İsviçre'nin Cenevre kentinde Chenois voleybol takımında oynayan 2 Türk oyuncu ve takımın Türk teknik direktörü, Chenois’yi başarıdan başarıya taşırken 2005-2006 İsviçre Kupası’nın da sahibi yaptı.

Bu yıl Galatasaray’dan transfer edilen Erkan Toğan ve Ulaş Kıyak’ın yanı sıra, Chenois Teknik Direktörü olan Mehmet Yılmaz, dün akşam İsviçre Kupası finalinde TV Amriswil ekibini Bern’de adeta ezerek 25-22, 25-18 ve 25-17’lik setlerle 3-0 yenerek başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Ayrıca Chenois önümüzdeki haftadan itibaren 7 maçlık bir final turuna başlayacak ve sezonun Süper Lig şampiyonunu belirleyecek. Dün alınan şampiyonluğun, oynanacak olan Süper Lig şampiyonluğuna moral olduğu da gözlendi.

En iyi oyuncu Ulaş Kıyak

Dün akşam Bern’de Halle Du Wankdorf salonunda oynanan İsviçre kupası final maçına ilgi çok fazlaydı. 77 dakika süren maçın ilk seti oldukça çekişmeli geçerken 2. ve 3. setler Chenois için kolay oldu. Maçtan sonra yapılan açıklamada sahanın en iyi oyuncusu da Chenois’dan Ulaş Kıyak seçildi. Büyük bir sevinç içinde şampiyonluk kupasını alan Chenois sahanın en iyi voleybolcusu olarak da Ulaş Kıyak’a ödül verildi.

Maçtan sonra bir açıklama yapan Teknik Direktör Mehmet Yılmaz şunları söyledi: "Türk voleybolcu kardeşlerimle birlikte ilk şampiyonluğumuzu yaşadık. Şimdi gözümüzü, İsviçre Süper Ligi voleybol şampiyonluğuna dikmiş bulunuyoruz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum" dedi.

"Takım içinde çok iyi bir arkadaşlık var"

Öte yandan Erkan Toğan ve Ulaş Kıyak’da, "İsviçre’ye geldiğimiz ilk yıl İsviçre kupasını kazanmamız bize büyük bir moral verdi. Şimdi hedef İsviçre Süper Ligi şampiyonluğunu kazanmak. Takım içinde çok iyi bir arkadaşlık var. Zaten başarının en önemlisi de bu. Burada Türk voleybolunu temsil etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz" dediler.