ilk anremanını Atatürk Stadyumu'nda yaptı

Çek Cumhuriyeti ile 1 Mart Çarşamba günü İzmir'de karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, maçın oynanacağı İzmir Atatürk Stadı'nda ilk antrenmanını yaptı.

Ay-yıldızlı futbolcular, kısa bir düz koşunun ardından pas çalışması ve yarı sahada çift kale maç yaptı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, dün ligde maçları olan Fatih Akyel, Tuncay Şanlı, Hüseyin Cimşir, Uğur Boral, Yıldıray Baştürk, Ersen Martin, Gökhan Ünal, Gökhan Zan, Mehmet Topuz, Mustafa Sarp'ı ayrı olarak çalıştırdı. Bu futbolcular yardımcı antrenör Eser Özaltındere nezaretinde düz koşu yaptı. Diğer oyuncular ise pas çalışmasının ardından yarı sahada çift kale maç yaptı.

Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan milli futbolcu Fatih Akyel, yeni bir jenerasyon ile 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na gideceklerini söyleyerek, "Yepyeni bir takım kuruldu. Bizim hedefimiz 2008 Avrupa Şampiyonası'na gitmek. Bunu başaracağımıza inanıyorum. 6 maç tarafsız sahada oynayacak olmamız çok olumsuz. Ancak biz bu zorluğun altından kalkacağız" dedi.
Golcü futbolcu Ersen Martin ise, hedefinin Milli Takım'da kalıcı olmak olduğunu söyleyerek, "Milli Takım'da olmak çok güzel. Yeni bir ekip olduk. Benim hedefim Milli Takım'da kalıcı olmaktır" diye konuştu.

A Milli Futbol Takımı oyuncuları ve teknik heyet, antrenman öncesi basına toplu halde poz verdi. A Milliler, yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından kamp yaptıkları Crowne Plaza Otel'e döndü.