Ferrari ile sözleşmesini bir yıl önce sona erdiren Fin pilot geçtiğimiz ay yaptığı yaptığı açıklamada, Formula 1'de kalmasının şartı olarak, şampiyonluk mücadelesi verebilecek bir araçla yarışmak istediğini, bu yüzden de tek seçeneğinin McLaren olduğunu ifade etmişti.

Raikkonen'in menajeri Steve Robertson dün gece saatlerinde yaptığı açıklamada, McLaren'la yürütülen görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlandığını açıkladı.

Robertson, Raikkonen'e yakın kaynaklarıyla bilinen Fin gazetesi Turun Sanomat'da yayınlanan açıklamasında, "Gelecek sene F1'de kalmak için tek opsiyonu McLaren'dı. Ancak Kimi ve McLaren bir anlaşmaya varamadı. Bu yüzden de en azından gelecek sene F1'de yarışmayacak" dedi.

Raikkonen için boş geçen bir yılın fazla bir öneminin olmadığını ifade eden Robertson, "O daha çok zafer mücadelesi vermek ve dünya şampiyonu olmakla ilgileniyor. F1, Kimi'yi özleyecek. Yaz döneminde çok çalıştı, Ferrari'de çok şeyler yaptı, bunlar ancak en iyi pilotların yapabilecekleri şeyler" diye konuştu.

Bu arada Raikkonen'in F1'de yarışmayacağı bilinmesine karşın, dünya ralli şampiyonasına yönelik bir faaliyetinin olabileceği ifaed ediliyor.

TurkiyeF1.com