Takım patronu Ross Brawn, hafta sonunda Alman Bild gazetesine verdiği demeçte, Schumacher'in geri dönüşüne ilişkin haberleri, "medyanın fantazisi" olarak nitelemişti.

Brawn, "Michael Ferrari için geçici olarak geri dönecekti ancak yeni bir kariyere başlamak istemiyor" ifadelerini kullanmıştı.

Haug dün takımın yeni pilotu Nico Rosberg için yapılan basın toplantısında, Schumacher'le ilgili olarak, "Bu tür spekülasyonlara alışmamız lazım. Ross'un belirttiği şey, sanırım buna saygı duymamız lazım. Bu tür haberler, ikinci koltuktaki pilotu açıklamadığımız sürece devam edecektir" yorumunda bulundu.

Bununla birlikte, Schumacher'in kokpite dönebileceğini yalanlayabilir misiniz sorusuna ise, "Formula 1'de hiçbir şeyi hiçbir zaman asla olmaz diye reddedemezsiniz. Ross durumu açıkça ifade etti. Benim de buna ekleyecek birşeyim yok" dedi.

Takımın CEO'su Nick Fry ise, Mercedes'in Rosberg'in yanında kimin yarışacağına karar vermekte acelesi olmadığını ancak gelecek ay içinde muhtemelen ikinci pilotun da kesinleşeceğini söyledi.