Toyota, eski formula 1 şampiyonu Kimi Raikkonen'e gelecek sezon için teklifte bulunduğunu açıkladı. Ancak Fin pilotun teklif tutarını yeterli bulmadığı iddia ediliyor.
Formula 1'de 2007 yılında şampiyonluğa ulaşan Kımı Raikkonen, 3 sezondur yarıştığı Ferrari'den Kasım ayında ayrılacak.

Bu sezon otomobilinden memnun kalmayan Fin pilot, bundan sonra sadece rekabet gücü yüksek bir takım adına yarışacağını; aksi halde Formula 1 kariyerine son vermeyi bile düşünebileceğini söyledi.

Toyota takımı, bu açıklamaların ardından Fin pilota teklifte bulundu. Toyota Motor Sporları Başkanı John Howett, Raikkonen'e güçleriyle orantılı bir teklif sunduklarını söyledi. Pazarlık aşamasında fazla oyun oynamaktan yana olmadıklarını söyleyen Howett, "Mevcut pazar koşullarında ciddi bir teklif sunduğumuzu düşünüyoruz" dedi ve Raikkonen'e hızlı bir otomobil hazırlama vaadinde bulundu.

Ancak Raikkonen'in ekibinin, Toyota'dan teklifi artırmasını istediği belirtiliyor. Formula 1 Şampiyonası'na katıldığı 2002'den bu yana hiç yarış kazanamayan Toyota, bu sezon İtalyan Jarno Trulli ve Alman Timo Glock ile mücadele veriyor. Almanya merkezli ekip, Glock ile sözleşme yenilemedi ama Trulli'ye gelecek sezon takımda kalmasını teklif etti. Taraflar henüz anlaşmaya varmış değil.

trformula1.com