2010 Dünya Kupası elemeleri 5. Grup'ta 28 Mart'taki İspanya-Türkiye ve 1 Nisan'daki Türkiye-İspanya maçları öncesinde İspanya Milli Takımı'nın önemli oyuncularından Andres İniesta ve Xavier Hernandez (Xavi) sakatlandı. İki futbolcunun milli takımımıza karşı forma giymesinin zor olduğu belirtildi!


FC Barcelona'nın geçtiğimiz pazar günü Malaga'ya karşı oynadığı maçın 60. dakikasında kas ağrısından dolayı sahayı terk eden İniesta'nın 2 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtilirken, 66. dakikada oyundan çıkan Xavi'nin de benzer bir sorunu olduğu belirtildi.

Barcelona kulübünün doktoru, yapılan ilk kontrollerde sağ bacak kaslarında yırtık tespit edilen İniesta'nın 2 hafta sahalardan uzak kalacağını, bu futbolcunun İspanya'nın Türkiye ile oynayacağı 2 maçta ve ligdeki Valladolid maçında forma giymesinin beklenmediğini ifade etti. Xavi'nin de bugün İspanya Milli Takımı kampına katılacağı ancak büyük olasılıkla buradaki doktor kontrolünden sonra sakatlıktan dolayı kadro dışında bırakılıp, kampı terk edeceği ileri sürüldü. İniesta ve Xavi, gerek Barcelona'nın gerekse İspanya Milli Takımı'nın orta sahadaki en önemli isimleri olurken, teknik direktör Fatih Terim FIFA'nın yaptığı 2008 yılındaki en iyi futbolcu oylamasında İniesta'yı ilk sırada göstermişti.

İspanya Milli Takımı'nda ayrıca defansta Puyol sakatlığı dolayısıyla Türkiye maçlarında kadro dışı bulunurken, kadroda olmasına rağmen forvetteki David Villa'nın da sakatlığı bulunuyor.

INIESTA KARARI YARIN
Madrid'deki İspanya Futbol Federasyonu binasında, yarın yerel saat ile 13.00'da toplanacak İspanya Milli Takım aday kadrosundaki 22 futbolcuyu kampta görmek istediği söylenen Del Bosque'nin, Barcelona kulübü tarafından 15 gün sahalardan uzak kalacağı açıklanan İniesta'nın durumuna da yarın karar vereceği bildirildi.

İspanyol medyası, İniesta'nın, İspanya Milli Takım doktoru tarafından da görüleceği ve durumunun netlik kazanmasından sonra yerine başka bir oyuncunun kadroya alınıp alınmayacağına karar verileceğini iddia etti. La Liga'da pazar günü oynanan maçta kaslarındaki ağrıdan dolayı sakatlanarak sahadan çıkan İniesta'nın, sağ bacağında kas yırtığı olduğu söyleniyor.

Bu arada durumu İniesta'dan daha hafif olsa da Xavier Hernandez'in (Xavi) de sakatlığı bulunurken, İspanyol futbolcu için kulübü Barcelona'nın, futbol federasyonundan özel muamele istediği ileri sürüldü. İspanya Milli Takımı'nın 22 kişilik kadrosunda mevcut durumda İniesta'nın ciddi, Xavi, David Villa ve Silva'nın hafif sakatlıkları bulunurken, Pique'nin de grip olduğu biliniyor.