Daha önce Toyoto motorundan Cosworth'e geçtiğini açıklayan Williams böylece, 2010 sezonunda tamamen yeni bir sürücü kadrosuyla griddeki yerini alacak.

Brawn GP'de bu sezon takım arkadaşı Jenson Button'a karşı şampiyonluk mücadelesi veren Barrichello'nun Williams'a transfer olacağı yönünde haberler yayınlanmıştı.

Bir diğer beklenti olan Hulkenberg'de GP2'deki etkileyici sezonunun ardından Formula 1'e adım atacak. Hulkenberg, 2008'den bu yana Williams'ın test pilotu olarak da görev yapıyordu.

İngiliz ekibi böylece gelecek yıl bir çaylak pilot ve F1 tarihinin en tecrübeli ismi ile yeniden yarışlar kazanmaya çalışacak. Takım en son zaferini, 2004 sezonu sonunda yaşamıştı.

Takım patronu Frank Williams yaptığı açıklamada, "Rubens'i tanıtmaya gerek yok. Sadece Formula 1'in en tecrübeli pilotu değil, en tutkulu ve bu yıl sıkı bir şampiyonluk mücadelesi veren çok kabiliyetli bir pilot" dedi.

Williams ayrıca, "Nico Hulkenberg ise, GP2 serisinde bu sezon şampiyon oldu. Bir çaylak olarak daha önce de F3 Euro, Formula Masters, A1 GP ve Formula BMW Almanya serilerinde şampiyon olmuştu" diye konuştu.