Alex, Mayıs'a kaldı!
Fenerbahçe, yeni sezon transferini mayıs ayına bıraktı. İç transferde kimlerle sözleşme yenileyeceğine mayıs ayında karar verecek olan sarı-lacivertli yönetim, Brezilyalı yıldızı Alex'e de sezon sonunu beklemesini önerdi.
Menajerini Türkiye'ye çağırıp, yeniden imza atmayı planlayan Alex'in bu son gelişme karşısında nasıl bir tavır alacağı merak uyandırırken, Brezilyalı oyuncunun alternatif kulüpler aramaya başladığı da belirlendi.
Fenerbahçe, Alex ile sözleşme uzatmaya sıcak bakarken, kendi koşullarını kabul etmesi için bekleyişe geçmişti. Alex ve menajerinin üç yıllık sözleşme istemesi sıkıntı yaratırken, para konusunda da anlaşmazlıklar olduğu duyumlarını iki taraf da inkar etmişti.
Sarı-lacivertli yönetim, Başkan Aziz Yıldırım'ın talimatı ile görüşmeleri önce ocak ayına, sonra da yıl sonuna ertelerken, Alex'in isteği bir kez daha reddedilmiş oldu.
Buna göre Alex ya yıl sonunu bekleyecek ya da kendisine yeni sezon için kulüp bulacak. Şimdilik Fenerbahçe Yönetimi'nin kararına uyan Alex'in her an başka bir kulüp ile anlaşabileceği, yönetimin de bu oyuncuyu, "Olmazsa olmaz"lar arasından çıkardığı belirlendi.

Arkadaşlar bu bir alıntıdır.