Toyota ile çıktığı iki yarışta izleyenleri etkileyen ve Abu Dabi'de puan almayı başaran çaylak pilot, dünya şampiyonu Jenson Button'ı solladıktan sonra, büyük yıldızlarla mücadele etmenin korkulacak birşey olmadığını da anladığını söyledi.

Bu performansıyla Toyota'daki koltuğunu hemen hemen garantileyen Japon pilot, Glock'un sakatlığı nedeniyle yarışma fırsatı bulamaması halinde, para sıkıntısı nedeniyle pistlere arkasına dönerek, başka bir iş yapmayı düşündüğünü kaydetti.

Kobayaşi, gelecek yıl F1'de yarışma imkanı bulamaması halinde GP2'ye dönmeyi düşünüp düşünmediği sorusuna ise, "Hayır hayır. Hayır. Bunun için gerekli param yok. Gelecek yıl artık GP2'de sürüş yapamam" cevabını verdi.

Japon pilot, "Babamın suşi restoranında çalışmak için Japonya'ya dönerdim. Açıkçası iki ay önce bunu ciddi olarak da düşündüm. 16 yaşındayken orada çalıştım. Suşi yapıyordum" dedi.

Bu yıl GP2 serisinde geçirdiği hayal kırıcı yarışların ardından Toyota ile çıktığı iki grand prix'de kendisini göstermek zorunda olduğunu bildiğini vurgulayarak, "Bu yüzden hep Toyota'nın Almanya'daki fabrikasındaydım. Eve sadece bir günlüğüne geldim. Sürekli Almanya'da bilgi topladım. O sıralar sürüş yapıp yapamayacağımı bile bilmiyordum ama şunun farkındaydım ki, neler yapabileceğimi göstermek için bir şansım olduğunu biliyordum" diye konuştu.

TurkiyeF1.com