Yağmur lastikleriyle ikinci seansta kabus gibi bir sıralama geçiren Button, ihtiyaç duyduğu puanları alabilmek için 14. cepten saldırmak zorunda kalacak.

Sıralama sonuçlarının üzüntü verici olduğunu kaydeden Button, “Müthiş bir yarış çıkarmak zorunda kalacağım” dedi.

İngiliz pilot, “Bundan çok daha iyi bir sonuç bekliyorum. O yüzden de yarın (bugün) saldırmaktan başka çare yok. Benim gibi birkaç kişi daha geriden mücadele ediyor olacak” diye konuştu.

Hava durumunun nasıl olacağını bilmediğini ancak kuru pistte yarışmayı tercih ettiğini söyleyen Brawn pilotu, “Kuru pistte çok iyi bir hıza sahibiz. Sollama imkanları bol, o yüzden kuru havada çok daha eğlenceli bir yarış olacağını düşünüyorum. Felaket bir yarış olacak” dedi.

Takım patronu Ross Brawn’ın, şampiyonluk mücadelesinin Abu Dabi’ye kalmasının can sıkıcı olmayacağını söylemesine karşın Button, Red Bull ve Sebastian Vettel’in umutlarının bitmiş olmasının kendisini pek de rahatlatmayacağını kaydetti.

Button, “Elbette mümkün olan en kısa sürede sonucun belli olmasını istersiniz. Bugün hayal kırıcıydı. Sabah çok iyi bir hıza sahip olduğumuzu düşünüyorduk. Sonuç ise üzüntü verici” dedi.

TurkiyeF1.com