Kimi Raikkonen, gelecek sene Mercedes Grand Prix'de yarışabileceğini söyledi. Ancak Fin pilot bunun şartı olarak, öncelikle takımın şampiyonluk potansiyeli bulunan bir araç konusunda kendisini ikna etmesi gerektiğini belirtti.

Daha önce Formula 1'de kalmasının tek şartı olarak McLaren'ı gösteren, ancak ücret ve sözleşmeye ilişkin maddeler konusundaki anlaşmazlık nedeniyle görüşmeler başarısızlıkla sonuçlanan Raikkonen, şimdi gözünü Mercedes'e çevirdi.

Raikkonen'in menajeri Steve Robertson bugün yaptığı açıklamada, eski dünya şampiyonu Fin pilotun 2010'u dinlenerek geçirmesinin kuvvetli olan ihtimal olduğunu ancak talep ederlerse, Mercedes'ten gelecek teklifi de değerlendireceklerini kaydetti.

Robertson, "Formula 1'de herşey mümkün. Bir teklif sunarlar veya Kimi'ye mutlu olacağı bir imkan sağlayıp, yarış kazanarak dünya şampiyonu olabileceğine dair bizi ikna ederlerse buna asla hayır denmez" dedi.

Raikkonen'in ilgisini çeken az sayıda takım bulunduğunu ve asıl gayesinin de şampiyonluk potansiyeline sahip bir araçla yarışmak olduğunu söyleyen Robertson, "Kimi parayla ilgilenmiyor" diye konuştu.

Robertson, "Elbette para bu işin bir parçası ama onun paraya ihtiyacı yok. En çok istediği şey kabiliyetini sergileyebileceği bir araç. Bu yıl büyük hayal kırıklığı yaşadı. F1'de dokuz yıl geçirip şampiyon olduktan sonra artık daha büyük zorluklarla mücadele etmek istiyorsunuz. Kimi için de bu zorluk, yeniden şampiyon olmak" dedi.

TurkiyeF1.com