Fernando Alonso, Abu Dabi Grand Prix'den en iyi sonuçla ayrılmayı hedeflediğini belirterek, sezonun final yarışının Renault'ya duygusal bir veda havası içinde geçeceğini söyledi.


İki kez dünya şampiyonluğu yaşayan İspanyol pilot, kariyerini bitirmeyi amaçladığı Ferrari'ye transferi öncesinde son kez Renault aracıyla mücadele edecek.

Renault ile 2005 ve 2006 yıllarında şampiyonluklar yaşayan Alonso, bu hafta sonu Abu Dabi'deki yarışın kendisi için duygusal bir final mücadelesine sahne olacağını belirtti.

Alonso, "Renault'daki kariyerimi kesinlikle harika bir sonuçla bitirmek istiyorum. Duygusal bir yarış olacak, çünkü bu takımla çok özel, keyif aldığım birçok hatıralarım var. Geride birçok arkadaş bırakarak ayrılıyorum" dedi.

Alonso ayrıca, Renault'nun Formula 1'in en büyük takımlarından biri olduğunu söyledi.

Takım patronu Bob Bell ise, Alonso'ya övgüler yağdırarak, kendisini özleyeceklerini belirtti. Bell, "Özellikle de 2005 ve 2006 yıllarında dünya şampiyonluklarını kazanarak, takıma çok büyük katkıları oldu. Kendisini çok özleyeceğiz" dedi.

Alonso'nun griddeki en iyi pilot olduğunu belirten Bell, "Fakat biz Robert Kubica'yı da karşılamaktan mutluluk duyuyacağız. Öyle inanıyorum ki, o da çok çabuk bir şekilde Fernando çapında biri olduğunu gösterecektir" ifadelerini kullandı.