engelli sporculara destek...

Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu'nun "500 engelli sporcu daha" kampanyasının tanıtım toplantısı Swiss Otel'de yapıldı. Toplantıya Beşiktaş'lı futbolcular Tümer Metin ve İbrahim Toraman'ın yanı sıra Fenerbahçeli Basketbolcu Damir Mrsiç de katıldı. Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu Onursal Başkanı Dilek Sabancı 24-27 Mayıs tarihlerinde Belçika'da düzenlenecek olan Şampiyonaya katılım artması için sponsorluğun ve sosyal sorumluluk anlayışının artması gerektiği belirtti. Sabancı, ayrıca Japonya'da yapılan kış oyunlarından 4 altın 4 gümüş madalya ile dönen sporcuların daha da başarılı olması ve engelli sporcu sayısının artması için çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu Tümer Metin "Böyle bir organizasyonda bulunmaktan dolayı çok mutluyum" diye konuştu. Tümer ayrıca; "Sporcu sayısını arttırmak için gösterilen çabanın içinde olmak beni ayrıca mutlu ediyor" diye konuştu.

Siyah Beyazlı takımın başarılı savunma oyuncusu İbrahim Toraman ise "Özel insanların üzüntüsü ve sevincini hep birlikte yaşamalıyız. Özel insanlara destek toplumsal bir sorumluluktur" diye konuştu.

Kampanyaya destek veren tüm sporcular Nisan ve Mayıs ayları içinde yapılacak hazırlık kamplarında oyunculara gönüllü antrenörlük yapacaklar.