Motor sporlarında bugün bir kez daha damalı bayrak sallanmadan her şeyin olabileceğine şahit olduk. Yarışı baştan sona lider götüren Felipe Massa'nın motorunun bitime 3 tur kala iflas etmesi Heikki Kovalainen'e yaradı.
Bu sonuçta kuşkusuz Lewis Hamilton'un da lastiğinin patlaması büyük bir etken. Mclaren takım patronu Ron Dennis de böyle düşünüyor.
Dennis "Motorsporlarında kullanılan en eski cümlelerden biri de 'Yarışı kazanmak için önce o yarışı tamamlamak gerekir'dir. Çok iyi bir iş çıkaran Felipe için çok üzgün olsanız da bu doğru. Ama Heikki de muhteşem sürdü. Harika sıralama performansının ardından hakkıyla ilk gp zaferini elde etti."
"Lewis'in yarışı startta yer kaybedince tehlikeye düşmüştü. Ama onun için uzun bir ikinci bölüm düşündük ve pit stopun ardından Felipe'ye çok yakındı. Sol ön lastiğin hasar görmesi onun adına üzücü oldu ve galibiyet şansına mâl oldu. Lewis'in açısından kötü bir gün oldu. Ama bugün Heikki'nin günüydü ve çok iyi bir gündü. Vodafone McLaren Mercedes bünyesindeki herkes onun adına mutlu." dedi.