McLaren takım patronu Martin Whitmarsh, Abu Dabi Grand Prix'den, "sezonun ikinci yarısının galibi" olarak ayrılmak istediklerini belirtti.

Temmuz ayındaki Almanya Grand Prix'den sonra Lewis Hamilton 40 puan alarak, tüm diğer pilotlardan daha fazla puan toplamayı başardı. Fin pilot böylece klasmanda 11. sıradan altıncı sıraya kadar yükseldi. Sezonun ikinci yarısında çıkış yapan bir diğer pilot olan Raikkonen ise 38 puan toplayabildi.

Markalar klasmanında ise İngiliz ekibi bu süre içinde 57 puan topladı. Böylece dünya şampiyonu Brawn GP'yi geride bırakırken, 61 puan toplayan Red Bull'un gerisinde kaldı. Ancak hafta sonu Hamilton ve Heikki Kovalainen, Abu Dabi'de duble yaparsa, McLaren ikinci yarıda en çok puan toplayan takım olacak.

Whitmarsh, İngiliz medyasına yaptığı açıklamada, MP4-24'teki ilerlemeden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, "Lewis ve bizim için kötü bir başlangıcın ardından bu çıkışla büyük gurur duyuyorum" dedi.

Whitmarsh, "Umarım bu hafta sonu ikinci yarının galibi olmayı başarırız. Lewis ve Heikki ile Abu Dabi'de kazanabileceğimize inancım tam" ifadelerini kullandı.