Lewis Hamilton, yeni dünya şampiyonu Jenson Button'ın, Formula 1'in daha yaygın bir spor hale gelmesine hizmet edecek bir imaj olacağını ifade etti.

Şampiyonluk ünvanını kendisi gibi İngiliz olan Brawn GP pilotuna bırakan Hamilton, Button'ın ülkesinin kendisiyle gurur duyacağı bir şampiyon olduğunu kaydetti.

Hamilton, "Bu sezon kendisine destek verdiğimi biliyor. Kendisiyle görüştüm ve tebrik ettim. Zaten aylardır kendisinin şampiyonluğu hak ettiğini söylüyordum. Bu spor için harika bir elçi olacağını düşünüyorum" dedi.

Kişisel internet sitesine yazan Hamilton, "Şampiyonluk ünvanının yine İngiltere'de kalması çok güzel. Şampiyonluğu yine bu ülkede kalması için elecek yıl birbirimize karşı mücadele ediyor olmayı isterim" ifadelerini kullandı.

Hamilton, "Bu sezon Jenson'dan daha fazlasını isteyemezdiniz. 6 yarış kazandı. Herşeyi kontrol altında tuttu. Brawn GP için de çok iyi destek oldu. Başarılarıyla, hem onun, hem de takımının adına gurur duyuyorum" dedi.

McLaren pilotu ayrıca, Button'ın şampiyonluk sevincini yavaş yavaş hazmetmesini isteyerek, "Dünya şampiyonu olmak tuhaf ve gerçek üstü bir duygu. Pazar günü Jenson'ın da böyle söylediğini duydum. 'Şampiyonum, dünya şampiyonuyum' dedi. Tam olarak ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. Bu hemen bir günde hazmedilecek birşey değil" diye konuştu.

TurkiyeF1.com