Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Mahmut Özgener, 19 Ağustos'ta yapılacak TFF Olağanüstü Genel Kurul'unda başkanlığa adaylık koyacağını açıkladı.

Özgener'in bugün yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"Türk futbolunun asli önceliğinin istikrarın sağlanmasından geçtiğini savunan bir futbol gönüllüsü olarak, hem Kulüpler Birliği Vakfı hem de 2. ve 3. Lig kulüpleri tarafından 19 Ağustos'taki Olağanüstü Genel Kurul'da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına aday olmam için destek vermelerinden ve beni bu makam için teşvik etmelerinden memnuniyet duydum.

Gerek kulüp düzeyinde gerekse de Futbol Federasyonu çatısında 20 yılı aşkın süredir elde ettiğim bilgi ve tecrübeyi Türk futbolunu zirveye çıkarmak için kullanma arzusundayım.

Rahmetli başkanımız, sevgili dostum Hasan Doğan'ın ani bir şekilde aramızdan ayrılarak bize bıraktığı bayrağı, layıkıyla daha ileri taşımak için ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım tüm gücümüzü seferber edeceğiz.

14 Şubat 2008 tarihinde yepyeni bir sayfa açan ve 6 aydır bu sayfayı itibar, güven, birlik ve beraberlik ifadeleriyle doldurmayı başaran bir kurumun başkanvekili olarak bu güven ortamının sağlanmasında katkım olduğunu düşünüyorum. Yeni dönemde de bu istikrarı aynen muhafaza edeceğim.

Profesyonel liglerde mücadele eden kulüplerimizin yanı sıra Türk futbolunun önemli yapıtaşları olan kurullar, hakemlik camiası, amatör kulüplerle mükemmel bir uyum ve işbirliği içinde başarılı oluşumlara imza atacağımıza canı gönülden inanıyorum. Tüm futbol ailesine hem başkanvekilliğim sırasında hem de başkanımızın vefatı sonrasında vekaleten yürüttüğüm başkanlık döneminde verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Türk futbolunu geliştirmek için Futbol Federasyonu'nun yarattığı kaynakların yepyeni projelere akılcı bir biçimde harcanacağından ve Türkiye'nin futbol ekolü olan bir ülke haline geleceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Tüm bunları gerçekleştirirken ülkemizdeki futbol ekonomisini büyüterek Türk futboluna daha fazla kaynak yaratmayı hedefliyoruz.

Bir futbol adamı olarak Türk futboluna hak ettiği parlak geleceği sağlamak arzusundayım. Son 6 aydır olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Futbol Federasyonu, tüm kulüplere eşit davranış tarzını sürdürecektir.

Bu amaç için şahsımı destekleyen ve başkanlığa adaylığımı ilan etmem için beni yüreklendiren futbol ailesinin tüm paydaşlarına canı gönülden teşekkür ederim. 19 Ağustos'ta gerçekleşecek olan genel kurulla birlikte Türk futbolunun başarıları için çalışmaya devam etmek için değerli delegelerden kabul göreceğimizi ümit ediyorum."

Mahmut Özgener
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (Vekaleten)